Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Beko DIN 1531 - wywala bezpieczniki w domu, stoi woda

28 Maj 2020 23:53 300 2
  • Poziom 2  
    W zmywarce Beko DIN 1531 wymieniłem aqua zawór, bo nie podawała wody. Wszystko podłączone, na tatce dolnej nie ma wody. Włączyłem zmywarkę, woda wypompowywana, a po jakiejś chwili wywala bezpieczniki w chacie. Po otwarciu, w zmywarce stoi woda. Zmywarka nie da się włączyć, za każdym razem wyrzuca bezpieczniki w całym domu. Opróżniłem wodę w zmywarce i dało się ją włączyć, ale za chwilę to samo. Podejrzewam, że może będzie coś z grzałką albo przekaźnikiem, bo przy tych elementach zwykle bezpieczniki siadają.
    Ktoś ma jakieś doświadczenia w usunięciu takiej usterki?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 17  
    Witam.
    Sprawdź grzałkę na upływ do masy.
  • Poziom 2  
    Zmywarka postała przez noc na błędzie 04.
    Przyjąłem 3 możliwości:
    1. Woda na instalacji
    2. Termostat
    3. Grzałka
    Rano zmywarka elegancko dała się włączyć, więc szybko skasowałem błędy przez naciśnięcie POWER+dwa boczne klawisze. Potem sprawdzenie przez POWER + klawisz tablety, w efekcie pokazało zero błędów i od tej pory śmiga elegancko.

Moja diagnoza:
    Dzień wcześniej, przy montażu węża z aquastopem, i po przewróceniu zmywarki na bok, polała się woda z tacki na części elektryczne. Pomimo tego, że ją przesuszyłem szmatką, potem sprężonym powietrzem i jeszcze suszarką, coś jednak musiało tam zostać a stąd spięcie i wywalało mi korki w domu.
    Cierpliwość popłaca ;-)
    mariusz840 dzięki za uwagę.