Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ominięcie blokady ekranu - Samsung J3 2016.

11 Cze 2020 23:22 939 37
  • Poziom 5  
    witajcie, jakiś czas temu zgubiłam telefon, podejrzewam ze ktoś mi go ukradł, zablokowałam karte, poszłam na policje ale oni nic nie mogą zrobić ponieważ nie mam pewności czy naprawde został skradziony... na telefonie miałam wszystko, zdjęcia, hasła, dane, screeny, ważne informacje, ogólnie wszystko. próbowałam namierzyć telefon przez konto google lecz bezskutecznie. Urządzenie w chwili zgubienia miało wyłączone dane kom. Telefon zabezpieczony był jedynie hasłem które sama wymyśliłam ( po wielorazowym podaniu złego hasła nie wymagało podania kodu puk). Boje się ze jeśli ktoś mi ukradł telefon to ze moze jakos go odblokować, czytałam troche o sposobach na obejście blokady ekranu itp i nie wiem, pisałam nawet do informatyka który stwierdził ze raczej jest na to znikoma szansa i jeśli juz sa takie programy które to umożliwiają to są drogie i nie opłacalne dla złodzieja. Wiem ze mozna zresetować telefon i wtedy zasoby telefonu przepadną przepadną. chciałam zapytac was, ludzi którzy znają sie w temacie czy jest taka możliwość, dodam ze jest to samsung galaxy j3(6) z 2016roku. Czytałam troche nt. dr. fone i podobno nie da się za jego pomocą odblokować tego modelu samsunga.
    Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie ludzi którzy znają sie na tym i rzeczywiście wiedzą czy obejscie blokady ekranu, odblokowanie telefonu bez znajomości hasła naprawdę jest możliwe i jeśli tak to w jaki sposób ?
  • Admin grupy GSM
    PZB. napisał:
    witajcie, jakiś czas temu zgubiłam telefon, podejrzewam ze ktoś mi go ukradł, zablokowałam karte, poszłam na policje ale oni nic nie mogą zrobić ponieważ nie mam pewności czy naprawde został skradziony...

Policja nie zajmuje się takimi sprawami a o kradzieży nie może być mowy gdyż sama nie jesteś pewna i nie masz na to żadnych świadków ani też dowodów.

Co do odblokowania telefonu aby odczytać dane to zakładając, że nawet ktoś znajdzie ten telefon to nie będzie tego robił bo i na co mu czyjeś dane a dodatkowo właśnie nie jest to łatwe a dla zwykłego śmiertelnika wręcz niemożliwe i nie opłacalne ekonomicznie.
    Znalazca lub serwis do którego się uda z telefonem zresetuje do ustawień fabrycznych i zlikwiduje hasło. Wtedy będzie bez problemu używał tego telefonu.
  • Poziom 16  
    PZB. napisał:
    witajcie, jakiś czas temu zgubiłam telefon, podejrzewam ze ktoś mi go ukradł, zablokowałam karte, poszłam na policje ale oni nic nie mogą zrobić ponieważ nie mam pewności czy naprawde został skradziony...
    Nawet jeśli telefon nie został skradziony to jest jeszcze tak zwane przywłaszczenie mienia. W zależności od wartości telefonu może to być przestępstwo lub wykroczenie. Patrząc na aktualne ceny tego modelu to raczej wykroczenie. Trzeba tylko znaleźć osobę, która ma ten telefon i to powinna zrobić policja. Tylko czy będzie się im chciało.

