Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7030 brudzi kartki

05 Paź 2005 11:34 2544 11
  • Poziom 16  
    Witam! Konica 7030 brudzi mi kartki.
    Przeczyściłem optykę Wymieniłem listwę bębna i separatory i nadal brudzi .
    Co mogę jeszcze przeczyścić?
    Caekam na posty i pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    przydałoby się opisać w jaki sposób brudzi kartki, czy zawsze tak samo, czy od spodu, czy od góry i takiem tam jeszcze rózne szczegóły i skan jak jest taka mozliwość i prowizja 0
    Pozdrawiam

• Poziom 43  
    jeśli brudzi na stronie z nadrukiem to dokładnie pooglądaj piec ( zresztą jak brudzi z tyłu to również )

przy brudzeniu od spodu pooglądaj jeszcze elektrode dolną

czy plamiki sa cykliczne ?
    nie masz czegoś na szybie lub bębnie ?

opisz dokładniej efekt brudzenia to będzie łatwiej
  • Poziom 23  
    w zasadzie to marek216 powtórzyłeś to samo co napisałem post wcześniej i w związku z tym powinniśmy poczekać aż się wypowie autor postu:)
    pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 16  
    Podmieniłem w maszynie cały element z bębnem i przestało brudzić, ale chciałbym zlokalizowaćprzyczynę w starym mechanizmie.
    Kartki są obrudzone (dwie grubsze kreski które zanikają w poziomie kartki) od strony wydruku.
    Co to może być??
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Podaj liczniki PM-a , nosnika , bebna, calkowity, to sie zobaczy. Trudno jest okreslic bez tych danych. Czy zaczela brudzic po konserwacji, ile zrobila od ostatniej konserwacji. Samo "brudzi" w tych maszynach to za malo. Co bylo do tej pory wymieniane w module bebna?

Dodano po 58 [minuty]:

Sprawdz drut elektrody ladujacej bebna, tzn. wymien na nowy.Czyszcenie czyscikiem moze pomoc tylko na chwile.
    Ale dane te co wymienilem w poprzednim poscie sa bardzo wazne, by ustalic przyczyne awarii na odlegosc.
  • Poziom 2  
    Koledzy, odświeżam temat, mam problem z kopiarką KONICA 7030.
    Pozostawia na wydrukach takie plamy, (załączam zdjęcie)
    Co może być tego przyczyną? Niedawno kopiarka przechodziła konserwację, lecz nie wiem dokładnie co było w ramach tego zrobione.
    Dzięki za info!
    Konica 7030 brudzi kartki

• Poziom 43  
    Cytat:
    Niedawno kopiarka przechodziła konserwację, lecz nie wiem dokładnie co było w ramach tego zrobione.

Co oznacza niedawno - dlaczego nie zawołasz serwisanta który wykonał usługę?
  • Poziom 2  
    3 tygodnie temu, od tamtej pory zrobiła ok 1000 kopii. Serwisant na urlopie jeszcze tydzień, a ja stoję z pracą i stąd moje pytanie. Pozdr!
  • Poziom 17  
    Usterka dosyć prosta ale lepiej nie naprawiać tego samemu bo koszty mogą wzrosnąć:D
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam. Podpinam się, żeby nie zakładać nowego wątku :) Mam podobny problem z taką samą konicą, ale moja brudzi zawsze początek i koniec kartki(początek trochę mocniej). Nie ważne czy kseruje A3 czy A4(w poziomie czy w pionie) zawsze brudzi początek i koniec kartki. Jak ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem to proszę o pomoc. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Problem rozwiązany. Można zamknąć temat