Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Concorde gasnące zegary

PaliK21 05 Paź 2005 09:47 1624 6
  • #1 05 Paź 2005 09:47
    PaliK21
    Poziom 10  

Witam! Mój problem polega na tym, iż zdarza się że gaśnie podświetlanie konsoli, mało tego że nie ma podświetlania, nie działają w tedy żadne wskażniki i kontrolki! Co może być przyczyną takich sytuacji???

0 6
  • #2 05 Paź 2005 11:50
    Tomek665
    Poziom 28  

Najprawdopodobniej brak masy na tablicy wskaźników. Trzeba sprawdzić wszystkie połączenia (zwłaszcza masy) pod nią zaoksydowane styki, zimne luty itp.

1
  • #3 05 Paź 2005 15:53
    PaliK21
    Poziom 10  

Sprawdziłem połączenia, Poprawiłem luty w gniazdach kostek.Masa jest ok, nawed podciągnołem dodatkowy przewód masy, a problem nadal występuje! Może ktoś ma jakieś inne pomysły lub wskazówki? Pozdrawiam

0
  • #4 11 Paź 2005 13:52
    PaliK21
    Poziom 10  

Zlokalizowałem przyczyne usterki, problem tkwił w kostce stacyjki, jeden ze styków szwankuje. Dziękuje za poświęcony mi czas i óważam temat za zamknięty. Pozdrawiam!

0
  • #5 08 Cze 2006 10:01
    Biwes
    Poziom 10  

wiem, ze post jest strasznie stary, ale mam podobny problem przy stratusie. jestem bardzo zainteresowany szczegółami naprawy takiej samej usterki: gasnące podświelenie zegarów (prędkościomerz, obrotomierz i termometr także gasną)
    Z gówy wielkie dzieki za pomoc
    Marek

0
  • #6 11 Cze 2006 20:15
    datatomek
    Poziom 26  

Z tego co zauważyłem na schemacie, to dla całego panelu jest wspólne zasilanie na styku nr 5,a idzie to zasilanie z modułu bezpieczników i zasilany jest ten panel przez bezp.nr 11 (10A).Wydaje się że gdyby przerwało zasilanie to też wszystko by siadło.Przy okazji masę też należało by sprawdzić.Całe to napięcie zasilania idzie w zasadzie od jednego ze styków stacyjki,ale z tego bezpiecznika rozdziela się także gdzieś dalej więc to pewnie nie stacyjka,bo nie działało by jeszcze coś.Najlepiej sprawdzić czy faktycznie czasem zasilanie nie ucieka z punkty od bezpiecznika do zegarów.

0
  Szukaj w 5mln produktów