Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomużcie jak wgrać softa

Pawel_16 05 Oct 2005 14:30 4088 8
IGE-XAO
    Pawel_16
    Level 2  
    Mam wielką proźbe pomużcie mi wgrać softa do 3410 przez fbusa pomocy i może ktoś ma jakiego softa

Pozdrowienia Paweł
  • IGE-XAO
    Scorpio123
    Level 10  
    Niestety, ale przez fbusa softu nie wgrasz. Potrzebny jest ci kabel flascher.
    echos6
    Level 11  
    To da się zrobić musisz mieć najlepiej program knock 1a a sofcik znajdeziesz napewno na jakiejś stronce. jeszcze przydał by się flasher dejana to znaczy kabel bo zykłym fbusem moze nie udac się. napewno coś znajdziesz na ten temat.
  • IGE-XAO
    Pawel_16
    Level 2  
    No przyblize problem włanczam koma i pisze contact service to chyba soft. To napiszcie mi punkt po poukcie co mam robić i jakie programy najlepiej sciągną i softy albo z kąd
    echos6
    Level 11  
    Poszukaj knocka napewno gdzieś znajdziesz a sofcik widziałem na forum
    patryk_mirek
    Level 18  
    zebrala sie grupa ludzi ktorzy na gramatyce i ortografii sie nie znaja a co dopiero na telefonach komórkowych...(JEST OPCJA SPRAWDZ PISOWNIE-ale wszyscy mysla ze pisza poprawnie gramatycznie)

po pierwsze program sie nazywa KNOK, albo rolis i nie flesher ani cos tego typu tylko FLASHER
    a pozatym soft nie moze byc z forum-chyba ze oryginalny niemodyfikowany

więc przejdzmy do tematu-niekoniecznie musi to byc wina softu -contact service moze byc tez jak telefon spadnie,zostanie zalany,albo jak sie ladowal podczas burzy-wtedy to najlepiej oddac go do fachowców z serwisu
    czasem wystarcza rozkrecic telefon ostroznie wyjac wszystko (i wyjac suszarke z szafy ;) ) potem wygrzac telefon suszarka-czasem cos to daje-tez polecam wygrzanie w przypadku problemow podczas wgrywania:
    wygrzej i wgrywaj soft póki telefon ciepły

natomiast do wgrywania softu to najlepszy i najtanszy jest
    flasher dejana-jak sie troche bawiles lutownica to bez problemu zrobisz i zmiescisz sie w 10zl
    najlepiej zeby nie trzeba bylo kupowac dodatkowej wtyczki do telefonu jest uciac kabel m/fbus(ktory juz masz) i podlutowac do jakiegos(nawet prowizorycznego) gniazdka i wtyczki(ja tu uzylem podstawki i goldpinów w jednym rzędzie-wyjętych ostroznie z jakiegos starego sprzetu))
    pozatym dobrze jest posiadac miernik i tzw "pinout" do noki 3310/3330/3410/5510(taki samo)-zeby wiedziec jak podlaczyc flasher do koncowki ucietego kabla i do telefonu
    -2 kable 1 pod lpt 2 pod com'a nie dzialaja (przynajmniej mi)razem przylutowane do jednej wtyczki
    schemat flashera jest prosty
    najlepiej go sciagnac z http://termit.uwm.edu.pl/~golden/download/schematy/kable/flesher_dejan.rar
    (mozna pominac +vcc i btemp-uzywane sa jedynie w przypadku nokii 3210 )
    jak nic sie nie zrobi źle podczas montazu -to bedzie dzialac
    najprostszy chyba w obsludze jest program rolis
    jednak jesli nie dziala to pozostaje knok

co do naprawy to:
    1 na poczatek polecam zgrac na wszelki wypadek soft i eprom(jak sie da a szczegolnie jak jest cos cennego w ksiazce w tel)
    2 potem nalezy sciagnac z internetu "dobry eprom"(dobra dzialajaca zawartosc)i oryginalny soft-czasem problemy sa z softami modyfikowanymi softami a czasem contact service jest wina epromu
    3 wylaczyc telefon(albo wogole nie wlaczac)
    4 podlaczyc kabel od flashera i flasher do komputera(aha czasem trzeba zmieniac 'w biosie' kompa ustawienia portu lpt(chyba na ecp+epp)
    5 uruchomic program do wgrywania softu/epromu(knok/rolis/geoflasher/wintesla itp)
    6 wybrac plik z oryginalnym softem/epromem do wgrania
    jak program da znac nacisnac krotko przycisk power w telefonie(jesli to jest wymagane(nie dotyczy nokii3210))
    7 czekac az sie soft wgra(trzymac kciuki/modlic sie lub cokolwiek innego robic-ale nie ruszac komputera)
    na pocieszenie dodam ze nieda sie uszkodzic noki wgrywajac zly soft
    aha rozne telefony roznie sie zachowuja podczas wgrywania softu-czasem swieci podswietlenie czasem miga a czasem telefon udaje ze jest martwy
    aha na koncu potrzebny jest program np noktool 1.9(oraz user port-ktory odblokuje porty com w windowsie XP) ktorym poprawia sie faid(flash authority id-rodzaj sumy kontrolnej)i mozna przywrocic ustawienia fabryczne/zdjac simlocka/zmienic nr imei(PRZYPOMINAM ZE NIE WOLNO W POLSCE ZMIENIAC NR IMEI-CHYBA ZE JEST TO NAPRAWA)jak wgrasz inny eprom

pozatym polecam strone z ktorej mozna sporo sciagnac i sie dowiedziec(nie zeby jakas reklama przeciw elektrodzie):
    http://simplegsm.info/articles.php?id=8

ogolnie polecam uzywac na przyszlosc:
    /dev/brain
    -słownik ortograficzny
    -opcji szukaj
    -google.com

(fakt-i mi zdarzaja sie drobne pomylki, literowki(TAK -I JA NIE JESTEM NIEOMYLNY) ale NIE sa w kazdym zdaniu
    zgadzam sie co do tych eepromów -epromów zazwyczaj sie nie montuje w telefonach komorkowych tu sie montuje eepromy
    pozatym zapomniales mi wytknąć "noki" -z tego co pamietam to powinno sie pisac nokii
    cholera zapomnialem o zasadzie: nie karmic trolli-bo zawsze sie jakis znajdzie
    Micki_2004
    Level 20  
    I w pełni popieram przedmówcę, wie co mówi. Ale ja proponuje użyć programu DCT3 Repair Partner i mbus'a wykonać Self Test i będziesz miał powód CS.
    patryk_mirek wrote:
    zebrala sie grupa ludzi ktorzy na gramatyce i ortografii sie nie znaja a co dopiero na telefonach komórkowych...(JEST OPCJA SPRAWDZ PISOWNIE-ale wszyscy mysla ze pisza poprawnie gramatycznie)

po pierwsze program sie nazywa KNOK, albo rolis i nie flesher ani cos tego typu tylko FLASHER
    a pozatym soft nie moze byc z forum-chyba ze oryginalny niemodyfikowany

więc przejdzmy do tematu-niekoniecznie musi to byc wina softu -contact service moze byc tez jak telefon spadnie,zostanie zalany,albo jak sie ladowal podczas burzy-wtedy to najlepiej oddac go do fachowców z serwisu
    czasem starczy rozkrecic telefon ostroznie wyjac wszystko ...

Co do ortografii to "wystarczy" a starczy może być zwis i eeprom a nie "eprom" bo to różnica.
    grzechugd
    Level 21  
    Zrób tak jak mówi Micki_2004 i będziesz miał pewność co jest.
    Może to być usterka HW.
    W tym przypadku Cobba