Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider DIGITECH2000 Chassis DTV-2

05 Oct 2005 00:10 1041 6
  • Level 18  
    Witam panowie! Mam pytanko czy ktoś juz przerabiał taką usterkę w tym odbiorniku.
    Brak obrazu- głos jest ok.Kineskop swieci (zasilanie wzm.wizji 195V)Podniesienie S2 powoduje rozjasnienie ale nie widać na ekranie powrotów.Znalazlem zimne luty w odchyl. pion. ale usterka nadal występuje.Na płytce kineskopu brak napiecią 12V.Nie wiem czemu na emiterze tranzystora wlaczającego to napiecie brak go podczas gdy na kolektorze i bazie jest ~12V.Po doprowadzeniu z zew. napiecią 12 V nadal brak obrazu.Pomiar oscyloskopem wykazuje brak sygnału wizyjengo na wejsciach RGB płytki kineskopu i oczywiscie na katodach(na gniezdzie EUROSCART oscylograf wykazuje tylko impuls synchro i wygaszania bez tresci wizyjnej.Boje sie,ze cos leży w cyfrówce.Moze ktos mi cos doradzić co ew. jeszcze mozna posprawdzać.Powiem szczeze,ze jak zobaczylem tą płytę z chassis DTV-2 skrzywilem sie ile tam kostek.Dziekuje z góry za wszelką pomoc.
  • Level 21  
    Strach ma wielkie oczy i póki co nie przejmuj się tą kupą kości . Naprawę zacznij od pomiaru napięć na złączu pomiędzy blokiem WN a cyfrówką , wypnij też taśmę łączącą oba bloki -obejrzyj ją bo lubi pękać i wtedy część z nich nie kontaktuje . Dalej sprawdź jak chodzi przez złącze euro (może masz uszkodzony przeł. -scalak 8-o nóżkowy ) .Andrzej
  • Level 15  
    Bez serwisówki DTV2 będzie ciężko; 12V na PK jest odłączane automatycznie po wykryciu usterki w odbiorniku. Osobiście spotykałem uszkodzenia OS ramki (darlington) czasem zimne luty w ukł. ramki oraz pojemności w p.cz. ale to napewno nie Twój przypadek. Pozdrawiam.
  • Level 18  
    Wielkie dzieki panowie!Dzis sprawdze wasze sugestie i napisze czy coś znalazłem.Pozdrawiam serdecznie!
  • Level 18  
    Zacząlem grzebać i cos znalazlem.Uszkodzony(przepalony na pól) rezystor rownolegle wpięty z cewkami V 220omow .Przy sprawdzaniu okazalo sie,ze i tranzystor wyjsciowy pionu tez padł.Napięcie na kolektorze wahało sie w okolicach 5V.Niestety nie mialem takiego samego darlingtona wiec wpakowalem zwyky na próbe byle wytrzymał napięcie .Teraz na kolektorze napięcie podskoczyło do 30V ale jednak nadal brak 12V na PK i nadal ta sama usterka wystepuje.Jeszcze nie wiem czy przez Euro pojdzie ale pewnie nie znając zycie.
  • Level 21  
    Taki sam tranzystor siedzi w obw. sterującym BU , więc podmień je lub w obw ster. wstaw robiony darlington. Andrzej
  • Level 18  
    Witam panowie po dluzszej przerwie ale nie mialem możliwosci sprawdzic odrazu waszych sugesti.Okazalo sie,ze trop z Andrzeja i kolegi Oshi był dobry.Podstawilem jakiś NPN zwykły (nie darlington) bo nie zdązylem nabyc tego darlingtona do ramki BD683 a nie znalazlem w obwodzie sterowania BU tego tranzystora na podmianke.Telewizor ruszył ,pojawiło sie 12V na PK i 1/3 obrazu w górnej częsci ekranu a pozostała jest czarna.Ale to juz jest jakiś krok do przodu.Zastanawiam sie tylko czy uszkodzony BD683 bedzie jedynym powodem.Pewnie elki kwalifikują sie tez do wymiany w odchyl .V
    Narazie dziekuje bardzo za waszą pomoc.Napisze co dalej jak kupie tranzystor.Pozdrawiam wszystkich .