Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab4 - Wskaźnik poziomu baterii wariuje

30 Maj 2020 20:22 153 1
 • Poziom 4  
  Witam, w tablecie Galaxy Tab4 od jakiegoś czasu mam takie objawy:
  - po naładowaniu (a przynajmniej po osiągnięciu 100% wskaźnika naładowania) i zejściu do np 90% lub 64% (normalnie używając) tablet nagle pokazuje info o niskim poziomie baterii (tak jakby spadł do 15% gdy wcześniej przy tym poziomie to pokazywał)
  - gdy zaczynam go ładować przy niskim poziomie, np 5% to wskaźnik szybko rośnie i np w kilkanaście sekund pokazuje już 30%
  Czyli przykładowo po naładowaniu do 100% i korzystaniu przez kilkanaście minut nagle pokazuje 3% i na tym się zatrzymuje, tablet dalej działa jakby miał dalej te prawie 100%, po następnych kilkunastu minutach nagle się wyłącza, podłączony do ładowania w kilka sekund "ładuje" od 0% do np 58%, potem jakby ładuje z normalną szybkością.
  Co może być przyczyną? Ładowarka oryginalna Samsunga 5V/2A, kabel usb nieoryginalny, akumulator wymieniony na nowy (kilka miesięcy temu).
 • Poziom 39  
  Jeśli sprzęt na gwarancji to reklamować. Nie wiem czy na nowy akumulator baterię masz gwarancję bo jeśli to wina baterii to można ją reklamować albo oddać cały sprzęt do serwisu może układ ładowania szwankuje albo doszło do jakiegoś zalania zawilgocenia i elektronika szwankuje. Sam co najwyżej możesz zdjąć tylną obudowę i odczepić baterię na 5 min podpiąć ją na nowo i sprawdzić czy coś to dało.