Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria

ManiusOfficialMoto 30 May 2020 10:15 1500 5
Termopasty
    ManiusOfficialMoto
    Level 3  
    Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria Wózek inwalidzki Gerio Mobil 65005 Awaria

Witam!
    Problem polega na tym że wózek nie chce ruszyć po naciśnięciu ,,gazu,, podłączony na krótko działa.
    Sterownik wózka to 70 Amp Dynamic Rhino DS72K01.
    Przewód idący od sterownika do kierownicy został sprawdzony i nie jest spalony czy też przerwany w którymś miejscu.
    Sprzęt kupiłem już jako nie sprawny ładowarka nie daje żadnego napięcia.
    Akumulatory w tym sprzęcie są do wymiany 2x 12v36ah dlatego do celów testowych podłączyłem 1x12v36a od kosiarki i 1x12v70a od samochodu.

Po przekręceniu stacyjki wózek działa lecz nie jedzie działają kierunkowskazy światła klakson awaryjne lecz nie działa tzw ,,gaz,, ponad to mruga dioda ,,Bereitschaft,, 5 razy przestanie na 2-3s i znów 5 razy i tak non stop.
    Wydaję mi się że problem tkwi w płytce przy kierownicy chodź mogę się mylić.
    Wózek stał bite 7 lat w stodole pierwszorzędnie pomyślałem że styki mogą być zaśniedziałe dlatego odpiąłem wszystkie kostki i połączyłem z powrotem. Udało mi się wprawić ten sprzęt w ruch i się przejechać tym w celu testowym po podwórku lecz spadł mi akumulator i zrobiło się zwarcie co za tym idzie wózek się wyłączył. po podłączeniu akumulatora z powrotem wracamy do początku tej historii.

Sterownik został rozkręcony i jego stan jest bardzo dobry bez wilgoci czy też korozji mogę podesłać zdjęcie jak to wygląda w środku.
    Ciekawi mnie jaka jest kombinacja połączenia dwóch przewodów w sterowniku tak aby zakręcił się silnik.
    Jeśłi się zakręci to sterownik jest ok a problem tkwi w płytce przy kierownicy jeżeli nie to sterownik nie jest sprawny bądź to i to.
    Nie stety nie wymienię sterownika na inny ponieważ innego nie posiadam.

Od silnika wychodzą cztery grube przewody 2xczarny 2xczerwony na końcu ich jest kostka którą się wpina do sterownika oraz dwa ciękie przewody 1xczerwony 1x czarny które również są wpięte do sterownika czerwony do kostki zasilania sterownika natomiast czarny do kostki sterowania.
    Podczas gdy sprzęt jest włączony silnik jest ,,namagnetyzowany,, nie wiem jak to nazwać po prostu przyciąga metal w jednym miejscu nie wiem czy to dobrze czy nie.
    Da się to podłączyć na krótko od sterownika by sprawdzić czy płytka przy kierownicy nie ma awarii?
    Chodzi mi o podanie sygnału do sterownika by sterownik zakręcił kołami.
    Pozdrawiam!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    kortyleski
    Level 42  
    Silnik szczotkowy z magnesami trwałymi więc nic dziwnego że przyciąga metal.
    ManiusOfficialMoto wrote:
    . Udało mi się wprawić ten sprzęt w ruch i się przejechać tym w celu testowym po podwórku lecz spadł mi akumulator i zrobiło się zwarcie co za tym idzie wózek się wyłączył.

Gdzie się zrobiło zwarcie, skoro działał a po tej akcji nie działa to od tego momentu zaczynamy szukanie usterki. Od upadku aku nie uszkodził się układ w kierownicy.
  • Termopasty
    ManiusOfficialMoto
    Level 3  
    W sensie chodziło mi o zwracie na jednym akumulatorze bo kable były za krótkie i podłączyłem to za pomocą klemy klema a klema od minusa gdy akumulator spadł złączyła się z plusem co za tym idzie już nie było 24v tylko 12v i wózek się wyłączył :) w tym wózku jest też tak że jak go podłączysz do akumulatora to przekręcisz stacyjkę piknie oświecą się diody i po chwili gasną dopiero gdy odłączysz aku i podłączysz drugi raz uruchamia się ta cala deska rozdzielcza i nie gaśnie wszystko działa kierunki sygnał światła awaryjne tylko nie jedzie nie wiem czy ze sterownikiem jest coś nie tak czy jak rozkręciłem sterownik i ogólnie obudowa sterownika to radiator do tych tranzystorów i tam jest tak że jest przykręcony tehermopad w sensie na płytkę jest położony thermopad potem na to nachodzi taka blaszka i tą blaszkę skręca się dwoma śrubkami i ogólnie jak odkręciłem tego thermopada i zdjąłem to tak jak by ten thermopad ścisnął za mocno te ścieżki że aż cyna się sprasowała i połączyły się dwie ścieżki mogę podesłać zdjęcie nie wiem czy tak w oryginale było to robione czy to przez tego thermopada
    Ardian
    Level 12  
    Sprawdz switch na hamulcu.
    DarekEs1
    Level 1  
    Witam
    Udało się opanować ten wózek? Mam identyczny wózek z podobnym problemem. Po rozłączeniu akumulatorów wózek jeździ przez chwilę, po czym przestaje. Trzeba odłączyć zasilanie na 3 minuty i wtedy rusza.
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Nie spada przypadkiem jak jeździ napięcie na akumulatorach podłączyć na stałe woltomierz i obserwować?