Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stereo pod TV do ok. 1000 zł

bartekr93 10 Jun 2020 09:54 768 4
    bartekr93
    Level 2  
    Witam,
    Tak jak w temacie chciałbym złożyć zestaw stereo pod telewizor Samsung UE55RU8002, później prawdopodobnie dokupię jakiś odtwarzacz CD.
    Nie jestem audiofilem, ale dźwięk z tego TV jest nędzny. Nawet stare głośniki, podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej grają lepiej (Edifier R1600TIII).
    TV ma tylko wyjścia cyfrowe audio.
    Pokój 12m2.
    Odsłuch 2-3m od kolumn.

Myślałem o takim zestawie:
    wzmacniacz - TOPPING MX3 600zł
    kolumny - Magnat Vintage 310 350zł na allegro

1. Czy ten wzmacniacz to dobry wybór? Czy lepiej kupić starszy używany wzmacniacz + konwerter (Fiio D03K)?
    2. Czy znajdę lepsze kolumny w tej cenie, a może poszukać podłogowych?
    3. Czy w obecnych czasach taki zestaw ma sens? Ostatnio kolega mi powiedział, że nawet tanie soundbary mają lepszą jakość dźwięku niż starsze kolumny. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    ten wzmacniaczyk to jakas klasa D, nie wszyscy to lubia, polecam posluchac przed zakupem bo mozesz sie rozczarowac (jak zreszta kazdego sprzetu audio).
    Co do wzmacniacza to zalezy czy bedziesz rozbudowywal dalej zestaw, on ma jedno wejscie dodatkowe linjowe. Niby na dobrych komponentach ale wszystko zalezy jak to jest zmontowane. Zalezy ci na Bluetooth? czy to jedyne kryterium wyboru ?
    Osobiscie nie slyszalem (ale to prywatne zdanie) "soundbar'a" i wzmacniaczy klasy D dzialajacych tak dobrze jak dobrej klasy kolumny podlogowe i normalny wzmacniacz, ale moge sie mylic bo nie slyszalem wszystkiego.
    Poszukaj w internecie opinji o wybranych produktach, nie sugeruj sie pojedynczymi wpisami a tendencjami.
    Pozdrawiam
    bartekr93
    Level 2  
    Niestety nie mam możliwości odsluchu. Nie zależy mi na bluetooth. Patrzyłem na ten wzmacniacz tylko dlatego, że ma wyjście cyfrowe i ma dobre opinie w sieci. Jeżeli dobrze rozumiem lepiej wziąć tradycyjny używany wzmacniacz + konwerter?
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    nie da sie tego okreslic jednoznacznie, jedni lubia takie malenstwa inni pelne wzmacniacze tak samo jak przykladowo sa tacy ktorzy sa zadowoleni z silnika 1.0turbo a sa tacy co wola 1.8i o tej samej mocy.
    Dlatego sugeruje przesluchanie, osobiscie uwazam ze zakup audio bez odsluchu to jak zakup sampchodu bez jazdy probnej.
    Pozdrawiam
    helmud7543
    Level 43  
    Dokładnie tak, można również upolować używany zestaw i nawet go posłuchać u kogoś. Natomiast soundbar są modne ale mam kilka starych wież - prezent z I Komuii Świętej, wychaczony złomek i trzecią kupiona za 120 zł że sponiewieranym CD i magnetofon em - żaden soundbar im do pięt nie dorasta dźwiękiem. Owszem, różnią się i to znacznie wrażeniami odsłuchowymi ale mają głębię, ładnie separują instrumenty, choć każda inaczej, bas jest niski i ciepły a soprany soczyste. Soundbar to dla mnie cofnięcie się wstecz - niby ładnie grają ale czegoś bardzo brakuje. No ale zagra lepiej niż wbudowane głośniki...