Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak rozwiązać problem z BSOD 0x000007e na Windows XP?

30 May 2020 09:33 837 11
    User removed account
    Level 1  
    Fallouciarz
    Level 22  
    A takie głupie pytanie na początek...przeinstalowałeś Windowsa po zmianie płyty? :D
    User removed account
    Level 1  
    Fallouciarz
    Level 22  
    Hmm według mnie to nie ma prawa działać...2 różne płyty, 2 różne chipsety, 2ch różnych producentów i 2 różne platformy (z Intela na AMD), w przypadku Win10 nie wiem czy to by działało bez reinstalacji, a już bankowo nie ma prawa działać w przypadku XP-ka bez reinstalacji.
    User removed account
    Level 1  
    Fallouciarz
    Level 22  
    Ważne dane warto przenieść na inny dysk i dopiero wykonać reinstalację systemu, niestety bez formata się nie obejdzie.
    Matuzalem
    Level 43  
    Fallouciarz wrote:
    ... bez formata się nie obejdzie.

Albo tak, albo nie. Nawet w wypadku drastycznych zmian sprzętowych XP czasem dawał się przenieść na nową konfigurację bezboleśnie lub w miarę bezboleśnie.

Istotniejsze zdaje się to jak z tą enigmatycznie opisaną "naprawą z płytki ze sterownikami AHCI" dokładnie było - jakie i z jakiego źródła zostały podane (oczywiście o ile założyć, że nośnik został poprawnie utworzony) i jak XP reaguje np. na tryb awaryjny. Do tego dochodzą drobiazgi(?) w stylu sposobu rozruchu i układu systemów (wspólny loader, układ partycji itp.).
    Może, zresztą, warto by było poczytać i o przyczynie zmiany płyty, i - w tym kontekście - o dodatkowych informacjach związanych ze sprzętem, bo może np. doszło do jakiegoś uszkodzenia danych i wtedy rzeczywiście "bez formata się nie obejdzie".
    Gelip
    Level 33  
    mjd2018 wrote:
    Właśnie chodzi mi o to, żeby nie robić reinstalacji :).

Nigdy nie testowałem ale VMware Workstation 8 ma coś takiego jak konwerter systemu, który potrafi konwertować system zainstalowany na prawdziwym komputerze do wersji VMware:
    Jak rozwiązać problem z BSOD 0x000007e na Windows XP?

więc dzięki temu zainstalowane programy powinny nadal działać ale w maszynie wirtualnej.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Przed chwilą przetestowałem i działa jak się spodziewałem.

Konwertowałem zamiast prawdziwego PC inną maszynę wirtualną WinXP MS VPC 2007. Wszystko dzieje się przez sieć:
    • odpalamy maszynę VPC z WinXP
    • na komputerze hosta odpalamy VMware konwerter
    • podajemy IP, login i hasło WinXP działającego w VPC
    • VMware instaluje przez sieć agenta konwersji
    • podajemy ścieżkę i nazwę nowej maszyny do której zostanie skonwertowany system - czyli gdzie ma zapisać pliki .vmdk i .vmx

Jak rozwiązać problem z BSOD 0x000007e na Windows XP?

Oczywiście przy pierwszym uruchomieniu systemu znajdowane jest wiele nowych urządzeń ale sam system działa na standardowym sterowniku grafiki i mamy wszystkie pliki i zainstalowane programy jakie mieliśmy na źródłowym systemie - pulpit i menu start wygląda identycznie i to co tutaj najważniejsze - zainstalowane programy działają :-)

@mjd2018
    Swój system WinXP musiałbyś uruchomić na starej płycie głównej, zrobić konwersję i dopiero zmienić płytę główną.

Dodano po 29 [minuty]:

Gelip wrote:
    @mjd2018
    Swój system WinXP musiałbyś uruchomić na starej płycie głównej, zrobić konwersję i dopiero zmienić płytę główną.

Poprawka.

Sprawdziłem jeszcze raz i komputer z systemem źródłowym wcale nie musi być uruchomiony aby go konwertować. Potrzebny jest obraz systemu np. zrobiony programem Acronis True Image (plik .tib) więc robisz obraz partycji ze swoim WinXP i konwertujesz go do VMware.

Piękna sprawa i to jest to, co chce osiągnąć autor tematu czyli ma stary system z zainstalowanymi różnymi programami i chciałby aby działał na nowym (innym) sprzęcie :-) - tutaj tym nowym sprzętem jest maszyna wirtualna VMware.

Oczywiście - dokładnie to autor tematu chciałby aby system działał na nowej płycie głównej ale myślę iż priorytetem są tutaj zainstalowane programy więc konwerter VMware jak najbardziej na miejscu.
    User removed account
    Level 1  
    Gelip
    Level 33  
    mjd2018 wrote:
    Niestety nie wiem skąd pobrać trial, który i tak się skończy, a do tak starej wersji chyba licencji nie kupię, więc to nie wchodzi w grę.

VMware vCenter Converter Standalone i VMware Player są darmowe

Dodano po 9 [minuty]:

Opis VMware vCenter Converter
  • Helpful post
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mjd2018 wrote:
    mam Windows 7 obok
    Otwórz edytor rejestru (<WinKey> + <R>: regedit <Enter>), zaznacz HKEY_LOCAL_MACHINE a z menu Plik - Załaduj gałąź Rejestru... wpisz mjd2018 i wskaż plik
    <Windows_XP>\system32\config\SYSTEM - wyłącz sterownik intelppm.sys
    -> HKEY_LOCAL_MACHINE\mjd2018\ControlSet001\Services\Intelppm
    Start : 4

Na koniec zaznacz mjd2018 i z menu -> Zwolnij gałąź Rejestru...

BTW:
    Komunikat o błędzie wyświetlany po uaktualnieniu komputera z procesorem innym niż Intel do systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 lub Windows XP z dodatkiem Service Pack 3: „STOP: 0x0000007E” wrote:
    Opisywany problem występuje, gdy obraz programu Sysprep zostanie utworzony na komputerze z procesorem Intel, a następnie wdrożony na komputerze, który nie korzysta z takiego procesora.

Na większości komputerów znajduje się obraz utworzony przez producenta za pomocą narzędzia Sysprep. Program Sysprep umożliwia producentowi komputera wygenerowanie obrazu, którego można używać na różnych komputerach.

Problem opisany w sekcji Symptomy może wystąpić, gdy oryginalny obraz programu Sysprep zawierający system Windows XP z dodatkiem Service Pack 1 (SP1), Windows XP z dodatkiem SP2 lub Windows XP z dodatkiem SP3 zostanie utworzony na komputerze z procesorem Intel, a następnie wdrożony na komputerze, który nie korzysta z takiego procesora.

W takiej konfiguracji może zostać podjęta próba załadowania sterownika procesora Intel (Intelppm.sys) po uaktualnieniu komputera do systemu Windows XP z dodatkiem SP2 lub Windows XP z dodatkiem SP3. Przyczyną takiej sytuacji jest oddzielony klucz rejestru, będący pozostałością z oryginalnego obrazu programu Sysprep.
    User removed account
    Level 1