Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon w skrzynce listowej - dobudowa RFID

01 Cze 2020 01:10 336 15
  • Poziom 11  
    Witam
    Planuję zakup skrzynki na listy do zabudowy w słupie ogrodzenia.
    Znalazłem takową jednak na wyposażeniu ma tylko panel rozmówny MR-2 Urmetu.
    Chciałem mieć możliwość otwierania furtki poprzez czytnik breloków czy też kart RFID.
    Jest jakaś możliwość dobudowy takowego czytnika do takiej skrzynki z tym modułem? jeśli tak to jaki to miałby być czytnik?
    Rozumiem że do pełni szczęścia potrzebowałbym jeszcze 2 unifonów oraz zasilacza.
    np. unifon 1140/1 i zasilacz 19A2 interkomowy.

Proszę o porady i ewentualne poprawki

Skrzynka wygląda tak:
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jeśli jest to metal, to czytnik musi być albo zamontowany na powierzchni blachy. Albo może być pod blachą (jak panel domofonu), ale wtedy trzeba wyciąć otwory. Żeby to było estetyczne to najlepiej wyciąć laserem., a jeszcze lepiej zamówić taką wersję u producenta.
  • Poziom 11  
    Tak jest to metal (stal nierdzewna 2mm ) Wersja nablachowa odpada, bo estetyka mocno by wtedy ucierpiała.
    Wycięcie laserowe otworów chyba nie byłoby problemem. Jak rozumiem, czytnik nie może być pod blachą tak? (ekranowanie transmisji rfid).
    Do producenta napisałem już wczoraj i czekam na odpowiedź.
    Zapytałem ich czy jest możliwość dostosowania tej skrzynki do panelu domofonu 6025/402 RF urmet. Tak by elektronikę włożyli za blachę płyty czołowej skrzynki wycinając niezbędne otwory. Co odpiszą? zobaczę.
    Gdyby mieli problemy będę musiał kombinować coś na tym panelu MR-2 dołączonym do skrzynki standartowo w fabryce (dokładka czytnika RFID).
    Jaki to musiałby być model czytnika? i jak to spiąć w całość?
    Tak. Blacha ekranuje.

Nie ma wymiarów tej skrzynki, ale może się okazać, że wystarczy przesunąć panel rozmówny o 1 lub 2 cm i pod zwolnione otwory przymocować czytnik i będzie działać bez problemu.

Czytnik RFID zwykle potrafi tylko odczytać kartę i przesłać jej numer dalej. Dlatego najlepiej powinien być z kontrolerem dostępu, nawet w wersji uproszczonej. Na przykład Roger ma czytniki z możliwością pracy samodzielnej.

Tak na szybko:

https://www.roger.pl/pl/kontrola-dostepu/syst...j/prt62em-czytnik-zblizeniowy-em-125-khz.html
  • Poziom 11  
    Jestem właśnie po wstępnych ustaleniach z producentem skrzynki. Panelu domofonu 6025/402 RF niestety nie da się w niej zabudować , zaproponowano mi adaptację czujnika B-9 moduł czytnika RFID do wbudowania Bomap-u

Specyfikacja:
    karty EM 125 kHz
    konfigurowalny format transmisji danych wyjściowych: Wiegand 26..66 bit, Magstripe (Clock & Data), RACS (Roger) i inne
    różne warianty transmisji kodów PIN oraz kodów klawiatury
    zasięg odczytu do 12 cm
    osobne wejścia do kontroli wskaźnika LED oraz głośnika
    praca w warunkach zewnętrznych
    możliwość pracy jako programator kart EMC-4 (przy współpracy z bezpłatnym programem RARC)
    programowanie manualne lub z komputera
    możliwość pracy autonomicznej jako samodzielny punkt kontroli dostępu
    120 zaindeksowanych użytkowników
    identyfikacja: Karta i/lub PIN
    historia 1024 zdarzeń
    programowalne wyjście przekaźnikowe 1,5 A/30 V
    średni pobór prądu 45 mA
    dwa wejścia NO/NC
    dwa wyjścia tranzystorowe
    możliwość dołączenia ekspandera we/wy typu XM-2
    możliwość dołączenia dodatkowego czytnika serii PRT (obustronna kontrola przejścia)
    ochrona antysabotażowa (tamper)
    wymiary: 100,0 x 40,0 x 25,0 mm (wys. x szer. x grub.)
    waga: ≈100 g
    znak CE
    warunki pracy:
    temperatura: od -25°C do +60°C
    wilgotność: od 10% do 95%

Patrząc pobieżnie na to co przesłałeś to jest czytnik Rogera, który zaproponowałem, ale bez obudowy.
    W mojej opinii przydałoby się, aby była szczelna obudowa.
  • Poziom 11  
    Sprzedają ten czujnik jako Bomap i tak go podpisują jako producent. Nie siedzę w temacie aż tak głęboko by rozpoznawać taką elektronikę. Co do szczelności też mam takie wrażenie choć specyfikacja mówi że może pracować w dość ekstremalnych warunkach.
    warunki pracy:
    temperatura: od -25°C do +60°C
    wilgotność: od 10% do 95%
    Dopytam jak podeślą projekt o to.
    Parametry techniczne to kopiuj wklej że strony Rogera.
  • Poziom 11  
    Rzeczywiście tak to wygląda jak piszesz, co o tym myśleć?
  • Poziom 16  
    To jest specyfikacja Rogera, skąd ją wziąłeś? Bo na pewno nie ze strony producenta B-9.
    To normalne, że kupuje się komponenty od innych producentów i montuje się do swojego produktu końcowego pod swoją nazwą.
  • Poziom 16  
    Ale kolega Asterix40 coś namieszał, bo B-9 to prosty czytnik (wystarczy popatrzeć na schemat, albo stronę producenta)
    i specyfikacja Rogera zupełnie nijak się do niego ma.
  • Poziom 11  
    Rzeczywiście już mi się pomieszało Przepraszam bardzo.
    to jest opis ze strony B-9:

