Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMAQ ELECTRONIC ECO GE-19-02 głośna praca

09 Cze 2020 17:21 378 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Nowy, dopiero co zamontowany pracuje zdecydowanie głośniej niż poprzedni G 19-02, ta głośna praca to przy ustawieniu pokrętła wydatku gazu w lewo. Podgrzewacz pracuje ciszej jak ustawię to pokrętło w pozycji środkowej, ale wtedy woda jest niedogrzana nawet przy pokrętle przepływu wody ustawionym na minimum.
    Przy "uruchomieniu zerowym" serwisant stwierdził, że tak ma być!
    Czy z tym podgrzewaczem jest coś nie tak, czy Termet zaczął robić takie gnioty?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wszystkie obecnie produkowane podgrzewacze gazowe z palnikami chłodzonymi wodą są głośniejsze niż z palnikami niechłodzonymi. Montowałem ostatnio kilka Junkersów, Termeta i Vaillanta. Wszystkie głośniejsze niż poprzednie modele
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź!
    Napiszesz może jeszcze co z wydajnością? Ustawienie obu regulatorów w pozycji środkowej daje zwyczajnie zimną wodę, ustawienie akceptowalnego hałasu wymusza ustawienie minimalnego przepływu wody a i tak jest ona ledwo ciepła. I jakie realne korzyści daje chłodzony palnik?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie miałem problemów. Wystarcza minimalny przepływ i ciut powyżej minimalnego wydatku gazu. Jaki masz przepływ w baterii?
  • Poziom 12  
    zales.vip napisał:
    Wystarcza minimalny przepływ i ciut powyżej minimalnego wydatku gazu

U mnie nie wystarczy, przy takim ustawieniu mam zimną wodę.
    Nie mam pojęcia jak zobrazować przepływ wody, wydaje się być wystarczający w łazience a w kuchni duży.
    Pojawił się za to nowy problem, podgrzewacz coraz częściej odpala za piątym, szóstym razem a iskrownik pstryka dość mocno, nowe baterie.
    Zdarza się też, że iskrownik zacznie pstrykać intensywnie a po chwili jakby iskra zanikała, wtedy też nie odpali.
    Wiem, najlepiej wezwać serwis, tak też zrobię. Chciałbym jednak dowiedzieć się coś więcej o tej przypadłości bo może się okazać, że panowie przyjdą i jak poprzednio podegną elektrodę i stwierdzą, że naprawione bo podgrzewacz akurat będzie miał moment odpalania za każdym razem.
  • Poziom 12  
    Sprawa trudnego zapalania chyba trochę się wyjaśniła, choć nie rozwiązała się do końca. Rurka podająca gaz do palnika-pilota, a właściwie jej koniec był wsunięty do środka kanału prowadzącego do palnika, odgięcie jej w dół, jak widać na zdjęciu, poprawiło zapalanie choć zdarza mu się jeszcze odpalić za drugim bądź trzecim razem.
    TERMAQ ELECTRONIC ECO GE-19-02 głośna praca
    Co do głośniej pracy i niedogrzanej wody nasunęło mi się takie pytanie - czy przy ustawieniu regulatorem najmniejszego wydatku gazu i największego przepływu wody podgrzewacz powinien zgasnąć, czy jednak nadal palić się malutkim płomieniem?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeśli jest ustawione pokrętło na minimalny wydatek gazu - najmniejszy zakres mocy piecyka (a od wody na max. wydatek wody), to będzie najmniejszy płomień, a duży strumień, czyli woda będzie letnia. Co innego, gdy to pokrętło (sprawdziłem w instrukcji - PDF) jest w pozycji "0" - wtedy nie będzie zapłonu palnika głównego. W innych nowoczesnych piecykach (np. Junkers WRDP) pokrętło gazu przestawione do oporu w prawo daje minimalną moc palnika.