Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP SX8800H - brak przewodow do sterowania

30 May 2020 15:28 288 8
  • Level 10  
    Witam

Mam problem gdyż zakupiłem tą koncówke za bezcen , ale problem w tym ze ktoś usunął calkowicie wiązke z kostką i zastosował tam chyba jakąś sztuczkę by po wpięciu wtyczki do kontaktu wzmacniacz od razu grał , a jak wiadomo to nie ma regulacji głosności :D. Prosił bym kogoś jak wstawić choćby styłu przycisk on/off bo posiadam juz zewnętrzną zwrotnice która bedzie zasilać mi tylko subwoofer więc regulację będę miał. Ale zastanawiam się czy dało by ją zasilać z któregoś odczepu z sharpa bo ma możliwość zasilania jej od 12-21v.Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś pomoże , a nie zbeszta że znalazł błąd w pisowni itd
  • Computers FAQ editor
    RAPER wrote:
    Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś pomoże , a nie zbeszta że znalazł błąd w pisowni itd

Bez powodu raczej nikt tego nie robi, u ciebie pisownia jest ok. Jednak w następnych postach staraj się nie robić spacji przed przecinkami :D

Przechodząc do tematu, z tego co mi wiadomo normalnie uruchomienie końcówki polegało na podaniu sygnału włączania z przedwzmacniacza. Skoro końcówka od razu się włącza, to ktoś musiał zrobić obejście tego układu. Problem w tym że nie wiemy w jaki sposób to zrobiono, więc najlepiej będzie otworzyć końcówkę i sprawdzić czy widać ślady ingerencji. PS. Rozumiem że masz aktywną zwrotnicę z regulacją wzmocnienia? Regulacja wzmocnienia będzie bardzo ważna, bo można łatwo coś uszkodzić. Jak otworzysz obudowę zweryfikuj czy hybrydy są oryginalne, czy możne były już wymieniane. To ważne w takim sprzęcie.
  • Level 34  
    Zasilacz jest tam sterowany z całego zestawu. Na dodatkowym przewodzie (podłączonym do innego elementu) jest wtyk na który podaje się zasilanie (stałe pewnie 12V) do załączenia przekaźnika spełniającego rolę włącznika. Jeżeli oryginalne rozwiązanie nie jest konieczne, można w miejsce przekaźnika (jego styków) wstawić na tylnym panelu po prostu włącznik sieciowy
  • Level 10  
    Koncówki wyglądają na oryginalne STK 4050 II H obie. widzę też czerwone gniazdo 2 pinowe koło tego od sygnałowego i tam niema żadnej wtyczki. Co do aktywnej zwrotnicy to tak ma siłę wzmocnienia i regulację cięcia konkretnie taka

MODUŁ FILTRA DOLNOPRZEPUSTOWEGO 22-300hz ZTA31676

nr aukcji z alletanio 8382331539

Ponieważ niemam pojęcia jak oryginalnie wygląda przyłącze do sterowania tą końcówką to niewiem na co mam patrzeć i co może być przerobione.
  • Level 42  
    RAPER wrote:
    Ponieważ niemam pojęcia jak oryginalnie wygląda przyłącze do sterowania tą końcówką
    Spójż na instrukcję serwisową.
  • Level 34  
    Jeżeli byś chciał zasilić ten regulator z tego wzmacniacza to jest w nim 12v dostępne po stabilizatorze, ale na własna odpowiedzialność :) . nie wiadomo ile ten regulator pobiera prądu a ile ma zapasu zastosowany w wzmacniaczu. Można tez przed stabilizatorem pobrać 20V i dać jakąś stabilizację np 15V na wszelki wypadek i zasilić ten regulator.
  • Level 10  
    Dziękuję za wszelkie informację postaram sobie to ogarnąć :)

p.s. w razie problemów się odezwę.

Przeglądałem schemat ,przeszukałem na elektrodzie tematy i okazuje się że u mnie niema zworki na płytkach przy transformatorach tak więc jak on się wzbudza :o

Co do zasilania filtra to może go umieszcze styłu sharpa wraz z zasilaczem ktory zepnę z przewodami sieciowymi od niego gdyż nie lubie dziesiątki wtyczek i zajętych gniazdek.Pytanie czy nie będzie z tego powodu jakiś przydźwięków z racji odległości.
  • Level 10  
    Witam ponownie, tak więc rozkręciłem go na czynniki pierwsze by go wyczyścić bo poprzedni właściciel chyba grał nim w piwnicy :D. Co do włączania to wylutował przekaźnik i puścił bezpośrednio. Rozumiem że mogę pomiędzy wstawić przełącznik on/off, zamontowałem gniazdo zewnętrzne takie jak w zasilaczu komputera a filtr został na zewnątrz.
  • Level 34  
    Tak, pisałem na początku o takim rozwiązaniu włącznika.