Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzrost zużycia pamieci tak po prostu

XKonrad099 03 Jun 2020 15:56 495 12
    XKonrad099
    Level 3  
    Witam, nw czy w dobrym miejscu pisze, także wybaczcie jestem nowy. Otóż od niedawna 2-3 dni zauważyłem dziwne zwiększenie pamięci w stanie bezczynnym, bo stało się to bardzo zauważalne kiedy grałem w gta. Wcześniej nie miałem problemu z zacinaniem się gry, w pełni gładko wszystko chodziło. Nie wiem jaki może być problem próbowałem kilku rzeczy takich jak: zainstalowałem Advanced System Repair Pro oczyściło mi na dysku około 10gb, a po aktualizacji win 10 którą pobrałem i zainstalowałem to miejsce zmniejszyło się z powrotem prawie do tej samej ilości co było przedtem i obecnie jest jeszcze gorzej bo dodatkowo zaczął mi obciążać Antimalware Service Executable, więc zaplanowany skan zmieniałem, do wyjatków próbowałem dodać lokalizacje windows defender jednak nie pojawiało się nic na liście po aktualizacji (wszystkie wyjątki co były znikły po aktualizacji) próbowałem dodać dodatkowo też zauważyłem że firefox też zżera sporo tego więc spróbuje reistalacji przeglądarki.
    posiadam 8 GB RAM
    Procesor Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz 3.20 GHz
    Typ Systemu: 64-bit Wersja: Windows 10 Pro
    Dodatkowo nw jak zrobić teraz zrzut ekranu zawsze działało windows+printscreen ale teraz już to nie działa po zainstalowaniu aktualizacji. Jak uda mi się dowiedzieć to odrazu mogę wysłać zrzut ekranu menedzera zadań i innych rzeczy, które będziecie potrzebować. Proszę tłumaczcie mi jak dziecku nw wielu rzeczy. A sam komputer jest czysty od kurzu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ITSpec.

Level 40  
    XKonrad099 wrote:
    zainstalowałem Advanced System Repair Pro

Odinstaluj tego śmiecia.

Pobierz i zrób skan - usuń wszystko co znajdą (również z kwarantanny):
    https://pl.malwarebytes.com/adwcleaner/
    https://pl.malwarebytes.com/

Wstaw logi z FRST:
    https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/
    XKonrad099
    Level 3  
    Odinstalowałem to co mówiłeś. Po pobraniu malwarebytes zrobiłem skan, uruchomiłem ponownie komputer i usunołem wszystko co było w kwarantannie, (robiłem bez zmieniania jakichkolwiek opcji)
    Logi z FRST: htt ps:/ /pastebin.com/N3TDqmjW
    ITSpec.

Level 40  
    Skan oboma MBAM i ADWCleaner zrobiłeś?

Wstaw logi jako załączniki, oba.
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Kliknij "pisownia" na dole i tam będzie dodaj załącznik.
    Dodaj oba logi.
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Odinstaluj:
    LegendOnline 2.1.1.10152 - jeśli nie grasz
    Malwarebytes Anti-Malware wersja 2.2.0.1024 - zainstaluj sobie wersję z linku z poprzednich postów.

Skopiuj i wklej do notatnika:
    Code: text
    Log in, to see the code

Plik notatnika "zapisz jako" fixlist.txt i umieść obok FRST, w tym samym folderze.
    Uruchom FRST i kliknij "Napraw".

Przeprowadź optymalizację systemu:
    https://www.youtube.com/watch?v=NCIgCxdu3bI - wyłącz niepotrzebne programy auto startu, usługi itp.

