Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet LTE wifi antena huawei b535-232

07 Jun 2020 20:06 879 11
 • Level 4  
  Witam mam pytanie próbuje dowiedzieć się w jaki sposób poprawić moc i jakość sygnału Internetu. Router który posiadam to huawei b535-232 operator to Plus a problem dotyczy zarówno LTE w telefonie jak i przez router wifi ( tu jest abonament 60 gb internetu ) . Okolica to miejscowość położona w gminie Stargard 73-110 - Grzędzice.
  W załącznikach są zrzuty z huawei manager i speed test dla telefonu z LTE i routera Wi-fi.
  Przeglądałem rożna anteny np :
  antena_atk-16-2_ghz_umts_16_dbi_z_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7035.htm

  Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO 2 x 10m wtyk SMA DIPOL

  Antena WiFi ATK-16/2,4GHz 14,5 dB + 5 m przewodu

  między innymi ale nie znam się na tym a już jeśli chodzi o parametry anten i parametrów które pokazuje program huawei manager .
  Jeśli chodzi o BTS to też mam niewielką wiedzę na ten temat , jedyne co zaobserwowałem to to że telefon do internetu łączy się z inna stacją niż karta wsadzona do routera.

  Z góry dziękuję za pomoc
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  W Plusie nie korzysta się z 3G na taryfach internetowych bo są ścisłe limity, tylko z LTE. Pomysł z tym operatorem słabiutki do bólu, na LTE1800 dostateczny sygnał na pseudo LTE900aero2 z Usługowej 1A w Stargardzie, wymuś tylko LTE1800 wystaw B535 za okno i pokaż screeny HManagera i speedtesty.
 • Level 4  
  Prędkość mierzona z routerem wystawionym za oknem
  Ale chwilę później mierząc prędkość internetu spadła ona do około 1mb a najczęściej spada on jeszcze niżej
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Takie wahania prędkości są charakterystyczne dla obciążonych stacji a o to w Plusie nietrudno, wybrałeś najgorszego operatora mobilnego w Polsce, który w Stargardzie ma tylko jedną stację z FDD LTE2600, ta na Usługowej go nie posiada, widać ze jest przeciązona. Na zewnątrz router łaczy się z nią na LTE1800,sygnał słaby. Antena na 1800MHz poprawi sygnał ale na obciązenie nie ma wpływu, trzeba by sprawdzić jak wygladają prędkości z BTS-a Morzyczyn ale na wiele bym nie liczył, to Plus. Jedyna stacja z LTE2600 I agregacją LTE2600+1800 na Struga 11, wymuś samo LTE2600 i sprawdź tak jak LTE1800, pokaż screeny.
 • Level 4  
  Czy ktoś ma pomoc jak to rozwiązać - jakaś antena itp
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  ZielonyZx wrote:
  Czy ktoś ma pomoc jak to rozwiązać - jakaś antena itp

  Jak już wyżej było napisane, z twoich opisów wynikałoby, że prawdopodobnie na dzień dzisiejszy twoje prędkości ograniczają przeciążone BTS-y, a w takim przypadku anteny zewnętrzne nie dają zwykle radykalnego wzrostu prędkości.

  Chyba, że udałoby się połączyć z jakimś dodatkowym pasmem z którego teraz nie korzystasz albo z innym BTS-em, mniej obciążonym. Ale to możesz sprawdzić tylko kupując antenę(y) i pobiegać z nią po dachu czy w koło domu szukając najlepszego połączenia.

  Co do anten, które pokazałeś w pierwszym poście:

  1. To antena tylko na pasma 1900...2100MHz, niezła, ale dla ciebie mało przydatna.
  2. To dobra i pewna antena szerokopasmowa, czyli na wszystkie pasma (800...2600MHz), choć o nie największym zysku.
  3. To antena do wifi, nieprzydatna do LTE.

  Ja widzę dwie opcje:

  1. Kupujesz antenę szerokopasmową 800....2600MHz i szukasz najlepszego połączenia na Plusie. Mogłaby być logarytmiczne ATK-LOG ALP LTE MIMO albo lepiej KYZ-10/10 MIMO lub panelowa np. MIMO LTE 14HV. Są porównywalne, panel trochę lepszy i wygodniejszy w bieganiu z nim i szukaniu miejsca montażu.

  2. Sprawdzasz, czy w twojej lokalizacji miałbyś dobre i stabilne połączenie z innym operatorem, po czym, jeśli tak, zmieniasz internet na tego operatora (o ile jest taka możliwość).

  Co do kabla antenowego, powinien być jak najkrótszy i najgrubszy (np. coś w rodzaju LMR-240), ale jego długość określa głównie wzajemna lokalizacja anteny i routera. Do prób powinno wystarczyć 5 metrów kabla.
 • Level 4  
  Dziękuję za fachową i wyczerpującą odpowiedź.
  Serdecznie pozdrawiam