Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio 2 1.2 - uszkodzony UCH

03 Jun 2020 07:48 1602 14
  • Level 23  
    Witam. Po zalaniu wodą UCH eeprom wyzerował się jakimś cudem, więc nie posiadając niestety incode do CLIP-a chcę zrobić off-a, lecz nie wiem dlaczego nie mogę wyczytać eepromu ze sterownika. Sterownik jest IAW 5NR.C2 hybryda i wygląda jak na zdjęciu, gdzie zaznaczone są numery pinów 95160 do podłączenia programatora. Czy ktoś pomoże wyczytać eeprom ze sterownika, bo nie wiem dlaczego programator nic nie czyta ? Ewentualnie jaka jest możliwość przyuczenie UCH posiadanym 12-sto cyfrowym PIN-em za pomocą CLIP-a ?

Renault Clio 2 1.2 - uszkodzony UCH Renault Clio 2 1.2 - uszkodzony UCH
  • Level 23  
    I jak ma ktoś jakiś pomysł żeby odpalić tą padline ?
  • Level 11  
    Hektar Zahle.r wrote:
    I jak ma ktoś jakiś pomysł żeby odpalić tą padline ?

Zostaw eeprom w spokoju ! w tym ecu. to jest sterownik mina nawet poprawny odczyt i zapis z emulatorem w celu wyłączenia immo powoduje kłopoty z pracą silnika mam potwierdzone info z carlabimmo , tez chciałem usunąć immo z tego śmiecia ale w końcu naprawiłem dopisłałem nowy klucz w typ typie ecu tylko naprawa immo modyfikacja eeprom odpada bo będzie kłopot. kombinuj nowy wsad do uch i rób go na virgin i dopisz nowy klucz carprog robi to dobrze
  • Level 37  
    Między wykopaniem informacji co i jak zrobić a zastosowaniem tej wiedzy w praktyce jest ta różnica , że wygląda na fotkach banalnie , w realu jednak realizacja zagadnienia bywa trudna i wymagająca sprzętu i dodatkowej wiedzy . Ja bym to auto zrobił na oryginał bo pomijając już sam problem z odczytem i programowaniem sterownika w niezaprogramowanym UCH może nie działać więcej rzeczy niż tylko immo . Skorzystaj lepiej z usług zakładu który ma lepszy sprzęt i wiedzę CLIP to nie wszystko ...
  • Level 23  
    Lepiej powiedz co mam robić . Mi się płakać chce. Virgin wsad już mam do 93C56. Co dalej ? Mam PIN code 12 cyfrowy, tylko do czego mi on potrzebny jak CLIP chce incode ? W Peżocie bym Diagboxem zrobił wszystko od zera i PIN code bym wyciągnął ze sterownika silnika z palcem w d... Ale w Reno jakoś jest to znacznie pokomplikowane.
  • Level 23  
    Zestaw startowy z allegro bardzo drogo chcą zdziertusy bo aż 700zł. 12 cyfrowy pin code okazał się bezwartościowy. Clipem się nie da synchro imma zrobić. Właściciel zabrał samochód i sprzedał na złom za 300zł. Koszta naprawy miały przekroczyć jego wartość, bo był po powodzi.
  • Level 27  
    Jamrug wrote:
    Jak chcesz bez nerwów ogarniać renaulta po OBD to kup coś takiego http://www.immo-tools.lt/en/products/renault.htm.
    Clip przy tym to przedszkole.

Mam to i naprawde jest to zaje....y sprzęt.

nie wiem jak mozna porownywac przyrzad diagnostyczny danej marki do profesjonalnego sprzetu stworzonego aby flashowac pamieci po obd
  • Level 16  
    A czemu mi kolego bronisz takich porównań?\

Popraw pisownie.
  • Level 27  
    Jamrug wrote:
    A czemu mi kolego bronisz takich porównań?\

Popraw pisownie.

1 obydwa sprzety sa profesjonalne i dobre
    2 sluza do zupelnie innych rzeczy

porownanie tego to tak jakbys komus powiedzial zeby sprzedal samochod osobowy bo bus jest lepszy :D
  • Level 16  
    Zapomniałem dopisać że to urządzenie (I/O terminal) jest lepsze od Clipa ale tylko w zakresie immo :)
    Przepraszam .
  • Level 27  
    dla mnie to i to jest dobre, jak robisz malo to ogarniesz sobie clipem (a pin CI ktos znajomy ogarnie, albo znajomy z aso) a jak robisz duzo i Ci sie zwroci sprzet w miare szybko to kupujesz taki sprzet jak radzisz :)
  • Level 23  
    Clip nie przyjmuje pinu z serwisu. To teraz nie wiem jak to jest i nie wiem co jest nie tak. Ale i tak się nauczę sam. Stary rzęch na zasranej hybrydzie z nieważnym OC. Warty mniej niż zestaw startowy.
  • Level 27  
    widoczenie zestaw juz byl zmieniany
  • Level 14  
    Hektar Zahle.r wrote:
    Właściciel zabrał samochód i sprzedał na złom za 300zł. Koszta naprawy miały przekroczyć jego wartość, bo był po powodzi.

I tam jego miejsce, nie wszystko da się/ jest sensowny "naprawiać".