Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdalny dostęp do routera Huawei Echolife EG8245Q. Prosze o pomoc

12 Jun 2020 00:15 762 6
  • Level 3  
    Witam, posiadam router z inei Huawei EG8245Q, i do niego jest podłączony światłowód . I teraz mam pytanie jak przekierowac porty żeby miec do niego zdlany dostep z sieci. Mam zewnętrzne stałe wykupione IP. A w tym routerze nie ma opcji Remote management. Jako drugi router mam tp-link WR940N i jest on podłączony kablem przez port wan i dalej rozsyła sygnał przez wi - fi i u mnie do kompa jest podpiety kablem ethernet. Mam w nim zrobione remote managemet ale też do niego nie moge sie dostac bo ten pierwszy router to blokuje. Czy ktos potrafi mi pomóc?
  • Helpful post
    Moderator of Networks, Internet
    Gdzie masz ten publiczny adres IP na modemie/routerze dostawcy czy na WAN-ie TPlinka? Drugie pytanie czy twoje uprawnienia użytkownika pozwalają na dostęp do takiej konfiguracji na urządzeniu dostawcy?
  • Level 3  
    Publiczny adres IP mam od dostawcy czyli na jego routerze. A czy mam mozliwośc zdalnego dostepu to własnie dzwonie bo cos mi sie wydaje że może nie być takiej możliwości i w tym jest problem.
  • Helpful post
    kla.big.lol wrote:
    Publiczny adres IP mam od dostawcy czyli na jego routerze

To trochę nie bardzo ta twoja konfiguracja bo po co ci dwa routery w sieci lokalnej (domowej)? Dzwoń do dostawcy niech swoje urządzenie skonfiguruje w trybie bridge a ty będziesz zarządzał siecią z publicznym IP na swoim routerze.
  • Level 3  
    Drugi router jest u gory poniewaz byl slaby zasieg wifi. Fakt wystarczy mi zdalny dostep do tp linka ten pierwszy jest mi potrzebny tylko dostarczania neta. Zadxwonie do dostawcy i dam znac jak to sie dalej potoczylo Dziekuje za odpowiedz.
  • Level 3  
    Wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemów:) zadzwoniłem do inei i przełączyli mi router huawei w tryb bridge, warunkiem było wyłączenie na nim wi-fi. Teraz mam zdalny dostep do TP-Linka, i tak jak chciałem jest od moim głównym i teraz jedynym routerem w sieci domowej. Jeszcze raz mega dziękuje za pomoc:)
  • Helpful post
    Nie ma spraw, w razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum!