Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wielki dzień, nowy TV! Co kupić?

Panda12341 06 Jun 2020 09:48 360 5
    Panda12341
    Level 2  
    Witam serdecznie

Przymierzam się do zakupu nowego TV! Co mnie zmotywowało? Głównie nadchodzące nowe konsole PS5 oraz Xbox.

Wiele, wiele czasu czytałem, analizowałem sytuacje na rynku i wybór padł jednak na LED'a, ale tutaj rodzi się pytanie, na jakiego? Mam obecnie Sony Bravie W905, no i muszę powiedzieć, za naprawdę świetnie mi służył ten telewizor, ma baaardzo fajną czerń i kontrast jak na leda, nawet w wieczorowej porze, całkiem sprawnie działa tutaj lokalne wygaszenie, ale jak jest z tym w de facto 2020 r.? Bardzo chciałem oleda, ale mój brat cioteczny który wypalił logo z fify na LG b7, jednak mnie od tego odciągnął, jak wygląda obecnie sytuacja z Ledami? Jaki model jest liderem w zakresie czerni/lokalnego wygaszenia? Jakiś kompromis pomiędzy ledem a oledem? TV nie oglądam w ogóle, ale dużo gram i jednak te HUDy będą po parę godzin dziennie przy dłuższych sesjach :)
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Żaden LED nie daje czerni jak w OLED. Pierwsza jaskółką są microledy. Na razie bardzo drogie, za 2-3 lata ceny powinny spaść.
    Jeśli chodzi o LED to jak ma być dobra czerń to VA i do tego FALD.
    Generalnie XF9005 lub XG9505 od Sony, lub RU70xx/RU80xx/RU90xx od Samsunga.

Jeśli chodzi o nowe generacje konsol, to ja bym raczej szukał tv z HDMI 2.1. Poczytaj i na tym się skup
    Panda12341
    Level 2  
    Tak wiem, ze do oledów nie mają podjazdu, ale wiem ze te lepsze ledy z lokalnym wygaszeniem jak nawet ten moj stary sony w905 daje rade w miarę jako tako, wiec zastanawiam sie jak to jest w nowszych modelach z 2020, 2019r pewnie jeszcze lepiej, a moze gorzej, bo czasmai starsze sa lepsza jak nowsze, brałbym oleda od lg, ale jednak nie chcę miec za 2 lata HUDa z gry na stałe. Takze zastanawiam się co do DOBREGO leda, a ten XG9505 nie ma hdmi 2.1?
    Panda12341
    Level 2  
    A co sądzisz na temat Samsunga Q70T ? Czy jednak patrzec bardziej w strone LG C9 ? Ależ dylemat zycia normalnie :)
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Nie widziałem jeszcze na żywo Q70T.
    Dane techniczne są ok choć największy minus w stosunku do ubiegłorocznego Q70R to brak FALD.
    Jasność matrycy też w dół...generalnie uwstecznienie technologiczne serii. Standard w Samsungu od 3 lat.