Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak rozwiązać problem z BSOD 0x000007e na Windows XP?

30 May 2020 09:33 837 11
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #2
  Fallouciarz
  Level 22  
  A takie głupie pytanie na początek...przeinstalowałeś Windowsa po zmianie płyty? :D
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  Fallouciarz
  Level 22  
  Hmm według mnie to nie ma prawa działać...2 różne płyty, 2 różne chipsety, 2ch różnych producentów i 2 różne platformy (z Intela na AMD), w przypadku Win10 nie wiem czy to by działało bez reinstalacji, a już bankowo nie ma prawa działać w przypadku XP-ka bez reinstalacji.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  Fallouciarz
  Level 22  
  Ważne dane warto przenieść na inny dysk i dopiero wykonać reinstalację systemu, niestety bez formata się nie obejdzie.
 • #7
  Matuzalem
  Level 43  
  Fallouciarz wrote:
  ... bez formata się nie obejdzie.


  Albo tak, albo nie. Nawet w wypadku drastycznych zmian sprzętowych XP czasem dawał się przenieść na nową konfigurację bezboleśnie lub w miarę bezboleśnie.

  Istotniejsze zdaje się to jak z tą enigmatycznie opisaną "naprawą z płytki ze sterownikami AHCI" dokładnie było - jakie i z jakiego źródła zostały podane (oczywiście o ile założyć, że nośnik został poprawnie utworzony) i jak XP reaguje np. na tryb awaryjny. Do tego dochodzą drobiazgi(?) w stylu sposobu rozruchu i układu systemów (wspólny loader, układ partycji itp.).
  Może, zresztą, warto by było poczytać i o przyczynie zmiany płyty, i - w tym kontekście - o dodatkowych informacjach związanych ze sprzętem, bo może np. doszło do jakiegoś uszkodzenia danych i wtedy rzeczywiście "bez formata się nie obejdzie".
 • #8
  Gelip
  Level 33  
  mjd2018 wrote:
  Właśnie chodzi mi o to, żeby nie robić reinstalacji :).

  Nigdy nie testowałem ale VMware Workstation 8 ma coś takiego jak konwerter systemu, który potrafi konwertować system zainstalowany na prawdziwym komputerze do wersji VMware:
  Jak rozwiązać problem z BSOD 0x000007e na Windows XP?

  więc dzięki temu zainstalowane programy powinny nadal działać ale w maszynie wirtualnej.

  Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

  Przed chwilą przetestowałem i działa jak się spodziewałem.

  Konwertowałem zamiast prawdziwego PC inną maszynę wirtualną WinXP MS VPC 2007. Wszystko dzieje się przez sieć:
  • odpalamy maszynę VPC z WinXP
  • na komputerze hosta odpalamy VMware konwerter
  • podajemy IP, login i hasło WinXP działającego w VPC
  • VMware instaluje przez sieć agenta konwersji
  • podajemy ścieżkę i nazwę nowej maszyny do której zostanie skonwertowany system - czyli gdzie ma zapisać pliki .vmdk i .vmx

  Jak rozwiązać problem z BSOD 0x000007e na Windows XP?

  Oczywiście przy pierwszym uruchomieniu systemu znajdowane jest wiele nowych urządzeń ale sam system działa na standardowym sterowniku grafiki i mamy wszystkie pliki i zainstalowane programy jakie mieliśmy na źródłowym systemie - pulpit i menu start wygląda identycznie i to co tutaj najważniejsze - zainstalowane programy działają :-)

  @mjd2018
  Swój system WinXP musiałbyś uruchomić na starej płycie głównej, zrobić konwersję i dopiero zmienić płytę główną.

  Dodano po 29 [minuty]:

  Gelip wrote:
  @mjd2018
  Swój system WinXP musiałbyś uruchomić na starej płycie głównej, zrobić konwersję i dopiero zmienić płytę główną.

  Poprawka.

  Sprawdziłem jeszcze raz i komputer z systemem źródłowym wcale nie musi być uruchomiony aby go konwertować. Potrzebny jest obraz systemu np. zrobiony programem Acronis True Image (plik .tib) więc robisz obraz partycji ze swoim WinXP i konwertujesz go do VMware.

  Piękna sprawa i to jest to, co chce osiągnąć autor tematu czyli ma stary system z zainstalowanymi różnymi programami i chciałby aby działał na nowym (innym) sprzęcie :-) - tutaj tym nowym sprzętem jest maszyna wirtualna VMware.

  Oczywiście - dokładnie to autor tematu chciałby aby system działał na nowej płycie głównej ale myślę iż priorytetem są tutaj zainstalowane programy więc konwerter VMware jak najbardziej na miejscu.
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  Gelip
  Level 33  
  mjd2018 wrote:
  Niestety nie wiem skąd pobrać trial, który i tak się skończy, a do tak starej wersji chyba licencji nie kupię, więc to nie wchodzi w grę.

  VMware vCenter Converter Standalone i VMware Player są darmowe

  Dodano po 9 [minuty]:

  Opis VMware vCenter Converter
 • Helpful post
  #11
  WojtasJD
  VIP Meritorious for electroda.pl
  mjd2018 wrote:
  mam Windows 7 obok
  Otwórz edytor rejestru (<WinKey> + <R>: regedit <Enter>), zaznacz HKEY_LOCAL_MACHINE a z menu Plik - Załaduj gałąź Rejestru... wpisz mjd2018 i wskaż plik
  <Windows_XP>\system32\config\SYSTEM - wyłącz sterownik intelppm.sys
  -> HKEY_LOCAL_MACHINE\mjd2018\ControlSet001\Services\Intelppm
  Start : 4

  Na koniec zaznacz mjd2018 i z menu -> Zwolnij gałąź Rejestru...

  BTW:
  Komunikat o błędzie wyświetlany po uaktualnieniu komputera z procesorem innym niż Intel do systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 lub Windows XP z dodatkiem Service Pack 3: „STOP: 0x0000007E” wrote:
  Opisywany problem występuje, gdy obraz programu Sysprep zostanie utworzony na komputerze z procesorem Intel, a następnie wdrożony na komputerze, który nie korzysta z takiego procesora.

  Na większości komputerów znajduje się obraz utworzony przez producenta za pomocą narzędzia Sysprep. Program Sysprep umożliwia producentowi komputera wygenerowanie obrazu, którego można używać na różnych komputerach.

  Problem opisany w sekcji Symptomy może wystąpić, gdy oryginalny obraz programu Sysprep zawierający system Windows XP z dodatkiem Service Pack 1 (SP1), Windows XP z dodatkiem SP2 lub Windows XP z dodatkiem SP3 zostanie utworzony na komputerze z procesorem Intel, a następnie wdrożony na komputerze, który nie korzysta z takiego procesora.

  W takiej konfiguracji może zostać podjęta próba załadowania sterownika procesora Intel (Intelppm.sys) po uaktualnieniu komputera do systemu Windows XP z dodatkiem SP2 lub Windows XP z dodatkiem SP3. Przyczyną takiej sytuacji jest oddzielony klucz rejestru, będący pozostałością z oryginalnego obrazu programu Sysprep.
 • #12
  User removed account
  Level 1