Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VSC 196-c150

piter 05 Paź 2005 07:05 2506 3
 • #1 05 Paź 2005 07:05
  piter
  Poziom 14  

  Proszę okilka słów na temat zabezpieczenia ogrzewania, w przypadku braku zasilania elektrycznego.Zdarza się to nawet przez dwa,trzy dni.
  Czy dopuszcza się stosowania UPS-ów.W opisie pieca,producent nie zezwala na zasilanie przez agregaty prądotwórcze.Za każdą pomoc dziękuję.

  0 3
 • #2 06 Paź 2005 21:51
  alpa eco
  Poziom 13  

  Ponieważ kocioł jest zaawansowany technicznie i technologicznie producent chcąc zabezpieczyć swój wyrób przed marnej jakości agregatami jakie są dostępne w np. dużych sieciach handlowych nie dopuszcza takich rozwiązań.Wynika to z tego że gro tanich agregatów jest dobra do zasilania np.wiertarek,szlifierek itp. narzędzi ale nie urządzeń z zaawansowaną elektroniką,która to jest bardzo wrażliwa na wszelkie niekorzystne warunki zasilania.Dobry agregat jest przede wszystkim dość drogi ale oferuje stabilne zasilanie na przyzwoitym poziomie/brak zakłóceń,prąd na wykresie ma ksztsłt sinusoidy a nie coś w podobie/.Podobno niezłe wyniki dają agregaty firmy HONDA.Jeżeli potrzebujesz dokładniejszych wyjaśnień pozostaje P.W. lub kontakt bezpośredni.Moje namiary znajdziesz na elektrodzie.Pozdrawiam. A swoją drogą bardzo dobry kocioł.

  0
 • #3 07 Paź 2005 09:33
  piter
  Poziom 14  

  Jedno zdanie o stosowaniu agregatów prądotwórczych,nie jest moim najważniejszym w tym momencie problemem.Wręcz nie do zastosowania.
  Odpowiedniej mocy UPS powinien zabezpieczyć ciągłość zasilania pieca,jest jedno pytanie,czy przetwornica napięcia, jaką jest UPS,nie zakłóci pracy pieca.Z szacunkiem dla wszystkich.

  0
 • #4 07 Paź 2005 21:25
  alpa eco
  Poziom 13  

  Myślę,że UPS doskonale spełni zadanie.Pytanie jak długo wytrzyma /podtrzyma zasilanie/Nie jestem mocny w zastosowaniach komputrerowych ale UPS jeżeli chodzi o jakość zasilania powinien wypaść wzorcowo.

  0