Znam przypadek sprzed wielu lat, gdzie chłopak znalazł telefon. Zabrał go do domu. Z ciekawości włożył do niego swoją kartę SIM i uruchomił telefon. Telefonu nie używał, ale go zatrzymał sobie. Swoją kartę SIM miał w abonamencie. Policja szybko go namierzyła, bo właściciel telefonu zgłosił kradzież. Pokrzywdzony po konfrontacji z chłopakiem, który znalazł telefon zmienił zdanie. Telefon zgubił, a nie został mu skradziony. Mimo to znalazca załapał się na wyrok w zawieszeniu za przestępstwo. Wtedy była granica przestępstwo - wykroczenie 250 zł.
  • Admin grupy GSM
    Niko72 napisał:
    Nawet jeśli telefon nie został skradziony to jest jeszcze tak zwane przywłaszczenie mienia. W zależności od wartości telefonu może to być przestępstwo lub wykroczenie. Patrząc na aktualne ceny tego modelu to raczej wykroczenie. Trzeba tylko znaleźć osobę, która ma ten telefon i to powinna zrobić policja. Tylko czy będzie się im chciało.

Zgadza się, może być przywłaszczenie mienia, tylko to nie takie proste do udowodnienia, natomiast policja gdyby miała szukać każdego zgubionego telefonu to nic innego by nie robili. Telefonu szukają intensywnie o ile jest to jakiś dowód lub ślad poważnego przestępstwa.
    Mnie skradziono kilkadziesiąt telefonów z czego odnalazł się po kilku miesiącach jeden i to przez przypadek, policja ich nie szukała.
  • Poziom 16  
    W tym opisywanym przypadku bardzo nie musieli szukać bo chłopak sam się wsypał wkładając swoją kartę SIM do telefonu. Dokładnie teraz już nie pamiętam, ale pokrzywdzony był chyba synem lekarza i może dlatego policji się chciało.
  • Poziom 35  
    PZB. napisał:
    Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie ludzi którzy znają sie na tym i rzeczywiście wiedzą czy obejscie blokady ekranu, odblokowanie telefonu bez znajomości hasła naprawdę jest możliwe i jeśli tak to w jaki sposób ?

Mozliwe jest, ale z racji blokady FRP wymaga posiadania odpowiedniego sprzetu i zadne Dr.Fone'y tutaj nic nie pomoga.
  • Poziom 5  

Byłam i tez próbowałam zgłosić przywlaszczenie i policjant mi powiedział że mogę to zrobić tylko e sytuacji jeśli wiem na 100% ze ktoś mi go przywlaszczyl i znam dane tej osoby (imię nazwisko itp)
    Pytam z tego względu że miałam tam całe życie, ważne dane, wiele osobistych rzeczy i nie chce aby ktoś tym dysponował, jestem wielka panikara w takich sytuacjach.

Ale mówicie ze złodziej nie ma moźliwosci przez np dr. Fone lub inne sposoby żeby odblokowal mój tlefonu i zachowal przy tym dane które sie znajdowały na urządzeniu? 🙂
  • Poziom 16  
    Raczej nie chcą przyjąć zgłoszenia. Tym bardziej, że to raczej wykroczenie. Tylko jak masz odszukać osobę, która być może znalazła i zatrzymała sobie ten telefon. Takie możliwości ma policja we współpracy z operatorami sieci komórkowych. Można by próbować u operatora ustalić tylko czy telefon jest aktywny, użytkowany, itp. Ale mamy RODO i pewnie nawet tego nie powiedzą.

Jest jeszcze jedna możliwość pisemne zgłoszenie wysłane listem poleconym na adres właściwej komendy policji lub lepiej prokuratury. Wpłynie pismo, jakaś pani sekretarka je zaewidencjonuje i ktoś będzie się tym musiał zająć. Takie ustne zgłaszanie najczęściej kończy się zbyciem zgłaszającego. Inna sprawa czy będzie się komuś chciało szukać sprawcy. Po kilku tygodniach możesz otrzymać pismo, że sprawcy przywłaszczenia telefonu nie znaleziono.
  • Poziom 5  
    No niestety takitakie mamy procedury w naszym kraju... nawet nie chodzi mi tak o sam telefon bo był stary i nie na "topie" tylko na rzeczach które sie na nim znajdowały, żeby nikt mi tam nie grzebal bo o to się boję najbardziej
  • Poziom 16  
    PZB. napisał:
    No niestety takitakie mamy procedury w naszym kraju... nawet nie chodzi mi tak o sam telefon bo był stary i nie na "topie" tylko na rzeczach które sie na nim znajdowały, żeby nikt mi tam nie grzebal bo o to się boję najbardziej

