Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI GL63 8RD - Częstotliwość odświeżania 60Hz zamiast 144Hz

KozaSPolski 07 Jun 2020 01:38 834 14
    KozaSPolski
    Level 4  
    MSI GL63 8RD

Witam. Na stronie producenta jest napisane, ze laptop obsługuje częstotliwość odświeżania obrazu 144hz, kiedy ja mam 60.

Dodatkowo jest napisane, że wyświetlacz połączono z intel uhd graphics 630, kiedy ja mam Nvidia gtx 1050 Ti.

Jak ustawić te 144hz, kiedy nie ma tego w opcjach?

@Edit: Nie 144hz tylko 120hz*
    KozaSPolski
    Level 4  
    ITSpec. wrote:

Jest kilka różnych modeli. Są takie z 60Hz.

Twój powinien mieć 120Hz, ale wydaje mi się, że były starsze wersje z 60Hz.

W panelu sterowania NVidia zmień na GTXa, żeby ciągle wyświetlał z niego, może coś się zmieni.

Tak to wygląda. Jak zrobić żeby wyświetlacz chodził z GTX 1050Ti?

enhanced wrote:
    Laptop z optimusem na 144Hz? I to tak słabą dedykowaną grafiką? Coś się rozpędziłeś chyba.

Powtarzam. Laptop MSI GL63 8RD - Karta graficzna GeForce GTX 1050Ti. Wszystko się zgadza. Skąd wziąłeś tego optimusa?

@Edit: przepraszam za błąd. nie 144Hz ale 120Hz. Nie wiem dalej jak to ustawić i mogę tylko wybrać 60 Hz...
    dt1
    Admin of Computers group
    Nvidia Optimus - trochę marketingowego bełkotu tutaj: https://www.nvidia.com/pl-pl/technologies/optimus-technology/ - będzie wiadomo, skąd się ten optimus wziął i co to jest.

Zobacz, co pokaże ten programik, w szczególności może uda mu się zidentyfikować model matrycy - wtedy można sprawdzić, co ona powinna obsłużyć: https://www.entechtaiwan.com/util/moninfo.shtm
    KozaSPolski
    Level 4  
    dt1 wrote:
    Nvidia Optimus - trochę marketingowego bełkotu tutaj: - będzie wiadomo, skąd się ten optimus wziął i co to jest.

Zobacz, co pokaże ten programik, w szczególności może uda mu się zidentyfikować model matrycy - wtedy można sprawdzić, co ona powinna obsłużyć:

Tak to wygląda.
    Może jak ustawię żeby wyświetlacz był podłączony do GTX 1050Ti to coś zmieni? Tylko jak to ustawić
    ITSpec.

Level 40  
    Wygląda tak, jakby było tylko 60.
    2015 rok.
    KozaSPolski
    Level 4  
    No to czuję się trochę oszukany, bo kupiłem tego laptopa w listopadzie 2019, nie mam już gwarancji bo zdarłem plombę, a jest napisane, że powinno być 120Hz i 3ms na stronie.
    ITSpec.

Level 40  
    Poczekajmy na dt1, może ja źle odczytuję ten program.

KozaSPolski wrote:
    kupiłem tego laptopa w listopadzie 2019

Ale 1050Ti w laptopach siedzą już sporo czasu.
    KozaSPolski
    Level 4  
    No tak, 1050Ti się zgadza tak jak na stornie producenta, ale mi mimo wszystko chodzi o to, żeby była częstotliwość odświeżania 120Hz jak producent napisał a nie 60Hz

No i dlaczego wyświetlacz jest podłączony do Intela a nie do Nvidii?
    dt1
    Admin of Computers group
    ITSpec. wrote:

Dobrze odczytujesz. Matryca to matryca TN Innolux N156HGA-EAL (CMN15D6) 1920x1080 60 Hz. Niezależnie od możliwości czy konfiguracji kart 1920x1080 60 Hz jest dla niej właściwym ustawieniem, wyższych nie wspiera. Być może będzie w stanie wyświetlić coś więcej (70, 72, 75Hz...), ale oficjalnie tego nie wspiera.
    KozaSPolski
    Level 4  
    dt1 wrote:
    ITSpec. wrote:

Dobrze odczytujesz. Matryca to matryca TN Innolux N156HGA-EAL (CMN15D6) 1920x1080 60 Hz. Niezależnie od możliwości czy konfiguracji kart 1920x1080 60 Hz jest dla niej właściwym ustawieniem, wyższych nie wspiera. Być może będzie w stanie wyświetlić coś więcej (70, 72, 75Hz...), ale oficjalnie tego nie wspiera.

Kurde no to przykro. Możesz rozwinąć jak można wyświetlić coś więcej?
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    KozaSPolski wrote:
    No to czuję się trochę oszukany, bo kupiłem tego laptopa w listopadzie 2019, nie mam już gwarancji bo zdarłem plombę, a jest napisane, że powinno być 120Hz i 3ms na stronie.

Nic takiego nie jest na stronie producenta napisane. W specyfikacji dostępnej na stronie producenta jest wymienione, że te laptopy posiadają jedenz trzech wariantów matrycy:

15.6" FHD (1920x1080), Wide-View (ten posiadasz, jest to TN, 60Hz)
    15.6" FHD (1920x1080), IPS-Level (IPS, 60Hz)
    15.6" FHD (1920x1080), 120Hz, 3ms, Wide-View (TN, 120Hz).

W głównym opisie jest jeszcze:
    Wyświetlacz 15,6" Full HD (1920x1080), częstotliwość odświeżania 120 Hz, czas reakcji 3 ms (opcja)

Zwróć uwagę na wyraz opcja. Oznacza to, że taki wyświetlacz może być, ale nie musi. U Ciebie nie ma. Wszystko się zgadza ze specyfikacją.

Dodano po 4 [minuty]:

KozaSPolski wrote:

Kurde no to przykro. Możesz rozwinąć jak można wyświetlić coś więcej?

https://ithardware.pl/blog/podkrecanie_monito..._wyzsze_odswiezanie_nie_dla_kazdego-4230.html

Może, się coś udać, ale nie musi.

tutaj aplikacja, która może być przydatna: https://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU
    KozaSPolski
    Level 4  
    A dlaczego w ustawieniach Nvidii mam PhysX wyświetlacz laptopa połączony z intel UHD graphics 630 a nie z GeForce 1050TI? MSI GL63 8RD - Częstotliwość odświeżania 60Hz zamiast 144Hz