Zaktualizuj system przez narzędzie od Microsoft bez usuwania danych:
    "Pobierz narzędzie", uruchom i zaktualizuj komputer.
    https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10%20

Wyczyść dysk C ze śmieci:
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026616/windows-10-disk-cleanup
    "Uruchom funkcję Oczyszczanie dysku i wybierz polecenie Oczyść pliki systemowe.
    Wybierz typy plików, których chcesz się pozbyć. Aby uzyskać opis typu pliku, wybierz go.
    Wybierz przycisk OK."
    XKonrad099
    Level 3  
    Usunołem grę, a malware zaktualizowałem do wersji 3.6.1.2711. Skopiowałem do notatnika, zapisałem jako fixlist.txt i razem z FRST.exe przerzuciłem do folderu C:\FRST\Logs po czym uruchomiłem FRST.exe i kliknołem napraw za raz po tym pojawiło się okienko o nazwie "ret2" a poniżej liczba "2" i nie mogłem tego zamknąć tak samo FRST.exe poczekałem 2 godziny a dalej pisało to samo: Naprawa w toku. Proszę czekaj... Jednakże mimo, że program dalej chodził to zauważyłem pojawienie się Fixlog.txt a sam program zamknołem przez menedzer zadań. Reszte co napisałeś zrobię jutro.
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Nie wykonał całej naprawy, spróbuj w trybie awaryjnym.
    Okienko z ret 2 się zamyka, kilkanaście razy trzeba kliknąć X.
    XKonrad099
    Level 3  
    Uruchomiłem w trybie awaryjnym F4 i zrobiłem naprawę w FRST, zamknołem okno ret2 i w ciągu 5 minut wyskoczył komunikat, że pomyślnie wykonano naprawę i kliknołem ok, a komputer uruchomił się ponownie. Zauważyłem, że w tym trybie miałem 14% użycia pamięci podczas gry normalnie jest od 20-30 (po aktualizacji 30 się utrzymuje), a z włączonym firefoxem od 30 wzwyż. do 40, 50 ...
    Dodatkowo mam też problem z programem razer, ponieważ już wcześniej miałem z nim problem, tylko nic z tym nie robiłem bo wystarczyło zamknąć ten komunikat a program działał, teraz jednak tak nie jest po aktualizacji windowsa, gdyż komunikat nie zamyka się i muszę go zamykać przez menedzer zadań. Dodatkowo oprócz myszki, mam Logitech gaming software, który mimo, że w opcjach ma uruchamianie przy starcie systemu to się nie pojawia i tak samo razer i tak myślę, aby spróbować reinstall razera tak jak to jest tutaj htt ps:/ /support.razer.com/articles/1699343761
    a tutaj screeny zamieszczam bo tu nie mogę htt ps:/ /imgur.com/a/Q5Hy5Pw
    Dodam, że ten komunikat razera zaczął się pojawiać po zrobieniu jakiejś aktualizacji razera pare miesięcy temu.
    - Zaktualizuj system przez narzędzie od Microsoft (zrobione) [zachowaj pliki osobiste i aplikacje] zajeło mi to ponad godzinę czasu.
    -Malwarebytes Free zaktualizowałem do wersji 4.1.0
    -Narazie brak poprawy pozostało mi wyczyszczenie dysku i optymalizacja dam znać jak zrobię i czy będzie poprawa.
    Oczyszczanie dysku C może zwolnić do 9,30 GB
    Pliki do usunięcia:
    ☑ Program antywirusowy Microsoft Defender 62,6 MB
    ☐ Pliki dziennika uaktualnienia systemu ... 317 MB
    ☑ Pobrane pliki programów 0 B
    ☑ Tymczasowe pliki internetowe 10,7 MB
    ☐ Raporty o błędach systemu Windows... 6,79 KB
    ☐ Pamięć podręczna programu do cienio... 64,9 KB
    ☐ Pliki optymalizacji dostarczania 16,0 MB
    ☑ Pakiety sterowników urządzeń 6,37 MB
    ☐ Pliki zasobów językowych 0 B
    ☐ Poprzednie instalacje systemu Windows 8,87 GB
    ☑ Kosz 0 B
    ☑ Pliki tymczasowe 0 B
    ☑ Miniatury 33,1 MB
    Dodam, że posiadam dysk SSD na C, który po oczyszczeniu ma teraz prawie 30GB, poprzednio miał 10 GB wolnych z 232 GB.
    - Zrobiłem optymalizacje wg. filmiku którego wysłałeś i obecnie jest zużycie pamięci 20% czyli o 10% mniej, ale chciałbym uzyskać jeszcze więcej.
    NVIDIA share, container i web helper service zużywają całkiem sporo pamięci.
    eksplorator plików 35,5 MB a nie mam uruchomionego.
    Są jeszcze aplikacje które nie wiem czy usunąć oraz takie których się nie da usunąć. Więc jakbyś mógł mi powiedzieć co mam usunąć był bym wdzięczny.
    3D Builder, asystent aktualizacji do systemu windows 10, Cortana, ESN Sonar, Java 8 po 3 i 1 Java(TM) SE Development kit, K-Lite Codec Pack 11.6.5 Basic, Łącznik aplikacji, Microsoft Wi-Fi, Mozilla Maintenance service, muzyka Groove, Update for windows 10 for x64-based Systems, Wifi analyzer, Open broadcaster Software, Poczta i kalendarz i alarmy i zegar nie będę usuwał jeżeli nie będę miał ich na pasku zadań.
    Aplikacje które nie mogę usunąć: OSDownloader, Overwatch (nie mam, pisze, że zajmuje 11,9GB) Twich, uzyskaj pomoc i pare innych.
    Mam u siebie kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 970
    usunołem 2 rzeczy:
    C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display.NvContainer\plugins\LocalSystem\DisplayDriverRAS
    C:\Program Files\NVIDIA Corporation\DisplayDriverRAS
    Uruchomiłem ponownie komputer i nic mi to nie dało.
    -Zmodyfikowałem ustawienia pamięci wirtualnej w systemie Windows C na rozmiar kontrolowany przez system
    - Przydało się też wyłączenie w usługach 2 rzeczy które miałem w NVIDIA, oraz zainstalowałem autoruns i odznaczyłem tam pare rzeczy w filtrze nvidia.
    - Naprawiłem razera przez usunięcie i ponowne zainstalowanie. Jeszcze sprawdzę jak to wszystko działa w grach i dam znać czy wszystko działa już dobrze.
    ITSpec.

