Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabia 6y - Centralny zamek i nieoryginalna centralka

02 Jun 2020 02:32 420 3
  • Level 10  
    Witam.

Mam problem z centralnym zamkiem. W samochodzie był fabryczny, lecz niestety bez pilota, więc postanowiłem dołożyć najtańszy sterownik. Pominę kwestie montażu, bo nie chciało mi się pół samochodu rozbierać, więc wlutowałem się pod guziki zamykania i otwierania w drzwiach kierowcy wykorzystując nawet ten rezystor na płytce z guzikami.

Niby wszystko ładnie cacy, zamyka i otwiera z pilota, niestety po ułamku sekundy odbija tylko jeden siłownik otwierając drzwi kierowcy.

Myślałem o jakichś naprężeniach działających na siłownik w drzwiach kierowcy, lecz kiedy z klucza zamknie się od strony pasażera to dociąga i nie odbija po stronie kierowcy.

Centralny w Skoda Fabia 6y, a centralka model no name z amazona, dziala jak zwykle przekaźniki on/off na impuls.

Wolę spytać tutaj zamiast pruć nity i pod switche zamka się wpinać 😅
  • Level 41  
    Nitów pruć nie musisz.Te same kable są przecież w innym miejscu.
  • Level 31  
    Jaki sens ma rzeźba z dokładaniem jakiegoś syfu który zazwyczaj do roku przestaje działać skoro można kupić ze szrotu oryginalny moduł komfortu z zaprogramowanym już pilotem za równowartość pół litra czystej? Podmieniasz, ew kodujesz ilość drzwi czy tym podobne wyposażenie, wymieniasz baterie w pilocie i masz spokój na parę lat.
  • Level 41  
    Ja zakładam polską proximę i też nie ma kłopotu.