Też bym się bał, są specjalne programy za pomocą, których można odblokować telefon i odczytać dane, ale w tym przypadku musiałby ktoś być bardzo obcykany w takich sprawach i posiadać odpowiedni sprzęt.
  • Poziom 16  
    Jeżeli chcesz "zmusić" organy ścigania do zajęcia się twoim telefonem, to chyba pozostaje tylko pisemne zgłoszenie, wysłane listem poleconym. Czy odnajdą telefon trudno powiedzieć.

Na przyszłość warto zainstalować w telefonie program zabezpieczający z funkcją "anti theft". Niektóre z tego rodzaju programów podobno potrafią zdalnie usunąć dane z telefonu, itd.
  • Poziom 35  
    PZB. napisał:
    Ale mówicie ze złodziej nie ma moźliwosci przez np dr. Fone lub inne sposoby żeby odblokowal mój tlefonu i zachowal przy tym dane które sie znajdowały na urządzeniu? 🙂

Znaczna wiekszosc telefonow ktore wyszly z Androidem 6 badz nowszym jest szyfrowana. Wyjatkiem bardzo tanie modele, glownie jakies chinskie marki, ktore maja na tyle slabe podzespoly zeby szyfrowania nie ogarna. W praktyce to bardzo maly procent i wszystko wiodacych marek jest szyfrowane. Dodatkowo wprowadzona zostala blokada FRP (antykradziezowa) ktora rowniez blokuje instalacje/wgranie roznych przerobionych obrazow czy recovery ktore pozwolily by pominiecie czy usuniecie hasla.

Telefony sa rozne, programy i sprzety tez. Z niektorych da sie kod usunac, z innych nie. Model o ktorym mowa, mimo, ze stary jest problematyczny. Sa specjalne programy/sprzety np dla sledczych ktore maja rowniez opcje usuniecia kodu, w zaleznosci od modelu, ale malo kto ma do tego dostep i koszty takiego "obejscia" odpowiednio kosztuje.

J3 2016 szyfrowany akurat nie jest, przynajmniej fabrycznie bo mozna to zrobic w ustawieniach Jesli komus bedzie mocno zalezec to da sie do niego dostac np lutujac sie do plyty i laczac bezposrednio z koscia pamieci co w polaczeniu z brakiem szyfrowania sprawi ze haslo nie bedzie do niczego potrzebne. Realnie jednak, w przypadku skradzonych czy zagubionych telefonow mozesz albo trafic na uczciwego znalazce ktory bedzie staral sie zgube zwrocic, badz na takiego co zresetuje telefon i bedzie walczyl z blokada FRP, ewentualnie takiego co sprzeda to gdzies dalej badz na czesci. Szansa, ze ktos bedzie sie bawil w szukanie sposobu na usuniecie hasla zeby dobrac sie do danych jest bardzo mala. Tutaj wartosc takiego urzadzenia jest mala. Policja oczywiscie powinna przyjac zgloszenie i moze kiedys nawet takie urzadzenie znalezc, ale szansa, ze beda na nim jeszcze dane duza nie jest.

Jesli martwisz sie o swoj telefon - na przyszlosc najprosciej ustawic kod blokady i dodatkowo wlaczyc tzw "secure startup". Czesto nazwa sie w to "bezpieczne uruchamianie" i wymusza na uzytkowniku podanie prawidlowego hasla w celu samego uruchomienia telefonu. Do tego bycie z aktualizacjami na biezaco znaczaca pomaga. Wyjatkiem beda tu urzadzenia Huawei ktore uzywaja innego typu szyfrowania, tej opcji nie oferuje, ale ktore zasadniczo jest bezpieczejsze.
  • Admin grupy GSM
    blahfff napisał:
    Policja oczywiscie powinna przyjac zgloszenie i moze kiedys nawet takie urzadzenie znalezc,

Myślisz, że policja prowadzi rejestr rzeczy zgubionych i można zgłosić zgubienie telefonu, odtwarzacza MP3 czy też latawca?
    Zostało już wyżej wyjaśnione, że policja przyjmie zgłoszenie o przywłaszczeniu o ile podamy dane tej osoby lub też będzie szukać urządzenia na wniosek prokuratury po decyzji sądu gdy chodzi o grube przestępstwo.
  • Poziom 35  
    tino2003 napisał:
    Myślisz, że policja prowadzi rejestr rzeczy zgubionych i można zgłosić zgubienie telefonu, odtwarzacza MP3 czy też latawca?

