Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera National(Panasonic) M7 - brak obrazu.

12 Cze 2020 00:31 240 6
  • Poziom 3  
    Dzień dobry, znowu moja kamera National M7 uległa uszkodzeniu... Dokładniej nie ma obrazu z kamery, jednak kamera dalej odtwarza dobrze kasety. Usterka powstała, gdy próbowałem odnaleźć piny wizyjne w gnieździe z tyłu, a następnie na wizjerze. Co się w rezultacie udało, jednak musiał coś uszkodzić i jedyne co teraz działa to odtwarzanie. Gdy jest włączona funkcja nagrywania , na kasecie nagrywa się czarny obraz. Autofocus wydaje się nie reagować normalnie. Co mogłem zepsuć? Gdzie szukać usterki? Co sprawdzić? Dodam , że sprawa jest pilna, ponieważ za niecały tydzień potrzebuję tej kamery, ponieważ nagrywam pewien projekt. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 3  
    Po godzinie uruchomiłem kamerę raz jeszcze i obraz się pojawił. Niestety co jakiś czas migał on, pojawiały się poziome, przesuwające się linie. Po odtworzeniu nagrania obrazu znów nie ma. Zauważyłem, że lekkie puknięcia w okolicy obiejtywu miały wpływ na obraz. Pozdrawiam

Dodano po 10 [godziny] 52 [minuty]:

Po dłuższej obserwacji wydaje mi się że problem jest z natury mechanicznej. Niekoniecznie uszkodzenie elektroniki. Mam taki pomysł aby rozebrać kamerę , przemyć wszystkie gniazda na kable pr kontaktem i następnie ponownie wszystkie podłączać. Mam nadzieję że to pomoże.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Niestety mimo rozebrania całej kamery, przemycia wszystkich gniazd i złącz taśmowych nic nie uległo zmianie. Gdzie dalej szukać usterki?

Dodano po 42 [minuty]:

Na olx znalazłem kamerę Panasonic M8000 z identyczną usterką, czyli może to nie być mój błąd przy pracy. Pamiętam że wcześnie obraz bywał też "niestabilny"
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 27  
    Czy brak obrazu jest tylko w wizjerze czy także na monitorze zewnętrznym?
    Nie pamiętam ale jeśli w wizjerze są kondensatory elektrolityczne to należy wszystkie wymienić.
  • Poziom 35  
    pietran2 napisał:
    Nie pamiętam ale jeśli w wizjerze są kondensatory elektrolityczne to należy wszystkie wymienić.

Wizjer w tych kamerach to kineskop monochromatyczny (czarno-bialy) .I ma prawo sie zuzyc jak kazdy kineskop w koncu pracuje caly czas nagrywania jak i odtwarzania .
  • Poziom 3  
    zadam64 napisał:
    pietran2 napisał:

Wizjer w tych kamerach to kineskop monochromatyczny (czarno-bialy) .I ma prawo sie zuzyc jak kazdy kineskop w koncu pracuje caly czas nagrywania jak i odtwarzania .

Ale jest on sprawny! w momencie odtwarzania wyświetla obraz prawidłowo. Gdy podłączyłem do jego gniazda telewizor sytuacją była identyczna.