Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson LQ-100 - nie pobiera kartek z zasobnika

04 Paź 2005 21:58 2435 6
  • Poziom 10  
    Po włożeniu kartek do zasobnika i wsunieciu go do szuflady
    i puszczeniu drukowania nie pobiera kartki i miga dioda o braku kartek. A gdy naciskam ponownie pobranie kartki próbuje ale nic z tego.Ponieważ mam drugą drukarkę tego typu ale sprawną to zauwazyłem że po naciśnięciu prawego klawisza a wiec poboru kartki karetka powinna zjechac maksymalnie w prawo. A ta popsuta jezdzi ale nie w prawo. Zauwazylem tez ze ten waleczek pod spodem kreci
    sie caly czas w przeciwna strone tak ze kartke zamiast wciagac to ja wysuwa z tacki. Dopiero jak wsune karte recznie az na sam walek i puszcze druk to drukuje.Przypuszczam ze to cos z czujnikiem ale nie mam do niej ksiazki serwisowej, ma ktos z was?

Wlaczylem ja tez z wcisnietym lewym klawiszem i mam cos takiego na wydruku:

E02327 <--- co to jest?

Current settings:
    Message Language :English Message Direction :Normal
    Character Table :852 Page Length :70/6 inch(A4)
    Skip Over Perforation :On Tear-off Position :On cutter
    TOF Position :±0 Graphic Print Direction :Bi-D
    Download :Off Auto Line Feed :Off
    Hex Dump/Demonstration :Demonstration

Niech ktos mi wyjasni niektore pozycje, kilka znam ale co to jest?
    Skip Over Perforation
    TOF Position
    Download
    Hex Dump/Demonstration
    Message Direction Normal/Upside-down
    Tear-off Position On Cutter/Above Cutter
    Graphic Print Direction Bi-D i Uni-D
    Auto Line Feed

Z gory dziekuje za pomoc.
  • Poziom 15  
    też miałem taką drukarkę. Na karece powinien być umieszczony na sprężynie mały tryb(zębatka). Podczas poboru katrki powinien on znaleść si e w oworze po prawej stronie i i połączyć dwie inne żębaki. Po dociągnięciu karki do wysokości wałka(tam jest czujnik położenia) nasępuje zmiana oboów silnika i podciąga karkę do odpowiedniej wysokości.
    Czujnik położenia masz raczej sprawny, bardziej bym poparzył czy na zębaki.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wszystko sie zgadza. Na karetce jest umieszczony na sprężynie mały tryb(zębatka). Sek w tym ze nawet jak wymuszam prawym klawiszem pobor kartki to karetka nie chce zjezdzac w prawo nie wiem dlaczego. Nic jej nie blokuje. Trybiki sa sprawne bo sie kreca. Ale ten waleczek pod spodem zasobnika zkartkami sie kreci w nie ta co trzeba strone.
    Masz do niej moze instrukcje serwisowa?
  • Spec od drukarek
    Skip Over Perforation (jeśli jest ustawione na "YES")drukarka przejdzie z wydrokiem do nastepnej strony jeśli ma do wydruku więcej niż może zmieścić się na stronie bieżącej i zostawi 1calowy margines od dołu - czyli automatycznie omija miejsca rozerwania perforacji z calowymi marginesami.(warunkiem aby to dobrze działało musi być ustawienia w drukarce takiego rozmiaru papieru jaki jest załadowany (chodzi o długość kartki)
    Hex Dump/Demonstration - wydaje się być testem
    Tear-off Position On Cutter/Above Cutter - służy do wysunięcia kartki po skończeniu wydruku , tak aby można ją było oderwać na krawędzi "noża"
    pokrywy karetki-często uzależniona jest z ustawionym czasem po którym kartka "schowa się" z powrotem i będzie gotowa do dalszego wydruku
    Graphic Print Direction Bi-D i Uni-D[/b] - Bi-Directional - tryb drukowania grafiki dwukierunkowy - szybszy i mniej dokładny
    Uni - Directional - jednokierunkowy(karetka drukuje jadąć od lewej do prawej w powrotach nie pracuje głowica) przeznaczona do wydruków dokładnych(znacznie spowalnia wydruk)
    Auto Line Feed - jeżeli wydruk zawiera podwójne spacje należy zaznaczyć
    "No" jeśli ma być zadrukowany ustawiamy "Yes"
  • Poziom 15  
    jak wciśniesz przycisk od pobierania papieru, a karetka nie do jedzie maksymalnie w prawo o pchnij ją sam i zobacz czy pociągnie kartkę. Możesz mieć coś z silnikiem krokowym sterującym posuwem kareki, sprawdź wszystkie przewody idące do silnika
  • Poziom 17  
    a traktora tam nie ma , może jest info załadowanym papierze a drukarka zawsze musi go wycofać , za ustawienie trubu pracy odpowiada czujnik z boku...
  • Specjalista - kserokopiarki
    w zeszłym tygodniu naprawiłem znajomemu taką drukarkę, właśnie z tym problemem. Ta rolka która ma pobrać papier, oraca się w zależnosci od aktualnych obrotów silnika, a położenie dźwigni na której końcu się znajduje też zależy od kierunku obrotów. Reasumując: napęd na tę rolkę podawany jest przez rodzaj sprzęgła w zespole przekładni głównej, to sprzęgłoo to dwie zębatki - biała i czarna. Czarna jest w jednej części z ośką tego mechanizmu pobierania, a biała zbiera napęd bezpośrednio z przekładni. Cała idea działania sprzęgła polega na tym, że biała zebatka ma ciasno siedzieć na części ośki tej czarnej, no ale wiek robi swoje i po tylu latach nie jest juz ciasno i po prostu napęd nie jest przekazywany jak trzeba. ja rozebrałem to i na częsc tej czarnej na której ma ciasno "chodzić" biała, nakleiłem pojedyńczą warstwę taśmy plastikowej szarej do pakowania paczek, ona jest cienka, ale śliska i mocna,, po nasunięciu na to białej żebatki, okazało sie, że działa rewelacyjnie. Do tego oczywiście wyczyszczenie gumki rolki pobierającej i jest OK. jestem pewien, że masz ten sam problem