Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renesas wprowadza nowe produkty dedykowane do magistrali I3C

ghost666 09 Cze 2020 09:39 462 0
 • Renesas wprowadza nowe produkty dedykowane do magistrali I3C
  Firma Renesas Electronics Corporation, zaprezentował właśnie cztery nowe produkty rozszerzeń dla magistrali I3C. Są one dedykowane do projektowania płaszczyzn sterowania w różnych aplikacjach, w tym w centrach danych i aplikacjach serwerowych, a także w przedsiębiorstwach, do automatyzacji fabryk i w sprzęcie komunikacyjnym. Nowe produkty obejmują multiplekser magistrali IMX3102 2:1, ekspander magistrali IMX3112 1:2 oraz ekspandery IO IXP3114 i IXP3104 1:4, które obsługują prędkości do 12,5 MHz, i posiadają zintegrowane czujniki termiczne.

  Nowe układy zwiększają elastyczność projektowania przy wdrażaniu I3C Basic jako magistrali do zarządzania systemem, gdzie może istnieć wiele urządzeń nadrzędnych, duża liczba urządzeń końcowych i długie linie łączące. Wszystko to może mieć wpływ na złożoność magistrali i integralność sygnału. Zintegrowany czujnik termiczny pozwala na lepszą integrację zarządzania temperaturą z konstrukcją magistrali i może zmniejszyć liczbę dedykowanych punktów końcowych czujnika termicznego.

  Architektury obliczeniowe nowej generacji przechodzą na I3C jako magistralę zarządzania systemem, po przyjęciu I3C Basic przez JEDEC dla zarządzania pamięciami DDR5. Wzrost złożoności podsystemu zarządzania pamięcią z rozproszonym zasilaniem, telemetrią i zarządzaniem temperaturą na poziomie każdego podkanału pamięci wymaga wyższej przepustowości szyny bocznej niż dotychczas oferowane przez I?C czy SMBus.

  Rosnące potrzeby w zakresie zaawansowanych pętli sterowania temperaturą, zabezpieczeń i uwierzytelniania komponentów, a także zwiększenie niezawodności generują potrzebę interfejsu o wysokiej przepustowości na całej płaszczyźnie sterowania serwerem. I3C Basic zapewnia idealne rozwiązanie spełniające wszystkie te potrzeby. Umożliwia dostarczanie szczegółowych informacji o stanie zasobów podczas uruchamiania i pracy maszyny. Dzięki temu urządzenia te mogą być eksploatowane w sposób bardziej zrównoważony.

  Ekspandery Renesas I3C Basic

  Multiplekser magistrali IMX3102 doskonale nadaje się do projektów, w których mogą istnieć dwa urządzenia nadrzędne kontrolujące pojedyncze urządzenia peryferyjne lub podrzędne. Multiplekser IMX3112 z kolei obsługuje konstrukcje, w których jeden host kontroluje dwa urządzenia peryferyjne lub podrzędne. Uniwersalne ekspandery IO, IXP3114 (z czujnikiem temperatury) i IXP3104 (bez czujnika temperatury), są przeznaczone do kontrolera hosta z maksymalnie czterema urządzeniami peryferyjnymi lub podrzędnymi.

  Dodatkowe funkcje obejmują:

  * Dwuprzewodowy programowalny interfejs szeregowy magistrali I?C lub I3C
  * Pojedynczy zasilacz wejściowy 1,8 V.
  * Dokładność wbudowanego czujnika temperatury: 0,5 ° C z rozdzielczością 0,25 ° C
  * Przemysłowy zakres temperatur pracy: od ?40°C do 125°C
  * Funkcje sprawdzania błędów pakietów i sprawdzania błędów parzystości
  * Funkcje resetowania i magistrali
  * Obsługa przerwań
  * Programowalny adres magistrali I?C i I3C Basic
  * 9-pinowa obudowa PSON-8 o wymiarach 2 mm × 3 mm

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/renesas-introduces-new-i3c-bus-extension-products

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9822 postów o ocenie 8029, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.