Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tchibo - Nowy typ kapsułek? Ekspres źle je przebija.

04 Cze 2020 08:17 186 2
  • Poziom 9  
    Pożyczyłem od kolegi stary ekspres Cafissimo Tchibo na kapsułki. Z większością kapsułek działał dobrze, ale dla jednego typu nie przebijał się przez górne wieczko i woda ciekła na boki
    W serwisie producenta powiedziano mi, że to nowy typ kapsułek (w nowej szacie graficznej ma inną konstrukcję) i nie pasuje do starszych ekspresów.
    Będę miał nowy ekspres, ale do tego czasu chciałem jeszcze korzystać ze starego. Niemniej w ciągu 3 dni przestały działać wszystkie rodzaje kapsułek jakie miałem :(
    Próbowałem trików z przebijaniem kapsułki przed włożeniem. Słabo wychodzi.. Żeby zrobić jedną kawę trzeba zaparzać ze trzy razy przez co wychodzi straszny kwas :(
    Opisałem to przed chwilą w odpowiedzi na inny stary wątek, ale tutaj wydaje mi się lepsze miejsce. Nigdzie też nie znalazłem żadnej informacji o tym, że Tchibo zmieniło konstrukcję kapsułek.
    Może u kogoś problem się rozwiązał i może coś podpowiedzieć?
  • Poziom 25  
    możesz zdejmować wieczko kapsułki przed użyciem, ja tak robiłem ze starym Dolce Gusto, a koniec końców kupowałem sam "proszek" i folią aluminiową robiłem wieko xD
  • Poziom 9  
    Nie działa. Kawa wychodzi po turecku, a w szufladzie na kapsułkę zostaje szlam :(