Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera p12 1.9 dci - Pękł wąż od wspomagania, spadł pasek klinowy/wielo

kubawolak3 03 Jun 2020 21:35 1302 3
    kubawolak3
    Level 3  
    Witam. Miałem dziś awarie, podczas skrętu pękł waz od wspomagania i płyn od wspomagania zaczął lecieć na pasek klinowy i nie wiem jakim cudem on zleciał z rolek. Wąż pękł na łączeniu (na zdjęciu zaznaczyłem). Jak myślicie jak to naprawić bo nowy wąż to koło 800 zł? I jakis schemat jak założyć pasek?
    Zielony jestem w temacie, także pisać jak do zielonego. Z góry dzięki Nissan Primera p12 1.9 dci - Pękł wąż od wspomagania, spadł pasek klinowy/wielo
    Kaziu1991
    Level 23  
    Schemat ułożenia paska znajdziesz w google, pasek i rolki koniecznie nowe. Warto odchylic osłone rozrządu, jezeli rozrząd mokry od oleju, to też wymiana. Naprawa węża to najlepiej demontaż całego i przewody elastyczne od nowa do zakucia w zakladzie zakuwającym hydraulike siłową. Zakasać rękawy i do pracy kolego.
    kubawolak3
    Level 3  
    Kaziu1991 wrote:
    Schemat ułożenia paska znajdziesz w google, pasek i rolki koniecznie nowe. Warto odchylic osłone rozrządu, jezeli rozrząd mokry od oleju, to też wymiana. Naprawa węża to najlepiej demontaż całego i przewody elastyczne od nowa do zakucia w zakladzie zakuwającym hydraulike siłową. Zakasać rękawy i do pracy kolego.

Pasek zrobiony. Tylko tego węża wyjac nie mogę. On jest bardzo długi. Jak to wyjac?

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Kaziu1991 wrote:

A można bez wspomagania dojechać do mechanika ? Czy nie bardzo żeby pompy nie zatrzeć?
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    A można bez wspomagania dojechać do mechanika ? Czy nie bardzo żeby pompy nie zatrzeć?

Nie próbuj, pompa bez płynu momentalnie się zniszczy !