Tak, prowadzi. Nie tak dawno temu, bylem nawet wezwany w tego typu sprawie bo takie urzadzanie (jakis tani Xiaomi o wartosci podobnej do tego Samsunga) przewinelo sie przez serwis na blokade FRP i przez chwile zalogowalo do sieci z zarejestrowana karta.

Wszystko moze wiec zalezec od indywidualnego podejscia, lokalizacji posterunku ktory bedzie sie tym zajmowal itp, ale zasadniczo laski nie robia i zgloszenie przyjac powinni.
  • Admin grupy GSM
    blahfff napisał:
    przez chwile zalogowalo do sieci z zarejestrowana karta.

Przecież to operator powiadomił, że urządzenie się zalogowało i nic tu nie ma wartość tego urządzenia a fakt, że był wniosek prokuratora i decyzja sądu o czym pisałem wyżej.

Wiele lat temu trafił do mnie siemens MC60 na usunięcie blokady sieci. Simlocka ściągnąłem i włożyłem swoją testową kartę sim aby sprawdzić poprawność usunięcia blokady, wykonałem też jedno połączenie na swój firmowy numer. Była to sobota a we wtorek przed południem miałem wizytę śledczych. Ten telefon był użyty podczas jakiegoś napadu na kantor. Dla mnie skończyło się wizytą na posterunku i złożeniem zeznań wraz z opisem osoby która była z tym telefonem.

Są metody szukania telefonów jak i właścicieli gdy jest prikaz i poważna sprawa, w innych sytuacjach nikt nie przyjmuje zgłoszeń o zgubach i nie szuka ich.
  • Poziom 35  
    tino2003 napisał:
    Przecież to operator powiadomił, że urządzenie się zalogowało i nic tu nie ma wartość tego urządzenia a fakt, że był wniosek prokuratora i decyzja sądu o czym pisałem wyżej.

Tego nie wiem, ale w dobie rejestracji kart latwiej tak kogos namierzyc. To czy bylo to na wniosek prokuratora, sadu czy dociekliwego policjanta bo przykladowo to urzadzenie znajomego - tego nie wiem. Wiem, ze telefon mial niewielka wartosc i zostal skradziony na jakiejs imprezie na jakiejs wiosce. Wiecej tematu nie drazylem, ale zasadniczo taka baza istnieje i jesli komus bedzie sie chcialo to moze takiego urzadzenia poszukac. Temat w miare swiezy bo gdzies z poczatku tego roku wiec od czasow tego starego Siemensa tez troche rzeczy sie zmienilo.
  • Poziom 5  
    Mnie odesłali z kwitkiem, mam jeszcze jedno pytanie, czy np gdybym podała numer ip z którego korzystałam na telefonie do jakiegoś informatyka to jest np możliwe aby on sprawdził czy ktos korzystał z mojego telefonu, wchodził na jakieś strony itp ?
    Wychodziłam sobie wiele razy na konto Google które było przypisane do telefonu i za każdym razem pisze że na zagubionym urządzeniu ostatnia synchronizacja miała miejsce w dzień zagubienia, gdy telefon był przy mnie. Czy jeśli ktos używały telefonu i wchodził np na jakieś stronki na Internecie, albo po prostu używał bez połączenia z Internetem lub danych komórkowych to synchronizacja konta Google byłaby widoczna?
  • Admin grupy GSM
    PZB. napisał:
    Wychodziłam sobie wiele razy na konto Google które było przypisane do telefonu i za każdym razem pisze że na zagubionym urządzeniu ostatnia synchronizacja miała miejsce w dzień zagubienia, gdy telefon był przy mnie.

