Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TespolTespol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja fotowoltaiczna do oceny

12 Cze 2020 07:06 600 9
  • Poziom 10  
    Witam
    Jako ze przymierzam sie do zainstalowania fotowoltaiki rozesłałem maile do firm które takie instalacje montują.
    Moje zużycie roczne to około 7000kW, dach z blacy trapezowej i moc umowna 7,00kW i 3 fazy.

Dostałem kilka ofet a różnica w cenie między najtańszą i najdroższą to ponad 10 000zł.
    Stąd pytanie którą wybrać, bo ja nie mam praktycznie żadnej wiedzy na ten temat.

Oferta 1 - 8.16 kWp:
    24 panele Eco Delta HalfCut : Eco Delta Power, Eco Delta 340 HC
    Inwerter Huawei Technologies CO., LTD, SUN2000-8KTL
    Cena 29 384,80

Oferta 2 - 8.75kWp:
    24 panele Qcells: Q.PEAK DUO-G6 340-355
    Inwerter Sofar 8,8 ktlx
    Cena instalacji: 35 200zł brutto

Oferta 3 - 9,84 kWp:
    28 paneli Qcells: Q.PEAK DUO-G8 345-360
    Inwerter Fronius 10.0.3 M WiFi
    Cana instalacji: 40 100zł Brutto

Każda z ofert zawieta:
    Osprzęt do montażu, przewody zabezpieczenia Ac/Dc i pozostały osprzet do montażu.
    Dokumentacja,montaż, uruchomienie, pomoc przy składaniu papierów w zakładzie energetycznym i przy dotacji 'Mój Prąd'
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • TespolTespol
  • Poziom 15  
    Skoro masz moc umowną 7kW to nie możesz przyłączyć więcej niż te 7kW z fotowoltaiki chyba że zwiększysz moc przyłączeniową. Zrewiduj założenia projektowe i będziemy myśleć nad sprzętem.
  • TespolTespol
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się nad zwiększeniem mocy umownej jeśli będzie taka potrzeba. Więc nie ma z tym problemu. Bardziej chodzi mi o to który zestaw pod względem producenta paneli i inwertera jest najlepszy w stosunku do ceny/ niezawodności.
  • Poziom 23  
    A jeśli ma zabezpieczenie przedlicznikowe np 3x63A a moc umowną ma np 13kW to nie może założyć sobie instalacji 39,6kWp ? Jakie ma Kolega zabezpieczenie przedlicznikowe ? Jeśli jest C25A to śmiało 15kWp możesz zakładać
  • Poziom 26  
    @Tigis napisał jasno; moc legalnej instalacji PV jest ograniczona mocą umowną.
  • Poziom 23  
    To jeśli masz napisane na umowie kompleksowej na zakup energii elektrycznej moc umowną 7kW i posiadasz zabezpieczenie przedlicznikowe 25A to zostając prosumentem dostajesz inną umowę kompleksową na produkcje i konsumpcje energii elektrycznej. I polecam najpierw tel do ZE i się dowiedzieć a potem pisać co się komu wydaje . Ja miałem moc umowną 7kW ,zabespieczenie przedlicznikowe C25A i przyłączoną instalacje PV 9,98kWp i nikt problemów nie robił i do tej pory nie robi ze strony ZE . ZE ślinotoku dostaje na widok darmowego prądu i jak go może opylić sąsiadowi twemu . Więc ponawiam pytanie jakie kolega Jacek_Do ma zabezpieczenie przedlicznikowe ?
  • Poziom 15  
    Ja tylko uzupełnię dyskusję. Mam moc przyłączeniową (nie umowną, bo to nie to samo) 5,7kW, a PV będę miał większe. W moim przypadku musiałem wysłać pismo o zwiększenie mocy przyłączeniowej.
  • Poziom 23  
    I o tym cały czas mowa , moc przyłączeniowa to wartość zabezpieczenia przedlicznikowego. Bo 7kW to płyta indukcyjna+czajnik do wody włączone na raz i co kara za to od ZE? Dlatego w instalacjach 1F np w bloku jest problem z płytą indukcyjną a raczej z instalacją do niej.
  • Poziom 10  
    Mam bezpieczniki 25A na wejściu do domu.
    Spokojnie mogę podnieść moc umowną do 13kW.
    Możecie przestac się kłócić o pierdoły i ocenić powyższe oferty od strony sprzetowej.
    Bo jak narazie to widze sami "fachowcy" się wypowiadają.
  • Poziom 35  
    W mojej ocenie to trzecia lepsza od drugiej (ta sama cena, a sprzet lepszy), a pierwsza budzetowa.