Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 4 - centralny zamek nie działa prawidłowo

Kaziu76 28 May 2020 20:16 354 10
    Kaziu76
    Level 6  
    Witam, mam problem z centralnym zamkiem. Po otwarciu drzwi rygluje się sam po około 1 min. Nawet jak drzwi są otwarte na oścież i uruchamia alarm. Również żeby zapaliło się oświetlenie wnętrza to muszę kliknąć na pilota dwa razy. Co mogę z tym zrobić?
    Kaziu76
    Level 6  
    Niestety nie ogarniam tego o czym napisałeś ale dzięki za info
    anchilos
    Level 37  
    CameR wrote:
    Usterka jest "nieprzyjemna", bo można sobie zamknąć kluczyk wewnątrz kabiny.

Nie jeden(a) zamknęli kluczyk w kabinie (przy otwieraniu - zamykaniu ) z pilota (sprawnie działającego).
    Bo to "G' zamyka się po ok. 30 s , nawet z kluczem w stacyjce.
    Dla tego, "koleżance Małżonce" wydłubałem baterię z klucza z pilotem i jestem pewny, że nie będę "leciał" 44 km z zapasowym kluczem.

Dlaczego większość kierowców jest "podrajcowana" otwieraniem z pilota , zwłaszcza w VW ?

Sprawdź jak działa z klucza.
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Brak oświetlenia po otwarciu drzwi(nie mylić z zapaleniem oświetlenia po naciśnięciu w pilocie otwierania),jak zwykle i przeważnie świadczy o uszkodzeniu zamka(zimne luty ,uszkodzony mikrowyłącznik).Pomijam przerwane przewody w przelotkach drzwi.Jest to niebezpieczne i kłopotliwe że zamki ponownie się zazbroją ,i jak Koledzy piszą biada temu jak pozostawi kluczyki w samochodzie.
    Kaziu76
    Level 6  
    Rozumiem ale dlaczego włącza się alarm
    nikusert
    Level 40  
    Nie wiem jak w Twoim przypadku,lecz w moim ,to alarm się włączy jak ponownie auto się samo zamknie, ja siedzę w aucie i włączę stacyjkę.Jednym słowem brak czasu by to naprawić, lecz coraz bardziej mnie to irytuje.
    Kaziu76
    Level 6  
    Dokładnie tak. Otwieram drzwi na oścież i po chwili rygluja się zamki i włącza się alarm

Dodano po 1 [minuty]:

A żeby działało oświetlenie wnętrza pojazdu to muszę na pilocie kliknąć dwa razy otwieranie
    nikusert
    Level 40  
    Czyli masz problem z zamkiem po stronie kierowcy.Czy jak otworzysz drzwi pasażera to światło się zapala?.
    Kaziu76
    Level 6  
    Światło oświeca się dopiero jak dwa razy kliknę na pilota bez względu które drzwi otwieram

Dodano po 1 [minuty]:

Czy może to być wina modułu komfortu