Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biały dym z rury wydechowej Peugeot 307 1.6 hdi

02 Cze 2020 20:34 240 6
  • Poziom 2  
    Cześć!
    Mam problem z Peugeot 307 1.6 hdi 110 kw. Od tygodnia podczas jazdy wydobywa się biało-szary dym z rury wydechowej. Został wymieniony czujnik ciśnienia temperatury w kolektorze ssącym i niestety problem pozostał. Wyczyszczony jest również zawór EGR. Najbardziej dymi podczas ruszania z miejsca. Mechanik niestety nie wie co to jest. Może ktoś z Was wie, co mu dolega.
  • Poziom 2  
    Trochę oleju ubywa. Strasznie mocno dymi, boję się nim jeździć, żeby mandatu nie dostać. Próbowałam wypalać FAP, ale nic to nie dało.
  • Poziom 32  
    Zmień mechanika w tych silnikach nie czyści się zaworów EGR tylko wymienia są delikatne i uszkadzają się tak że czyszczenie nie zdaje egzaminu.
    Ile tego oleju obywa? Turbina sprawdzona? Płyn chłodniczy sprawdzony na obecność CO2? Korekty wtrysków sprawdzone? Jak to się stało: nagle, czy zbiegiem czasu, mocniej kopci po uruchomieniu a później mniej czy więcej , czytak samo?
    Trudno zdalnie określić co jest przyczyną bo przyczyn może być wiele. Błędów brak?
  • Poziom 2  
    Jutro sprawdzę dokładnie olej. Turbina nie była sprawdzana, była wymieniona dwa lata temu. Płyn chłodniczy ani wtryski tez nie były sprawdzone. Wyskoczyły dwa błędy, ale niestety nie podał mi ich. Zapisał je jedynie, żeby sprawdzić i cisza. Zaczęło się nagle, jak ruszam to kopci, podczas jazdy czasami, najmocniej gdy zatrzymuję się na światłach i ruszam. Wiem,że zdalnie jest ciężko ustalić, ale zawsze można jakoś naprowadzić.
  • Poziom 32  
    Może być lejący wtrysk, ale tu będą błędy, nierówna praca mniejsza moc silnika. Sprawdź przedmuchy skrzyni korbowej na wolnych obrotach odkręć korek wlewu oleju i zobacz co się będzie działo np: syk podczas odkręcania korka, dym itp.
  • Poziom 2  
    Dziękuję, jutro sprawdzę.