Skoro masz dostęp i połączenie z kontem google to powinna być tam opcja wymazania urządzenia lub nawet lokalizacji.
  • Poziom 35  
    PZB. napisał:
    Mnie odesłali z kwitkiem, mam jeszcze jedno pytanie, czy np gdybym podała numer ip z którego korzystałam na telefonie do jakiegoś informatyka to jest np możliwe aby on sprawdził czy ktos korzystał z mojego telefonu, wchodził na jakieś strony itp ?

Nie. Przy wlaczonej transmisji danych numer IP jest przydzielany przez operatora dynamicznie wiec zawsze bedzie inny. Przy WiFi zasadniczo bedzie to twoj wewnetrzny w sieci i w zaden sposob nie da sie go powiazac jesli telefon polaczyl sie pozniej z inna siecia. Majac urzadzenie na miejscu do analizy dalo by sie wyciagnac cala historie tego co sie z nim dzialo, ale tak zdalnie brak mozliwosci.

Mozliwe, ze telefon albo gdzies lezy, albo zostal zresetowany a karta SIM poszla do "utylizacji".
  • Poziom 5  
    tino2003 napisał:
    PZB. napisał:
    Wychodziłam sobie wiele razy na konto Google które było przypisane do telefonu i za każdym razem pisze że na zagubionym urządzeniu ostatnia synchronizacja miała miejsce w dzień zagubienia, gdy telefon był przy mnie.

Skoro masz dostęp i połączenie z kontem google to powinna być tam opcja wymazania urządzenia lub nawet lokalizacji.

Właśnie nie da sie jak wchodzę z zakładkę bezpieczeństwo i wchodzę na zagubiony telefon i znajdź zgubione urządzenie pisze ze nie da sie zlokalizować urządzenia, gdy próbuje zadzwonić pisze chyba przez pół minuty ze nawiązuje z urządzeniem a potem napis znikai raczej nic się nie dzieje ( wątpię ze dzwonienie coś pomoże skoro zablokowałam kartę) nie znam sie na tym więc robię wszystko na "głupio"

Ale np na koncie Google mam historię aktywności czy cos takiego więc chyba gdyby zlodziej np odwiedzał jakieś stronki będąc na Google zalogowany do mojego konta (pisze ze urządzenie zgubione jest zalogowane do konta ) to pokazalaby mi sie jego aktywność ?

Dodano po 9 [minuty]:

tino2003 napisał:
    PZB. napisał:

Właśnie nie da sie jak wchodzę z zakładkę bezpieczeństwo i wchodzę na zagubiony telefon i znajdź zgubione urządzenie pisze ze nie da sie zlokalizować urządzenia, gdy próbuje zadzwonić pisze chyba przez pół minuty ze nawiązuje z urządzeniem a potem napis znikai raczej nic się nie dzieje ( wątpię ze dzwonienie coś pomoże skoro zablokowałam kartę) nie znam sie na tym więc robię wszystko na "głupio"

Ale np na koncie Google mam historię aktywności czy cos takiego więc chyba gdyby zlodziej np odwiedzał jakieś stronki będąc na Google zalogowany do mojego konta (pisze ze urządzenie zgubione jest zalogowane do konta ) to pokazalaby mi sie jego aktywność ?

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie, jeśli pójdę do operatora ( karta sim została zablokowana) to operator może mi powiedzieć tylko kiedy (np w jaki dzień, o której godzinie, telefon był używany)
  • Poziom 10  
    blokadę ekranu idzie ominąć jak najbardziej.

Pierwsze co jak ktoś znajduje telefon bądź ukradnie wykonuje tzw "hard reset" i loguje się na inne konto google, więc zlokalizowanie jest nie możliwe.

Po zgubieniu lub kradzieży nie odzyskasz telefonu, chyba, że znalazca jest dobroduszny.

