Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio internetowe Philips NP1100

09 Cze 2020 15:02 561 5
  • Poziom 2  
    Witam jestem Erwin. Mam radio internetowe Philips NP1100 nawet dwa i oba nie funkcjonują. Bo myślałem że jest zepsute i dokupiłem drugie co mogę zrobić żeby Mi zagrały? Feler jest taki, że nie można wyszukać stacji która mnie interesuje. Czy mi ktoś pomoże ? Bardzo bym prosił.
    Pozdrawiam Erwin.

----
    Wydzielono z tematu: Temat powitalny dla nowych użytkowników - przedstaw się
    przez ArturAVS dnia 09 Cze 2020 15:53

Pisownię poprawiłem. W temacie "powitalnym" nie szukamy pomocy, a jedynie przedstawiamy się. We właściwych działach proszę opisywać Swe problemy. [ArturAVS]
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 42  
    Posiadałem swego czasu te radio internetowe i wiem dokładnie o czy kolega pisze. Też borykałem się z brakiem stacji, których chciałem słuchać.

Można to obejść tj. zaprogramować te poszukiwane stacje, lecz jest to co nieco "upierdliwe".

Przede wszystkim, kolega musi znać adres strumieniowana danego radia - to nie jest to samo, co adres widoczny na stronie WWW danego radia. Proszę o tym pamiętać. Dla przykładu taki adres strumieniowania wygląda mniej więcej tak -> "http://stream.task.gda.pl:8000/rg1"

Aby ten adres umieścić w swoim odbiorniku kolega musi:
    - zarejestrować ten odbiornik na stronie Philipsa
    - po rejestracji będzie udostępniony akces do tego odbiornika poprzez wspomnianą stronę Philipsa
    - będzie tam zakładka, która umożliwi wpisanie danych tej stacji,
    - następnie zostanie to przeniesione do pamięci odbiornika poprzez serwer Philipsa
    - dana stacja radia internetowego będzie widoczna w menu "Ulubione" ("Favourite") odbiornika
    - wpis kolejnych stacji można dokonywać w dowolnym momencie

Dokładny opis całej procedury kolega znajdzie w instrukcji tego odbiornika.
    Jak już wspomniałem, jest to co nieco zawiłe, ale do zrobienia

Powodzenia :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie będę kombinować Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Z tego co podaje Phillips to to radio przestało działać i już nie będzie. Też je mam i od kilku lat pojawiają się opisane problemy. Albo nie wyszukuje stacji (wtedy sposób podany przez Polon_us działał w przeszłości) albo w ogóle nie można połączyć się z internetem.

Customer support Phillips Polska w 2018, po kilku tygodniach prób rozwiązania problemu stwierdził, że serwer obsługujący został wyłączony. Pomimo tego, czasami udało mi się wyszukać stację. Ale obecnie zupełnie nie mogę połączyć się z internetem, a support z Wielkiej Brytanii poinformował, że radio było robione przez zewnętrznego dostawcę, który zbankrutował i Phillips nie ma żadnej dokumentacji (!).

Tak czy inaczej ja w tej chwili nie mogę nawet wejść na stronę zarządzania radiem na stronie Phillipsa (procedura opisana przez Polona). Pojawia się tylko nagłówek strony, bez żadnej zawartości.

Ja planuję niestety kupno nowego radia. Może ktoś zna jakiś egzemplarz godny zaufania, do podłączenia do wzmacniacza? Phillipsa będę obchodzić z daleka.
  • Poziom 42  
    Cóż, powodem dla którego rozstałem się z tym wyrobem Philipsa, było jego zawieszanie się, jak i zrywanie połączenia z Internetem, kiedy działał.

Teraz korzystam z odbiornika Ocean Digital WR-10. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wyposażony jest on w szereg wyjść audio - analogowe, cyfrowe optyczne i Coax. Ma on szereg przydatnych funkcjonalności np. USB, BT, DAB, FM czy możliwość pracy po DLNA. Połaczenie z Internet poprzez WiFi lub LAN.

Bardzo dużą zaletą jest możliwość bezpośredniego połączenia się z tym tunerem z komputera po sieci domowej. Daje to możliwość swobodnego dodania stacji internetowej bez oglądania się na serwis obsługujący to radio, również można przy pomocy komputera ładnie poukładać swoje zaprogramowane stacje. Odbiornik obsługiwany jest przez serwis Skytune - bardzo dobry moim zdaniem.

Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić jest relatywnie mały wyświetlacz. Ale daję radę :)
  • Poziom 2  
    Dzięki za rekomendacje. Nie chcę trafić tak jak z tym radiem Phillipsa