Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Który z tych trzech laptopów polecicie?

amil00 09 Jun 2020 22:55 375 7
    amil00
    Level 5  
    Witam, zastanawiam się nad zakupem laptopa do max 3 tys zł.
    Laptop powinien mi służyć do pracy, przeglądania internetu oraz sporadycznie grania (CoD, CS itp).

Zastanawiam się nad tymi trzema laptopami:

Lenovo IdeaPad L340-15
    Intel Core i5-9300H
    8 GB 2400 mhz
    NVIDIA GeForce GTX 1650
    Intel UHD Graphics 630

Acer Nitro 5 15,6"
    Intel Cor i5 8gen 8300H
    8 GB RAM 2133 mhz
    nVidia® GeForce GTX1650

ASUS TUF Gaming FX505DT
    AMD Ryzen 5 3550H
    8 GB 2666
    NVIDIA GeForce GTX 1650
    AMD Radeon Vega 8

Czy może ktoś miał styczność z tymi modelami, czy któryś z nich jest zdecydowanie najlepszy czy nie ma między nimi różnicy?
    Pozdrawiam serdecznie
    Roojozzo
    Level 18  
    Miałem styczność z dwoma pierwszymi. Ideapad jest słabo wykonana i ma słabe chłodzenie. Jak chcesz coś brać z lenovo, to seria legion jest o wiele bardziej udana. Nitro ma słabą matrycę ips i słabe chłodzenie. Powiedz, jaki masz łączny budżet?
    amil00
    Level 5  
    Dzięki za odpowiedź. Niestety mam max 3000 zł (ewentualnie 100zł mogę dołożyć ale nic więcej nie mogę bo bardzo słabo z pieniędzmi stoję a potrzebuję laptopa). Dziwna kwestia jest też z procesorami, bo np widziałem benchmarki gdzie 9300H był wolniejszy od 8300H, a to przecież jest generacja niżej...
    jowyma
    Level 23  
    Nie znam tego trzeciego, ale TUF to skrót od spełniania przez podzespoły norm wojskowych, co pewnie tylko aplikuje się do płyty głównej, ale mimo wszystko jak już z tych trzech mam wybierać, to wybieram trzeci. Tyle, że jeżeli to ma być komputer do gier to sugeruję komputer stacjonarny, a nie laptopa do 3200 zł. Dlaczego? Bo się boję o przegrzewanie się sprzętu.
    Ten_od_PC
    Level 1  
    Zerknij jeszcze na HP Pavilion Gaming, lepiej wykonane od Lenovo IdeaPad (zgadzam się z poprzednikiem, że Legionami o wiele lepiej się zainteresować, ale nie z takim budżetem), chłodzenie jako tako "daje rade", ale nie można zbyt wiele wymagać od laptopa.
    amil00
    Level 5  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Faktycznie, na dobre lenovo mnie nie stać, więc ten raczej odpada. Zastanawiam się między Acer Nitro 5 15,6" a ASUS TUF Gaming FX505DT . W asusach ludzie narzekali na lekko trzeszczącą obudowę i klawisze. A Acer ma dużo opinii w róźnych sklepach i prawie same pozytywne. Tyle że w jednym jest AMD 3550H ,a w drugim INTEL 8300H i nie wiem który lepszy. Co do HP Pavilion Gaming to w moim budżecie znalazłem kilka ale wszystkie albo mają mniejszy SSD albo GTX 1050 więc chyba sobie je odpuszczę.