Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł Arduino w formacie DIP dla obudów stykowych

ghost666 01 Cze 2020 10:42 63 0
 • #1
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Moduł Arduino w formacie DIP dla obudów stykowych
  Kompatybilne z ekosystemem Arduino płytki rozwojowe często wykorzystuje się na płytkach stykowych do budowy prototypowych urządzeń. Z uwagi na to, niezwykle istotna jest kompatybilność w zakresie wymiarów. Istnieje kilka płytek deweloperskich dedykowanych do tych zastosowań, które charakteryzują się m.in. rozstawem pinów kompatybilnym z obudową DIP o szerokości 0,3". Jest to idealny rozmiar do zastosowania na płytce stykowej, ponieważ pozostawiała cztery rzędy pól stykowych po każdej stronie modułu.

  Na rynku pojawiła się kolejna wersja tego rodzaju modułu - DipDuino, wyposażoną w mikrokontroler Microchip Atmega328P kompatybilny z płytkami Arduino Pro oraz Pro Mini.

  Moduł Arduino w formacie DIP dla obudów stykowych
  Dane techniczne DipDuino:

  * 8-bitowy mikrokontroler AVR Microchip Atmega328P z 32 KB pamięci Flash, 1024 bajtów pamięci EEPROM i 2 KB SRAM.
  * 1 x port micro-USB do zasilania i programowania przez CP2104 (konwerter USB -interfejs szeregowy).
  * Dwa rzędy pinów rozsunięte o 7,62 mm z maksymalnie 21 liniami GPIO, pięcioma wejściami analogowymi i wyprowadzonymi interfejsami I²C, SPI, UART, oraz liniami resetu, VCC i GND.
  * Zasilanie 3,3 V lub 5 V (potrzebne różne wersje płytki).
  * Dioda RGB LED
  * Interfejs UART
  * Fizyczny przycisk reset
  * Zasilanie - 5 V przez port Micro USB;
  * wbudowane LDO dla wersji 3,3 V.
  * Wymiary - 46,26 mm x 9,3 mm

  Moduł Arduino w formacie DIP dla obudów stykowych
  DipDuino jest wstępnie zaprogramowane z Arduino Bootloaderem i działa jako płytka Arduino Pro lub Pro Mini. Deweloper (Jason Lopez) wyjaśnia, że DipDuino jest w pełni funkcjonalnie zgodne z płytką Arduino, ale bez pinów analogowych A6 i A7.

  Jeśli w danym projekcie potrzeba wszystkie 5 kolumn pól łączących po każdej stronie płytki stykowej, można to zrobić dodając dwa żeńskie złącza, jak pokazano na zdjęciu.

  Więcej informacji na temat płytki znaleźć można na stronie internetowej Atomsoftu. DipDuino jest dostępny na Tindie za 22,95 dolary. Dla porównania, uChip kompatybilny z Arduino Zero jest sprzedawany za 12,99 euro, jednakże posiada on na pokładzie układ Microchip SAMD21 Cortex-M0, ale posiada on mniej dostępnych linii GPIO.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/05/29/ultra-narrow-dipduino-arduino-compatible-board-is-a-perfect-breadboard-companion/
 • BotlandBotland