Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiotelefon Hytera PD785G - jaki zasięg?

01 Jun 2020 04:05 708 1
 • #1
  Anonymous
  Level 1  
 • #2
  milo13
  Level 8  
  1. Radiotelefony można zaprogramować na tą samą częstotliwość aby mogły się ze sobą porozumiewać, jeśli posiadasz model UHF (UHF: 400 – 470 MH) to możesz zaprogramować sobie wszystkie częstotliwości z pasma PMR i komunikować się z innymi użytkownikami w tym paśmie.
  Informację o tym w jakim paśmie nadaje twój radiotelefon znajdziesz na pudełku i pod baterią.

  2. Zasięg będzie niewiele większy jak w tradycyjnych PMR-kach, Jeśli miałeś już kiedyś styczność z Baofeng to odczucia będziesz miał podobne.
  Zasada jest zawsze ta sama: Im teren gęściej zurbanizowany tym zasięg mniejszy.

  3. Ten radiotelefon jest wyposażony w 4 standardy szyfrowania rozmów:
  - Konwencjonalny analogowy
  - Konwencjonalny cyfrowy zgodny z ETSI DMR Tier II
  - Trunkingowy zgodny z MPT1327
  - Trunkingowy zgodny z ETSI DMR Tier III
  Więc jeśli sobie go odpowiednio skonfigurujesz to nikt nie będzie Cię podsłuchiwał, ale aby to poprawnie skonfigurować trzeba mieć trochę doświadczenia i o ile mnie pamięć nie myli odpowiednie licencje.

  4. Ten model nie ma możliwości skanowania częstotliwości jeśli o to pytasz, można w nim skanować zaprogramowane częstotliwości.

  5. Jeśli posiada się model UHF z zaprogramowanym całym pasmem PMR to tak, w przeciwnym razie będzie można komunikować się tylko z odpowiednio zaprogramowanymi urządzeniami (chodzi o zgranie częstotliwości). Nie jestem pewien, ale ten model można programować tylko przez dedykowany kabel, nie da się go zaprogramować "z ręki" jak np. Baofenga.