Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Beko DIN 1531 - wywala bezpieczniki w domu, stoi woda

28 Maj 2020 23:53 300 2
 • Poziom 2  
  W zmywarce Beko DIN 1531 wymieniłem aqua zawór, bo nie podawała wody. Wszystko podłączone, na tatce dolnej nie ma wody. Włączyłem zmywarkę, woda wypompowywana, a po jakiejś chwili wywala bezpieczniki w chacie. Po otwarciu, w zmywarce stoi woda. Zmywarka nie da się włączyć, za każdym razem wyrzuca bezpieczniki w całym domu. Opróżniłem wodę w zmywarce i dało się ją włączyć, ale za chwilę to samo. Podejrzewam, że może będzie coś z grzałką albo przekaźnikiem, bo przy tych elementach zwykle bezpieczniki siadają.
  Ktoś ma jakieś doświadczenia w usunięciu takiej usterki?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 17  
  Witam.
  Sprawdź grzałkę na upływ do masy.
 • Poziom 2  
  Zmywarka postała przez noc na błędzie 04.
  Przyjąłem 3 możliwości:
  1. Woda na instalacji
  2. Termostat
  3. Grzałka
  Rano zmywarka elegancko dała się włączyć, więc szybko skasowałem błędy przez naciśnięcie POWER+dwa boczne klawisze. Potem sprawdzenie przez POWER + klawisz tablety, w efekcie pokazało zero błędów i od tej pory śmiga elegancko.

  Moja diagnoza:
  Dzień wcześniej, przy montażu węża z aquastopem, i po przewróceniu zmywarki na bok, polała się woda z tacki na części elektryczne. Pomimo tego, że ją przesuszyłem szmatką, potem sprężonym powietrzem i jeszcze suszarką, coś jednak musiało tam zostać a stąd spięcie i wywalało mi korki w domu.
  Cierpliwość popłaca ;-)
  mariusz840 dzięki za uwagę.