Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zaprogramować CPLD Altera MAX EPM3064ATC100

tomko25 04 Jun 2020 18:31 516 1
    tomko25
    Level 19  
    Witam.

Potrzebuję zaprogramować (skonfigurować) układ Altera EPM3064ATC100
    Ogólnie jestem elektronikiem jednak moja wiedza na temat układów PLD/FPGA itp. jest mierna. Nie miałem wcześniej z nimi do czynienia i myślałem, że mnie to ominie jednak dopadło mnie to i mam problem.

Próbowałem zaprogramować ten układ za pomocą programatora Wellon VP998 z adapterem WL-TQFP100 jednak dedykowane oprogramowanie żąda ode mnie pliku z rozszerzenim *.SVF ja posiadam plik z rozszerzeniem *.POF. Wszelkie próby konwersji tego pliku za pomocą programu Quartus nie dają pożądanego efektu. Otrzymuję plik svf, wczytuję go do programu wellona ale przy próbie zaprogramowania otrzymuję fail

Pomyślałem że mogę wykorzystać Altera USB Blaster, który też posiadam.
    Wyczytałem: Download supports three modes: the AS, PS and JTAG;

Obejrzałem też film , który nieco mnie oświecił ale nadal mam mętlik w głowie. Film dużo wyjaśnia ale Pan korzysta z gotowej płytki. Ja mam tylko układ i podstawkę do niego.

Proszę o poradę jak to wszystko ze sobą połączyć i zgrać.

Dodano po 27 [minuty]:

Chyba wiem jak podłączyć.
    Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Jednak nadal potrzebował bym wskazówek w obsłudze programu Quartus. Chyba, że wszystko sprowadza się do odpalenia programu, wczytaniu pliku, który posiadam i wciśnięciu przycisku programuj (jak to się robi w programowaniu pamięci) ale coś czuję, że tu jest jakiś haczyk.[/img]
    User removed account
    Level 1