Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router [D-Link DSL-504T] - problemy pod Neostradą...

Vitoss 04 Paź 2005 20:54 1868 2
  • Poziom 12  
    Kupiłem niedawno router D-Link DSL-504T, aby podzielić Neostradę na 2 kompy. Jeden komp jest szybciutki, a drugi wolniejszy (AMD K6 300 MHz, 128 MB RAM), jednak zanim miałem ten nowy komputer, to na starym korzystałem z neta (prze z modem neostrady) i nie było większych problemów, a teraz - kiedy zainstalowałem w nim (tym starszym kompie) sieciówkę i podłączyłem do router'a, to są jakieś problemy... Na pierwszym kompie (nowym), nie większych problemów, natomiast na tym drugim (wolniejszym), net chodzi baaardzo wolno (mimo, że wcześniej, bez routera działał prawidłowo i maksymalnie wykorzystywał prędkość łącza). Transfer na starym kompie, kiedy ściągam pliki ledwo sięga 1 kb/s (mimo, że na drugim kompie, nic nie jest ściągane), poczta bardzo wolno się ściąga, itp. :| W jaki sposób można to naprawić, może poprzez konfigurację routera/komputera - tylko jak?

Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie na nowym kompie jest Windows XP SP2, a na starszym Windows 98 SE z nieoficjalnym dodatkiem Service Pack - wiem, że istnieje możliwośc wymiany plików pomiędzy tymi kompami, ale nie wiem jak... Na XP'ku nie mogę znaleść w ogóle drugiego kompa (nie wiem gdzie), a na 98, kiedy wchodzę do Otoczenia sieciowego, pojawia się tylko ikonka "Cała sieć" i kiedy na nią klikam, wyskakuje jakiś błąd i nie chce znaleść drugiego kompa :( Jak to można ustawić? Bardzo proszę o pomoc... Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Udało mi się rozwiązać drugi problem - pomógł program NetLook, natomiast ciągle są problemy z transferem na starszym kompie :| Jak pierwszy komp jest wyłączony, a działa tylko ten drugi, to jest tak samo :( Stronki działają w miarę szybko (może najszybciej nie jest, ale można przeglądać), ale pobieranie plików, to masakra - transfer maksymalny to 0,1 - 0,4 kb/s !!! Na początku pobierania jest około 3-4 kb/s i później od razu spada... Uaktualnienie firmware może coś pomóc? Może jakieś porty są zablokowane? Proszę, pomóżcie... :(
  • Poziom 35  
    witam !! a czy masz kable nieskrosowane ? mam taki sam model i żadnych problemów , inna sprawa że na wszystkich kompach mam 98SE. czy masz manual po polsku ? może to sprawa różnych sys. operacyjnych ale w tej kwestj niestety nic nie mogę Ci pomóc. pozdrawiam !!