Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rtx 2060 i Ryzen 5 2600

29 Maj 2020 16:23 258 10
  • Poziom 3  
    Witam,
    Mam problem z kartą rtx 2060 (przynajmniej tak myślę). Otóż kiedy gram np w takie GTA 5 i jestem na terenach typowo górskich, fps spadają do 40 a nawet czasami do 20 dopóki z nich nie wyjadę. Jak mówię nie jestem do końca pewien czy to problem z kart graficzną, wydaje mi się że tak jest bo jednak są to miejsca typowo graficzne. Komputer kupiłem niedawno i z początku działał tak jak powinien. Fps w górach spokojnie osiągały takie wyniki jak na różnych testach połączenia Ryzena 5 2600 i rtx 2060. Jeżeli ktoś by chciał to mogę dołączyć jeszcze krótki film ukazujący problem. Z góry dzięki za pomoc :)

Specyfikacje:
    Karta graficzna: Plit rtx 2060
    Procesor: Ryzen 5 2600
    Pamięć RAM DDR4: HyperX 16GB 3400MHz
    Płyta główna: MSI B450 tomahawk max
    Zasilacz: SlientumPC Vero L2 Bronze 500W
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Gry zainstalowane na jakim dysku, w jakich ustawieniach i rozdzielczościach uruchamiane?

Gry uruchamiane na dysku SSD 500GB od Crucial. Zawsze dawałem najwyższe ustawienia, ale gdy fps były małe to przełączałem na wysokie (w GTA 5 mam ustawione najwyższe). Natomiast rozdzielczość to 1920x1080.

• Poziom 34  
    Nie chciałem filmu, chciałem log, czyli otwórz spoiler pod tym:
    Cytat:
    Pomoc dla laików którzy chcą skorzystać z pomocy na forum:
  • Poziom 3  
    ITSpec. napisał:
    Nie chciałem filmu, chciałem log, czyli otwórz spoiler pod tym:
    Cytat:
    Pomoc dla laików którzy chcą skorzystać z pomocy na forum:

O to chodziło???

• Poziom 34  
    Karta pracuje na 70-98%, ale nie widać spadków taktowania rdzenia i pamięci. Ustaw power limit na max w MSI Afterburner.
    RAM pracuje na 2133, ustaw profil XMP lub podkręć manualnie.
  • Poziom 3  
    ITSpec. napisał:
    Karta pracuje na 70-98%, ale nie widać spadków taktowania rdzenia i pamięci. Ustaw power limit na max w MSI Afterburner.
    RAM pracuje na 2133, ustaw profil XMP lub podkręć manualnie.

Niestety nic nie pomogło, ale dzięki za starania.
  • Poziom 3  
    A czy jest możliwość że to wina dysku?