Policja wpisze w system jako zgubiony a w ciągu dwóch tygodni mogą sprawę umorzyć.

Chyba, że byś wiedziała kto ukradł to policja wtedy się zgłosi do tej osoby.
  • Poziom 5  
    pandokti napisał:

Pierwsze co jak ktoś znajduje telefon bądź ukradnie wykonuje tzw "hard reset" i loguje się na inne konto google, więc zlokalizowanie jest nie możliwe.

Po zgubieniu lub kradzieży nie odzyskasz telefonu, chyba, że znalazca jest dobroduszny.

Policja wpisze w system jako zgubiony a w ciągu dwóch tygodni mogą sprawę umorzyć.

No właśnie boje sie ze nie zrobił resetu i może mieć dostedostęp do moich danych. Byłam dziś u operatora z pytaniem czy jest możliwość sprawdzenia czy ktoś od chwili zagubienia korzystał z telefonu i Pani powiedział a ze jest taka możliwość. Pojadę tam po weekendzie ponieważ nie miałam dziś ze sobą dowodu i zobaczę co da się zrobić
  • Poziom 10  
    PZB. napisał:
    pandokti napisał:

No właśnie boje sie ze nie zrobił resetu i może mieć dostedostęp do moich danych. Byłam dziś u operatora z pytaniem czy jest możliwość sprawdzenia czy ktoś od chwili zagubienia korzystał z telefonu i Pani powiedział a ze jest taka możliwość. Pojadę tam po weekendzie ponieważ nie miałam dziś ze sobą dowodu i zobaczę co da się zrobić

Bez hard resetu nie ominie blokady ekranu, więc raczej nie warto się martwić.
  • Poziom 5  
    Gdy wchodzę na konto Google które było przydzielone do telefonu wyskakuje mi ze ostatnia synchronizacja miała miejsce w dzień zaginięcia kiedy miałam jeszcze telefon przy sobie, (tylko ze nie wiem czy to ma sens, bo e chwili zgubienia telefon mial eylaczone dane komorkowe ) przeglądałam tez aktywność i oprócz mojej nie zauważyłam niczego podejrzanego.
    Byłam wczoraj u operatora i jest możliwość sprawdzenia transmisji danych tylko ja sie na tym nie znam i kolejne moje pytanie, czego sie przez to dowiem, kiedy mój telefon był używany i będę miała wtedy pewność na 100% ze ktoś to używał lub nie ? Czy sa możliwe jakieś "dziury" i np moze mi pokazać że telefon nie był używany a tak naprawdę było inaczej ?
  • Poziom 10  
    PZB. napisał:
    Gdy wchodzę na konto Google które było przydzielone do telefonu wyskakuje mi ze ostatnia synchronizacja miała miejsce w dzień zaginięcia kiedy miałam jeszcze telefon przy sobie, (tylko ze nie wiem czy to ma sens, bo e chwili zgubienia telefon mial eylaczone dane komorkowe ) przeglądałam tez aktywność i oprócz mojej nie zauważyłam niczego podejrzanego.
    Byłam wczoraj u operatora i jest możliwość sprawdzenia transmisji danych tylko ja sie na tym nie znam i kolejne moje pytanie, czego sie przez to dowiem, kiedy mój telefon był używany i będę miała wtedy pewność na 100% ze ktoś to używał lub nie ? Czy sa możliwe jakieś "dziury" i np moze mi pokazać że telefon nie był używany a tak naprawdę było inaczej ?

Sprawdzenie transmisji danych - można to zrobić w sieci z której była karta.
    Jeżeli telefon miał wyłączoną komórkową transmisję danych to sprawdzenie tego nam nic nie da.

