Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kawasaki gpz500s nie kręci pali kable

Kamilooo420 03 Jun 2020 06:57 912 14
    Kamilooo420
    Level 3  
    Siema dodam ze jestem nowy na forum.
    Mianowicie mam problem moje gpz500s padło (drugi raz) nie chce krecic pala sie dwa kabelki jeden podpiety do ramy drugi do minusa aku , bzyczy przekaznik a raczej warczy jak zas trzymam sprzeglo to tylko cyka ale rozrusznik bez zycia wymieniony nowy aku fajki swiec swiece poprzednio podobny objaw ku mojemu zdziweniu dotknalem rozrusznika multimetrem i zaczal palic dodam ze gwint wystakacy z lewej strony rozrusznika do ktorego idzie kabel jest luzny lata prosze o pomoc i nakierowanie
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Sprawdź czy dochodzi napięcie na zacisk rozrusznika,lub podaj napięcie kawałkiem przewodu bezpośrednio.Luźny zacisk zasilający to zły objaw.Raczej nie obejdzie się bez wyjęcia rozrusznika.
    Kamilooo420
    Level 3  
    [quote="nikusert"]Witam .
    Sprawdź czy dochodzi napięcie na zacisk rozrusznika,lub podaj napięcie kawałkiem przewodu bezpośrednio.Luźny zacisk zasilający to zły objaw.Raczej nie obejdzie się bez wyjęcia rozruszika

Napiecie podczas przycisniecia startera bylo na przekazniku 12.5v i na rozruszniku 0.05 v wiec napewno dzis po pracy wykrecam rozrusznik ale dlaczego kable sie tak grzeją
    nikusert
    Level 40  
    Na przekaźnik musi dochodzić napięcie akumulatora czyli ≈12V ,tyle samo musi być na wyjściu przekaźnika ,do którego podłączony jest rozrusznik.Sprawdź czy na ODŁACZONYM przewodzie do rozrusznika jest napięcie .Napięcia jak piszesz nie ma więc albo przekaźnik uszkodzony (jego styki),lub mniej prawdopodobnie rozrusznik robi zwarcie.Zrób jak pisałem, podaj napięcie osobnym przewodem na rozrusznik .Jednak jak końcówka luźno lata (brak izolatora),to pewnie jednak rozrusznik robi zwarcie.
    Kamilooo420
    Level 3  
    Na samym kablu ktory idzie do rozrusznika nie ma napiecia przekaznik pyka jak rozrusznik jest odpiety a jak jest podpiety do kabla to grzeje kable i robi zwarcie wiec prawdopobnie rozwiazales problem rozrusznik robi zwarcie a sam przekaznik nie daje pradu zamowilem i jedno i drugie za rozsadne pieniądze w piatek podmiana i test mam nadzieje ze zagada 😕 bo pogoda wraca do normy ☺

Dodano po 1 [minuty]:

Dzis jeszcze sprobuje cos z obecnym rozrusznikiem i tym izolatorem zrobic
    nikusert
    Level 40  
    Może się uda naprawić.
    Kamilooo420
    Level 3  
    nikusert wrote:
    Może się uda naprawić.
    Panie kolego udalo mi sie dostać i wymontowac nieszczęsny rozrusznik podpiąłem drucikami do aku nie zakrecil a wiec wzialem sie za rozbieranie sprzetu oprocz zajechanych uszczelek nie dojzalem nic co moglo by zaniepokoic ząbki wszystkie szczotki w normie co do tego izolatora mam ta srube jest to kawalek gwintu na nakretke 8 z dospawanym kwadracikiem na koncu zeby nie wypadla. Co od czego ma byc odizolowane bo dojrzalem jakas gumke ktora zapewne bedzie miala pelnic funkcje odizolowania
    nikusert
    Level 40  
    Ta śruba musi być odizolowana od korpusu (obudowy rozrusznika),gdyż jest to śruba zasilająca ,do której jest lub są podłączone szczotki dodatnie.
    Kamilooo420
    Level 3  
    Czyli prowizorka typu tasma izolacyjna na srodku sruby plus ewentualnie jakas uszczelka zeby nie zjezdzalo by wystrczylo i bylo stabilne bo sam prad ma dochodzic tylko do sruby jak rozumiem i przez srube do szczotki nie dotykajac po drodze nic innego zeby nie robilo sie zwarcie :) ? Przepraszam za sporą łopatologiee ale jestem laikiem elektryki i tego typu rzeczy kupilem moto zeby wlasnie poznac podstawy i zdobyc jakas wiedze 😀
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Jeżeli śruba ma luz miedzy obudową to daj oring lub termokurcza,a od góry podkładkę z tworzywa i powinno być dobrze.
    Kamilooo420
    Level 3  
    Sytaucja sie nie zmienila niestety kawa nie odpala, rozrusznik zrobiony tak jak mowiles zlutowalem przewod do szczotki bo odpadl noi podpialem na krotko z aku w celu sprawdzenia booom zakrecił, podpialem przez przekaznik kreci ja ucieszony , poskladalem wszystko podpiąłem rozrusznik poskrecalem noi brrrrr zwarcie 😊 czepie przekaznikiem tylko tym razem z wlaczonym sprzeglem bez wcisnietego sprzegla nic sie nie dzieje starter nie reaguje PROSZE O POMOC bo juz wysiadam 😡
    nikusert
    Level 40  
    Masz poskładany rozrusznik i znów nie działa ? ,a omijając przekaźnik przewodem ?,tez nie działa?.
    Kamilooo420
    Level 3  
    Noi po dzisiejszej walce wkońcu udało sie zakręcić :) wymieniłem rozrusznik na używke rozebrałem stary aby sprawdzić co mogło pójść nie tak kabel od szczotki był rozlutowany i robiło się zwarcie ponieważ dotykał obudowy , także jutro składanie ponieważ nie chciałem zalewać na świeżym silikonie pokrywy olejem bo przy rozkręcaniu straciłem koło litra. Myślę ,że już nic nie może pójść nie tak :D . Jednak ,że mam do kolegi jeszcze jedno pytanie aby nie robić nowego tematu mianowicie poziom oleju mam bardzo zabrudzoną szybkę od środka nie wiem ile mam oleju tak naprawdę w silniku i ile mam dolać nie jest to widoczne cały czarny wizjer jakieś porady ?
    nikusert
    Level 40  
    Na to pytanie niestety nie odpowiem,lecz sądzę że informacje znajdziesz na internecie.
    Kamilooo420
    Level 3  
    Zamykam temat problem rozwiązany poprzez wymianę rozrusznika które robiło zwarcie oraz przekaźnika koszt koło 140 zł Pozdrawiam i dziękuje za pomoc