Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NXP wprowadza MIFARE DESFire EV3 IC w łączności dla usług bezdotykowych

ghost666 08 Cze 2020 15:34 309 0
 • NXP wprowadza MIFARE DESFire EV3 IC w łączności dla usług bezdotykowych
  Firma NXP Semiconductors zaprezentowała układ MIFARE DESFire EV3, który wprowadza technologię nowej generacji z zaawansowanymi zabezpieczeniami i płynną integracją usług mobilnych w usługach inteligentnego miasta. To trzecia generacja bezdotykowego portfolio MIFARE DESFire firmy NXP. Najnowszy układ scalony jest kompatybilny z poprzednimi wersjami i oferuje m.in. wyższą wydajność przy większej odległości działania i zwiększonej szybkości komunikacji. W połączeniu z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, nowy element zapewnia szybsze i bezpieczniejsze transakcje, takie jak płacenie za parkowanie, dostęp do biur oraz korzystanie z innych niezbędnych usług miejskich - wszystko to bezdotykowo.

  Dzięki sprawdzonemu sukcesowi w ciągu ostatnich 25 lat portfolio produktów MIFARE firmy NXP jest sercem wielu instalacji inteligentnych miast na całym świecie. MIFARE DESFire EV3 IC opiera się na sprawdzonym portfolio wykorzystywanym w systemach sprzedaży biletów czy innych aplikacjach korzystających z kart zbliżeniowych. Układ scalony od NXP zapewnia obsługę wielu aplikacji i oferuje szeroki zakres funkcji, które umożliwiają dostawcom gotowych rozwiązań kontrole dostępu i współpracę z nowymi modelami biznesowymi przy skalowaniu ich usług.

  "Zależy nam na zapewnieniu bezpiecznych, niezawodnych i elastycznych rozwiązań w zakresie biletowania w transporcie" powiedział Barry Dorgan, dyrektor ds. Systemów biletowych w Irish National Transport Authority. "Korzystając ze sprawdzonych produktów MIFARE DESFire firmy NXP, możemy wspierać naszych kolarzy, zapewniając płynny transport, który jest zarówno bezpieczny, jak i wygodny".

  Podnoszenie poprzeczki dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom

  Bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa w MIFARE DESFire EV3 IC zapewnia więcej sposobów na ochronę danych i prywatności. Sprzęt i oprogramowanie mają certyfikat Common Criteria EAL 5+, a sam układ obsługuje szeroki wybór otwartych algorytmów kryptograficznych. MAC generowany z karty pomaga w bezpiecznym uwierzytelnianiu transakcji, a nowa funkcja timera transakcji pomaga złagodzić siłę ataki typu man-the-the-middle - atakującemu trudniej jest ingerować w transakcję. Ponadto nowa funkcja bezpiecznego przesyłania komunikatów NFC oferuje bezpieczniejszą metodę zachowania poufności i integralności danych. Za każdym razem, gdy karta, telefon lub bilet są używane z włączoną funkcją SUN, generowany jest komunikat uwierzytelniający unikalny dla odbiornika i generowany jest krypto-bezpieczny adres URL, który można wysłać do serwera w celu weryfikacji. Uniemożliwia to klonowanie kart.

  Wykorzystanie mocy telefonu komórkowego

  Obsługa MIFARE DESFire EV3 zostanie zintegrowana z usługą MIFARE 2GO w chmurze NXP, która zarządza cyfrowymi danymi uwierzytelniającymi opartymi na produktach MIFARE i pomaga usprawnić integrację mobilną poprzez ekosystem NXP. Dzięki temu usługi inteligentnego miasta można bezproblemowo wdrażać na smartfonach, urządzeniach noszonych i innych urządzeniach mobilnych z obsługą NFC.

  "Wraz z wprowadzeniem MIFARE DESFire EV3, NXP kładzie podwaliny pod nowy poziom usług inteligentnego miasta, które są niezależne od sprzętu i mogą być dostępne na tradycyjnej karcie lub urządzeniu mobilnym", powiedział Philippe Dubois, wiceprezes oraz dyrektor generalny IoT Security oraz Secure Mobility & Retail w NXP. "Funkcje zabezpieczeń układu scalonego pomagają zapobiegać oszustwom i kradzieży, a w połączeniu ze zdolnością do obsługi szerokiego zakresu aplikacji ten układ scalony toruje drogę do zarządzania wieloma innymi usługami inteligentnego miasta poza transportem i kontrolą dostępu".

  Aby uprościć wdrażanie, każdy układ MIFARE DESFire EV3 jest wstępnie skonfigurowany z kluczami, aby umożliwić zdalne zarządzanie aplikacjami, które obsługuje aktualizację bezprzewodową. Ponadto niebawem pojawić ma się także układ EV2, który zapewni zamiennik dla istniejących instalacji opartych na produktach MIFARE Plus i MIFARE Classic, który pozwoli im osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/nxp-introduces-mifare-desfire-ev3-ic-ushers-in-new-era-of-security-and-connectivity-for-contactless-smart-city-services

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9822 postów o ocenie 8029, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.