Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja ciśnienia pompa ogrodowa

wojciech444z 05 Jun 2020 17:58 1590 4
    wojciech444z
    Level 5  
    Witam, postanowiłem podlewać ogródek wodą ze studni, zatem wybór padł na pompe zatapialną (jak na zdjęciu). Do pompy wąż i trójnik na dwa zraszacze okrągłe. Po włączeniu okazało się że pompa ma bardzo dużą przepustowość wody i zastanawiam się czy wąż 3/4 nie będzie zbyt "spowalniał" przepływu wody i czy pompa nie będzie się przegrzewac?

Myślałem o takim rozwiązaniu żeby od pompy puścić wąż 1cal do czwórnika już poza studnią i od czwórnika dwa węże 3/4 powroty do studni i jeden wąż 3/4 do zraszaczy i ewentualnie zaworami kulowymi na powrotach regulować ciśnienie. Myślicie że da radę? Nie wiem jak
    ustawiać to ciśnienie, dac nanometr? Nie wiem ile ciśnienia robi pompa.

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
    Regulacja ciśnienia pompa ogrodowa
    płetwa
    Level 31  
    Obawiam się że żaden zraszacz na tej pompie nie ruszy, czytałeś opis z oferty.
    wojciech444z
    Level 5  
    No tak ale będę pompował tylko czystą wodę ze studni więc dlaczego miałby nie ruszyć? Wiem że przeznaczenie pompy jest inne ale właśnie dlatego pytam jak z tym ciśnieniem
    płetwa
    Level 31  
    Ile słupa wody ( max. Podnoszenie) daje pompa, bo zdjęcie z danymi nieczytelne? Podziel przez 10 i masz ciśnienie, obstawiam około 1 bar.
    wojciech444z
    Level 5  
    płetwa wrote:
    Ile słupa wody ( max. Podnoszenie) daje pompa, bo zdjęcie z danymi nieczytelne? Podziel przez 10 i masz ciśnienie, obstawiam około 1 bar.

Wg parametrów woda może być podnoszona do 35m. Jak można obliczyć ciśnienie i dopasować instalację?