Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus mk2 1.6 tdci 2005r - kodowanie wtryskiwaczy

05 Jun 2020 07:48 1179 7
  • Level 13  
    Witam wszystkich. Mam problem z moim Focusem mk2 1.6 tdci 109km, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Zakupiłem zestaw wtryskiwaczy bosch o numerze 0445110297 w celu wymiany gdyż stare nie trzymały już dawki paliwa, wcześniejsze miały numer 0445110259. Problem polega na tym że przy próbie wpisania kodów korekcyjnych do sterownika pojawia się informacja o błędzie że sterownik nie rozpoznaje kodów. Używam programów Elmconfig i Forscan oraz przewodu viaken stn1170. Kilka miesięcy temu znajomy w swoim fordzie zmieniał te same wtryskiwacze i u niego kodowanie odbyło się bez problemu i auto fruwa jak wściekłe, też ma model przedliftowy ale z 2007r.Spotkał się ktoś z takim problemem?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 39  
    Kiedyś miałem problem i wpisałem stare kody w innej kolejności, po tym zabiegu dopiero weszły mi te z fizycznie założonych w aucie.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 33  
    To przeczytaj dokładnie.MOżna pomylić B z 8 itp.Ja raz kodowałem to trzeba było wpisać bez dwóch ostatnich czy coś takiego.Jakoś po wielu próbach poszło.A efekt taki że nic to nie dało.Kultura pracy tego silnika pod obciążeniem jest taka jak by wsypać do śrutownika dwa kilo nakrętek.
  • Level 13  
    Tego też już próbowałem, wpisywałem nawet kody z wtryskiwaczy do 90 konnego silnika a puzniej te z nowych i dalej nic.
  • Level 13  
    Wczoraj znowu podjąłem próbę za kodowania tych wtryskiwaczy i dalej lipa, chyba oddam je do boscha celem nadania im nowych kodów, może wtedy sterownik je przyjmie, już sam nie wiem.
  • Level 13  
    miroslaw wielki wrote:
    Mi za 8 razem raz kody weszły launchem.

Jakim launchem?