Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino - Prosta gra JampMen

Arduino. 03 Cze 2020 10:56 1860 4
  • W czeluściach swojego NASA znalazłem mały kod prostej gry którą można odpalić na Arduino.To co będzie nam potrzebne oprócz Arduino Uno to wyświetlacz LCD 16×2 z modułem I2C, 2 przyciski i możemy grać.

Potrzebne elementy:
    Wyświetlacz | Arduino
    GND - GND
    VCC - +5V
    SDA - SDA
    SCL - SCL

Sterowanie odbywa się jednym przyciskiem w tym celu podłączamy przycisk między masę układu a pinem 4 Arduino. Zalecam jednak zastosowanie 2 przycisku do resetu zawłaszcza jak już upchniemy całość w schludną obudowę, wówczas przycisk łączymy między GND a pinem „Reset”.

Wstępnie zmontowany układ
    Arduino - Prosta gra JampMen

Jest to wersja zmontowana na szybko, dziecku już paliło się, aby zamęczyć przyciski 😉

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Arduino.
    Poziom 2  
    Arduino. napisał 3 postów o ocenie 14, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2020 roku.
  • BotlandBotland
  • BotlandBotland
    SylwekK
    Poziom 31  
    Właśnie mi przypomniałeś moją pierwszą grę, którą napisałem w basicu na pożyczonym Commodore+4 w 1989 roku :) Co prawda chodziło o co innego, ale również zręcznościówka i właśnie mnie zainspirowałeś, żeby na taki LCD ją zrobić, bo się da :D
    Erbit
    Poziom 37  
    SylwekK napisał:
    Właśnie mi przypomniałeś moją pierwszą grę, którą napisałem w basicu na pożyczonym Commodore+4 w 1989 roku :) Co prawda chodziło o co innego, ale również zręcznościówka i właśnie mnie zainspirowałeś, żeby na taki LCD ją zrobić, bo się da :D

Ja mniej-więcej w tym czasie (chyba w '87) napisałem grę karcianą "Memory" (basic na Atari).

To były piękne czasy ;) - cóż to się wtedy "nie pisało" ;)