Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybka ładowarka bezprzewodowa - nie ładuje szybko

06 Cze 2020 16:46 201 4
  • Poziom 8  
    Zakupiłem ładowarkę indukcyjną BlitzWolf BW-FWC7. Wybrałem ten model m.in. dlatego że ma podłączenie przez USB-C i szybkie ładowanie.
    Na wyjściu: 15W Max (Compatible with 5W, 7.5W, 10W)
    Zasilanie tej ładowarki: DC 5V-2A,9V-2A, 12V-1.5A
    Mam Galaxy S9. Z zasilaczem Samsung ładuje tak samo jak moja stara ładowarka bezprzewodowa Charmlink. Program Ampere pokazuje zazwyczaj 400mA, maksymalnie, w porywach 700-800mA niezależnie czy jest na etapie ładowania kilka % czy, kilkadziesiąt %.
    Raz przez chwilę pokazywało 1620mA, później kilka minut 700-800, następnie 330-470mA... Podczas ładowania przewodowego wyświetla 2100-2200mA. W ustawieniach mam włączone szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe.
    Może ładowarka Samsung nie potraf "dogadać się" z BlitzWolfem? Napisałem do producenta email z prośbą o wskazanie właściwej ładowarki lecz od kilku dni nie mam odpowiedzi.
    Na stronie producenta: https://www.blitzwolf.com/Qi-Fast-Wireless-Charger-15W-p-400.html
    ktoś pyta o czas ładowania S10+ (zapewne Samsung Galaxy S10+). W odpowiedzi podają że 4-5 godzin zależnie od pojemności akumulatora. To ma być szybkie ładowanie??? Mój poczciwy Charmlink ładuje 6 godzin S9 (nocy to nie problem). Wiem że ładowanie bezprzewodowe ma straty i jest wolniejsze niż przewodowe ale to chyba jakiś przekręt. Może ta ich technologia ładuje szybko telefony tylko jednego producenta i nie chcą się przyznać?

I na koniec bardzo ważne dla mnie pytanie do Was: jak szybkie ładowarki "dogadują się" z telefonami kiedy wolno przełączyć na wyższe napięcie? Jest jakiś rezystor wpięty między styki USB? Mam szybką ładowarkę od tabletu Dell. Nie dogaduje się ze smartfonem Samsung.
    Szybka ładowarka bezprzewodowa - nie ładuje szybko Szybka ładowarka bezprzewodowa - nie ładuje szybko
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 31  
    kartoflak napisał:
    I na koniec bardzo ważne dla mnie pytanie do Was: jak szybkie ładowarki "dogadują się" z telefonami kiedy wolno przełączyć na wyższe napięcie?

Telefon steruje ładowarką i zapodaje odpowiednie stany na 2 sygnałowe piny USB. Jeżeli ładowarka obsługuje standard np. QC3 to odpowie i akumulator ładuje się z wykorzystaniem wyższego napięcia.
    Może masz kabel tylko z 2 żyłami (tzw. charge only) i dlatego nie ma jak wysterować ładowarki.
    https://www.dignited.com/50330/usb-data-cable-vs-usb-charging-cable/
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 8  
    vieleicht napisał:
    kartoflak napisał:
    I na koniec bardzo ważne dla mnie pytanie do Was: jak szybkie ładowarki "dogadują się" z telefonami kiedy wolno przełączyć na wyższe napięcie?

Telefon steruje ładowarką i zapodaje odpowiednie stany na 2 piny USB. Jeżeli ładowarka obsługuje standard np. QC3 to odpowie i akumulator ładuje się z wykorzystaniem wyższego napięcia.
    Może masz kabel tylko z 2 żyłami (tzw. charge only) i dlatego nie ma jak wysterować ładowarki.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli nie "wymuszę" na ładowarce bezprzewodowej aby zasilacz dostarczył jej 9V zamiast 5V.
    Sądzę że przewód jest dobry. Bez problemu łączy z komputerem i przesyła pliki. Używam oryginalnego przewodu od tego BlitzWolfa i innego ale sprawdzonego. Testowałem tanie przewody które zamiast 2000mA dawały maksymalnie 600mA.
  • Poziom 31  
    Sprawdź jeszcze czy w ustawieniach baterii masz włączone szybkie ładowanie.
    No jeszcze w S9, z tego co wiem, jest nieco inny standard ładowania szybkiego niż QC3.
  • Poziom 8  
    vieleicht napisał:
    Sprawdź jeszcze czy w ustawieniach baterii masz włączone szybkie ładowanie.
    No jeszcze w S9, z tego co wiem, jest nieco inny standard ładowania szybkiego niż QC3.

Szybkie ładowanie mam właczone. Dopisałem tę informację w poście edytując go później. Obawiam się że ta ładowarka ma inny standard niż Galaxy S9. Szkoda że producent nie raczy informować do czego przeznaczona jest ładowarka indukcyjna (Samsungów Galaxy sprzedają się miliony rocznie) a gdy go pytam nabiera wody w usta.