Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon MG3050, error 5b00, 7 mrugnieć diody

menisk5 06 Jun 2020 15:23 1734 6
 • #1
  menisk5
  Level 2  
  Witam
  Czy zna ktoś sposób resetu pochłaniacza zużytego atramentu - pampersa w drukarce Canon atramentowej Canon MG-3050.
  Czy przez program serwisowy V3400?
  Jak wejść w tej drukarce w tryb serwisowy ?
 • #3
  menisk5
  Level 2  
  tato56 wrote:

  Próbuje tą procedurę zastosować w Canon MG3050, przy próbie wejscia w tryb techniczny pięcioklikiem zapala się dioda błędu z wykrzyknikiem, przy zastosowaniu sześciokliku zapala się zielona dioda gotowości dioda i przy próbie resetu servicetool v3400 przy jakimkolwiek przycisku pojawia się error (error code 005)
  Proszę o pomoc
 • #4
  leeart

  Level 34  
  Możesz mieć zablokowane wejście w tryb serwisowy przez wcześniejszą np złą kombinacje klawiszy, wówczas płyta do wymiany.
 • #5
  menisk5
  Level 2  
  Jak sprawdzić czy jest zablokowany tryb serwisowy, jaka dioda powinna świecić przy trybie serwisowym.
  Czy może to jednorazowa drukarka i nie da się nic zrobić ?
 • #6
  Fiolek77
  Level 12  
  Podaje procedure do Resetu Pampersa:
  Pobać ServiceTool V3400
  Drukarke trzeba wprowadzić w tryb serwisowy.
  1. Na wyłączonej drukarce trzymasz STOP włączasz drukarke puszczasz STOP trzymając WŁĄCZNIK i teraz przy trzymanym włączniku naciskasz 5 razy STOP później puszczasz WŁĄCZNIK.
  Przechodzisz do programu ServiceTool V3400
  2. Naciskasz EEPROM wyskoczy okno z warościami (czyli łączy się z drukarką) jak jest błąd 006 czyli drukarka nie została wprowadzona w tryb serwisowy coś zle zrobione w 1 punkcie
  Okno z wartościami zamykasz.
  3. Naciskasz SET przy - Counter Value(%) (0)
  Zamykasz wszystko i wyłączasz drukarkę po właczeniu powinna działać.

  Daje też inną wersje Programu jakby tamten nie zadziałał

  Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=KMCYPV9lXuY
 • #7
  Sharkey83
  Level 1  
  Niestety chyba sie przychyle do odpowiedzi nieco powyzej poniewaz tez nie mam dostepu do trybu serwisowego a mialem go tyle ze cos zle ponaciskalem przez starsza wersje resettera i teraz wychodzi na to ze musze kupic nowy sprzet no bo naprawa z cala pewnoscia nie wyjdzie taniej ;[


  Pozatym Twoj plik st4905.rar jest podejrzany :o


  Z reguły system zostanie zainfekowany trojanem: Win32/Tiggre!plock, jeśli złośliwy kod zostanie uruchomiony na komputerze. Pochodzenie konia trojańskiego może być różne ze względu na sposób jego wdrażania. Ogólnie rzecz biorąc, wiadomości spamowe przebrane za listy otwarte od szanujących się instytucji są wykorzystywane do wprowadzania w błąd adresów. Treść tekstu zawiera atrakcyjne frazy, które próbują przekonać użytkownika do otwarcia załączonego pliku.

  Za metodę dystrybucji Trojan:Win32/Tiggre!plock uważane są również złośliwe odsyłacze z serwisów społecznościowych i komunikatorów internetowych. Nielegalnie zdywersyfikowane oprogramowanie i nośniki mogą również zawierać kod, który może zachęcać do implikacji złośliwego oprogramowania.

  Aby uruchomić podczas uruchamiania systemu Windows, Trojan:Win32/Tiggre!plock utworzy jego kopię w folderach systemowych. Następnie tworzony jest wpis rejestru w celu wywołania pliku przy każdym uruchomieniu systemu Windows. Oprócz tego, ten wirus będzie również zrzucał złośliwe pliki do zmiennych folderów zaatakowanego komputera.