Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z klimatyzacją Volvo s40

31 May 2020 15:20 561 4
  • Level 2  
    Witam. Mam problem z klimatyzacją, działa tylko jak jest mniej jak 10stopni. Gdy temperatura na zegarach pokaże więcej jak 10 stopni to sprezarka klimatyzacji sie nie załączy i nie będzie chłodzila. Wymienilem sprzeglo wraz z cewką, czujnik ciśnienia klimatyzacji, czujnik jakości powietrza, uklad sprawdzony, szczelny, bezpieczniki ok przekaznik tez. W komputerze mam jakis błąd od sterowania klap. Nie sądze zeby to byla przyczyna tego błędu. Bylem u mechanika i mówił ze to może przez ten błąd od klap nie chłodzi. Nie chce sie wpakowac w niepotrzebne koszty. Dodam jeszcze ze jak jest ciepło i temperatura pokazuje np 15 stopni i gdy spsikam dezydorantem czujnik temperatury zewnętrznej to temperatura spadnie to klimatyzacji wtedy chłodzi. Volvo s40 2004r 2.4PB
  • Level 37  
    Czyli masz uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej lub kabelki do niego. Jest warunek że odczyt temperatury z niego musi być wyższy niż 5 C. Bo do tylu chłodzi parownik klima i jak jest mniej to nie ma sensu załączyć klimę bo powietrze z zewnątrz będzie chłodniejsze.
  • Level 2  
    On jest od spodu lusterka i wyciągnąłem go i kabelki do samego czujnika były całe. Chyba ze dalej jest kabelek uszkodzony albo gdzieś przy wtyczce. Muszę go rozebrać, on jest lutowany czy wpinany w jakąś kostke?
  • Level 2  
    A ten czujnik co jest za wodospadem to tez ma coś powiązanego z klimą? Bo niby błędu żadnego nie mam ale jest tak jakoś dziwnie przypalony Problem z klimatyzacją Volvo s40