Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interkom w rejestratorze HikVision DS-7608NI-K2

03 Cze 2020 13:14 165 1
  • Poziom 11  
    Witam

Posiadam rejestrator DS-7608NI-K2 oraz kamery DS -2CD4625FWD. Kamery mają wejście i wyjście audio. Podobnie rejestrator. Próbuję skorzystać z funkcji interkom. Głośnik podłączony do audio out w rejestratorze i kamerze oraz mikrofon w audio in. Funkcja działa jak wchodzę przez aplikację IVMS oraz przez przeglądarkę. Nie działa niestety bez pośrednictwa komputera (sam rejestrator i kamera). W rejestratorze aktywowana ikonka głośniczka.
    Jak wczodzę przez przeglądarkę na rejestrator to mogę włączyć funkcję interkom ale tylko pomiędzy komputerem a rejestratorem.
    Oczywiście włączony tor audio w kamerze oraz najnowszy soft w DVR.
    Ktoś wie jak uruchomić komunikację z DVR na kamerę bez komputera?

Gdzieś znalazłem artykuł: https://connectec.uk/forum/109/do-the-audio-over-coax-hikvision-cameras-work-on-any-dvr
    że tylko rejestratory HikVision wspierają takie rozwiązanie, ale czyżby tak podstawowa funkcja nie była dostępna na wszystkich?
  • Poziom 10  
    Z tego co wiem to w żadnym rejestratorze Hikvision intercom nie działa pomiędzy kamerą i rejestratorem. Trzeba to obsługiwać z PC. Pracują nad taką funkcją w przyszłych firmaware ale nie mam danych kiedy będzie.