Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor często się załącza

09 Cze 2020 15:04 498 3
  • Poziom 2  
    Mam hydrofor Omnigena 1300 50 l baniak, przy zużyciu ok 3 l wody zaraz się załącza, ciśnienie włączania 1,5, wyłączania 2,5, jaka może być przyczyna. Tak jakby sobie czasami dopompował tą wodę nie od razu 3 l, tylko jakby na raty raz działa, a zaraz drugi i parę sekund chodzi moje odczucie o co chodzi.
  • Poziom 22  
    Mfuywgsbbs napisał:
    jaka może być przyczyna .tak jakby sobie czasami dopompował tą wodę nie od razu 3l tylko jakby na raty raz działa A zaraz drugi i parę sekund chodzi moje odczucie o co chodzi

Fatalna pisownia i gramatyka, na tak sformułowane pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
    Sprawdzałeś jakie jest ciśnienie ,, poduszki powietrznej " w zbiorniku?
  • Poziom 30  
    Po odkręceniu zaślepki wentylka przyciśnij zaworek delikatnie np. zapałką. Jeżeli pójdzie woda to oznacza , że masz dziurawa przeponę i jest ona do wymiany. Jeżeli będzie tylko powietrze to podłącz ciśnieniomierz np. taki do kół samochodowych i sprawdź ciśnienie. Nie pamiętam w 50 litrowym powinno być chyba coś w granicach 1,7 atm. Jak jest niższe to dopompuj. Ciśnienie to najlepiej sprawdzać na zbiorniku wolnym od wody.