Aby włączyć dane komórkowe i tak trzeba usunąć ekran blokady, a żeby to zrobić to trzeba wykonać tzw hard reset czyli wyczyścić dane z telefonu i usunąć wszelakie konta . A karty sim nikt nie będzie używał "czyjejś"

Szczerze powiedziawszy telefon już jest spisany na straty gdyż nie uzyskamy informacji czy był używany bądź jest. Jeżeli google nie pokazuje to nie ma innej możliwości.
  • Poziom 5  
    Wybaczcie za te wszystkie pytania ale naprawdę jestem taka panikara ze.. Jeśli chodzi o kartę sim to w pierwszym dniu ja dezaktywowalam. A orientujecie sie moze czy można sprawdzić właśnie u operatora albo np u jakiegoś informatyka (chodź bardziej liczę na to 1 ) np kiedy telefon był ostatnio używany, włączony i czy np jeśli np zlodziej nie łączył sie z Internetem tylko np wchodził w kontakty, dzwonił, oglądał zdj. To jest jakas możliwość sprawdzenia tego ?

Ps. Gdy wchodzę na konto Google wyskakuje mi ze jestem na to konto zalogowana na zagubionym telefonie więc raczej różne aktywności w internecie byłyby zarejestrowane ?
  • Poziom 10  
    PZB. napisał:
    Wybaczcie za te wszystkie pytania ale naprawdę jestem taka panikara ze.. Jeśli chodzi o kartę sim to w pierwszym dniu ja dezaktywowalam. A orientujecie sie moze czy można sprawdzić właśnie u operatora albo np u jakiegoś informatyka (chodź bardziej liczę na to 1 ) np kiedy telefon był ostatnio używany, włączony i czy np jeśli np zlodziej nie łączył sie z Internetem tylko np wchodził w kontakty, dzwonił, oglądał zdj. To jest jakas możliwość sprawdzenia tego ?

Ps. Gdy wchodzę na konto Google wyskakuje mi ze jestem na to konto zalogowana na zagubionym telefonie więc raczej różne aktywności w internecie byłyby zarejestrowane ?

Może pokazywać że konto jest zalogowane nawet po wykonaniu hard resetu.

Poza google fizycznie nie ma możliwości sprawdzenia czy telefon był używany.
  • Poziom 5  
    Dobra to powiedzcie mi jeszcze skoro miałam wyłączona transmisje danych, skoro na koncie Google nie ma pokazanej żadnej aktywności, miałam blokadę ekranu e w/w sytuacjach mam jakieś podstawy żeby dalej schizowac czy ktoś ominął blokadę ekranu i ma wgląd do moich danych ? Bo o to mi najbardziej chodzi, ze ktoś ominął blokadę ekranu ( inaczej niz przez hard reset i ma teraz wgląd do moich danych ) stresowalibyscie sie będąc na moim miejscu czy po przeanalizowaniu wyżej wymienionych rzeczy "odetchnelibyscie z ulgą" ? 🙂
  • Poziom 10  
    PZB. napisał:
    Dobra to powiedzcie mi jeszcze skoro miałam wyłączona transmisje danych, skoro na koncie Google nie ma pokazanej żadnej aktywności, miałam blokadę ekranu e w/w sytuacjach mam jakieś podstawy żeby dalej schizowac czy ktoś ominął blokadę ekranu i ma wgląd do moich danych ? Bo o to mi najbardziej chodzi, ze ktoś ominął blokadę ekranu ( inaczej niz przez hard reset i ma teraz wgląd do moich danych ) stresowalibyscie sie będąc na moim miejscu czy po przeanalizowaniu wyżej wymienionych rzeczy "odetchnelibyscie z ulgą" ? 🙂

Żeby ominąć blokadę ekranu są dwie opcję.

Usunięcie na koncie google lub hard reset.

Nie ma możliwości dostępu do danych.

Jest opcja poi hard resecie odzyskania danych komputerowo, ale to długi i żmudny proces, którego praktycznie nikt nie robi.
  • Poziom 5  
    Jest opcja poi hard resecie odzyskania danych komputerowo, ale to długi i żmudny proces, którego praktycznie nikt nie robi.
    Mógłbyś mi wytłumaczyć na czym ona polega, i czy każdy szary człowiek może to wykonać czy jest to bardziej zaawansowane ( potrzebny jest jakiś specjalny sprzęt, przygotowanie telefonu itp )