Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Beko DIN 1531 - wywala bezpieczniki w domu, stoi woda

szendzix 28 May 2020 23:53 1368 2
    szendzix
    Level 2  
    W zmywarce Beko DIN 1531 wymieniłem aqua zawór, bo nie podawała wody. Wszystko podłączone, na tatce dolnej nie ma wody. Włączyłem zmywarkę, woda wypompowywana, a po jakiejś chwili wywala bezpieczniki w chacie. Po otwarciu, w zmywarce stoi woda. Zmywarka nie da się włączyć, za każdym razem wyrzuca bezpieczniki w całym domu. Opróżniłem wodę w zmywarce i dało się ją włączyć, ale za chwilę to samo. Podejrzewam, że może będzie coś z grzałką albo przekaźnikiem, bo przy tych elementach zwykle bezpieczniki siadają.
    Ktoś ma jakieś doświadczenia w usunięciu takiej usterki?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    mariusz840
    Level 18  
    Witam.
    Sprawdź grzałkę na upływ do masy.
    szendzix
    Level 2  
    Zmywarka postała przez noc na błędzie 04.
    Przyjąłem 3 możliwości:
    1. Woda na instalacji
    2. Termostat
    3. Grzałka
    Rano zmywarka elegancko dała się włączyć, więc szybko skasowałem błędy przez naciśnięcie POWER+dwa boczne klawisze. Potem sprawdzenie przez POWER + klawisz tablety, w efekcie pokazało zero błędów i od tej pory śmiga elegancko.

Moja diagnoza:
    Dzień wcześniej, przy montażu węża z aquastopem, i po przewróceniu zmywarki na bok, polała się woda z tacki na części elektryczne. Pomimo tego, że ją przesuszyłem szmatką, potem sprężonym powietrzem i jeszcze suszarką, coś jednak musiało tam zostać a stąd spięcie i wywalało mi korki w domu.
    Cierpliwość popłaca ;-)
    mariusz840 dzięki za uwagę.