B-9 moduł czytnika RFID do wbudowania - płytka bez obudowy
    Samodzielny czytnik kart zbliżeniowych RFID do wbudowania w dowolne urządzenie.
    Na jednej płytce zintegrowany jest czytnik i kontroler.
    W najbardziej typowym zastosowaniu, czyli w połączeniu z elektrozaczepem, pozwala na wygodne sterowanie otwieranie drzwi - wystarczy zbliżyć do czytnika odpowiedni identyfikator (kartę lub breloczek zapamiętane w czytniku). Może także służyć do sterowania innymi urządzeniami.
    Podłączenie czytnika jest bardzo proste: 2 zaciski zasilania + 2 zaciski wyjścia przekaźnikowego NO.
    W czytniku B-9 można zapamiętać maksymalnie 100 użytkowników: kart lub breloków zbliżeniowych standardu 125kHz EM Unique.
    Programowanie funkcji (dodawanie i usuwanie identyfikatorów) wykonywane jest bardzo prosto poprzez naciśnięcie na odpowiedni czas przycisku w obudowie czytnika.
    Wyjście przekaźnikowe ma czas załączenia regulowany za pomocą potencjometru w zakresie 1-30s.
    Zasilanie 8-12V DC/AC, I max 150mA
    Maksymalne obciążenie 2A 30V.
    Płytka bez obudowy, z otworami ułatwiającymi montaż, przeznaczona do wbudowania np. w skrzynkę na listy.
    Wymiary płytki: 80 x 40 mm

Jednak ostatecznie stanęło na takim czytniku:

BRT-9 sterownik Bluetooth + RFID
    Moduł samodzielnego sterownika Bluetooth z dodatkowym czytnikiem RFID (z anteną zewnętrzną).

Przeznaczony jest do wbudowania np. w skrzynkę na listy, szafkę czy panel drzwi.

Ma jeden przekaźnik i umożliwia sterowanie jednym urządzeniem za pomocą telefonu z systemem operacyjnym Android (w wersji 2.3.7 lub wyższej) z zainstalowaną aplikacją ZAMEK BT.

Wbudowanym przekaźnikiem można także sterować za pomocą breloka zbliżeniowego RFID.

W pamięci sterownika można zapamiętać 10 telefonów, które będą służyć do otwierania.

Możliwość zainstalowania na telefonie do 5 instancji aplikacji ZAMEK BT pozwala na sterowanie z jednego telefonu 5 odrębnymi modułami sterownika bluetooth, czyli nawet 5 różnymi urządzeniami.

Specyfikacja:

1 przekaźnik – sterowanie jednym urządzeniem
    Dedykowana aplikacja ZAMEK BT na telefony z systemem operacyjnym Android w wersji 2.3.7 lub wyższej
    Automatyczne włączanie moduł Bluetooth w telefonie tylko na czas potrzebny do aktywowania przekaźnika
    Szyfrowana transmisja danych
    Obsługa do 50 kluczy RFID (breloków, kart zbliżeniowych)
    Możliwość zapisania 1 telefonu w trybie Master (tylko jeden telefon umożliwia wówczas wejście w tryb programowania)
    Dodatkowe zabezpieczenie trybu programowania kodem PIN
    Programowalny czas działania przekaźnika od 1 do 99 sekund
    Zasięg pracy Bluetooth do 10 m
    Zasięg pracy czytnika RFID do 3 cm
    Napięcie zasilania: 8-12V AC/DC

Co sądzicie o tym?
  • Specjalista Domofony
    Asterix40 napisał:
    Sprzedają ten czujnik jako Bomap i tak go podpisują jako producent.

Bomap to tylko producent (pośrednik) samej obudowy. Oni dość zgrabnie składają z różnych "klocków" np. domofon i wykonują do tego, całkiem fajne, obudowy, ale to co w środku nie jest już ich produktem, choć sprzedają też jako całość.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Tak, ale akurat B-9 i BTR-9 to produkty Bomapu, zrobione specjalnie do zastosowania w takich puzzlach (podstawowe funkcje bez podnoszących koszty fajerwerków typu Wiegand i praca systemowa, z czego zwykły śmiertelnik nie korzysta), do "dołożenia"/zabudowy tam, gdzie domofon tych funkcji nie ma.
  • Poziom 11  
    W sumie to właśnie o takie coś mi chodzi, ten bluetoth to już dla mnie fajerwerek ale skoro pomaga w programowaniu np. kolejnej pastylki bez rozkręcania domofonu to ułatwia sprawę więc z takiej funkcji jeszcze może skorzystam w przyszłości. Na razie zostaje mi czekać na produkt. 4 - 5 tygodni. Jak zamontuję dam znać jak to działa, może komuś też się przyda. Wszystkim biorącym udział w dyskusji na razie dziękuję za rady. Pozdrawiam