Level 40  
    Spróbuj Revo Uninstaller.
    Potem usuń foldery tych aplikacji z dysku.

Wstaw nowe logi - sprawdzę dopiero jutro.
    XKonrad099
    Level 3  
    Zainstalowałem Revo uninstaller z tym, że nie potrzebnie usunołem overwatcha przez panel sterowania a nie przez ten program.
    -"Sprawdz dysk" tym programem zrobiłem i pisało, że nie znalazło problemów... No futher action required
    - "Sprawdzanie plików systemowych" zapisało jako CBS.log ale chyba jest w porządku wszystko.
    - Nie można odinstalować twicha, ale mi nie przeszkadza w ogóle narazie. Odinstalowanie nie powiodło się. Upewnij się, że aplikacja nie jest uruchomiona i spróbuj ponownie. W mendzerze zadan nie ma tego procesu. A w programie mogę usunąc rejestry tego.
    - wyczyscilem przegladarke tym programem ale i tak raczej reinstall zrobie firefoxa.
    - Na dysku C zmniejsza mi się miejsce, być może przez dodawanie się plików tymczasowych ale nw, dziwne robiłem czyszczenie przed chwilą a tu ubyło.
    - Grałem wczoraj i nareszcie płynnie chodziło tak jak przedtem
    Przydało się wyłączenie defendera bo sporo zużywał pamięci 10%
    Jakieś tam procesy nvidia zaoszczędziłem +/- 4%
    Być może też pomogła pamięc wirtualna
    Ogółem jestem już zadowolony z obecnych postępów i powoli będzię można temat zamykać, jak chcesz możesz sprawdzić jeszcze te pliki i dam znać czy dzisiaj też tak jest jak wczoraj.

Można powiedzieć, że narazie problem rozwiązany. Dziękuje bardzo za pomoc.