Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1999 Alarm - Alarm Challenger - Odcięcie zapłonu po odłączeniu akum

lwwl_1945 02 Jun 2020 15:52 2781 1
Optex
 • #1
  lwwl_1945
  Level 1  
  Witam użytkowników i bardzo proszę o poradę !

  Od kilku dni nie działał mój pilot centralnego zamka (challenger, chyba fabryczny) w Toyocie Yaris, 1999. Do niedawna nie było z nim problemów.
  Rozebrałem pilot, bateria miała napięcie 10,2 V, więc wymieniłem na nową, a w międzyczasie podczas innych napraw odłączyłem akumulator. Po skończonych naprawach i podłączeniu akumulatora, okazało się, że pilot wciąż nie otwiera zamka, a zapłon został odcięty. Po otwarciu drzwi słychać delikatne "pikanie" oraz miga kontrolka "security" poniżej radia. Rozrusznik kręci, samochód nie zapala. Jedyne co przyszło mi do głowy, to ponowne odłączenie akumulatora. Po jakichś 45 minutach, podłączyłem go ponownie, ale zupełnie nic się nie zmieniło.
  Dziwne jest dla mnie również to, że po takim czasie bez akumulatora przebieg dzienny oraz zegar nie wyzerowały się. Czy żeby uruchomić samochód po wymianie baterii w pilocie trzeba znać jakiś patent, czy to po prostu usterka pilota lub samej centralki alarmu ?
  Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc i z góry dziękuję...
 • Optex
 • #2
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  lwwl_1945 wrote:
  czy to po prostu usterka pilota lub samej centralki alarmu

  Centralka alarmu uszkodziła się na skutek spadku napięcia zasilania i z pamięci centralki wykasowały się wpisane piloty.

  lwwl_1945 wrote:
  trzeba znać jakiś patent

  Trzeba wiedzieć jaki jest dokładnie model centralki alarmowej Challenger, gdyż różne modele miały różne procedury programowania pilotów.
  Często jednak centralka ulega uszkodzeniu szczególnie podczas podłączania (iskrzenie) klemy akumulatora.

  lwwl_1945 wrote:
  Alarm Challenger

  Jest to dosyć częsta usterka w tych centralach alarmowych.