Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 III nie działające radio RT4...

ogrodnik6006 12 Jun 2020 14:05 2445 1
    ogrodnik6006
    Level 8  
    Witam,

proszę doświadczonych kolegów w ustaleniu przyczyny oraz o pomoc we wskrzeszeniu mojego radia.

Na początku opiszę wszystkie zdarzenia które miały miejsce przed "utratą radia":

dzień przed popsuciem, pojechałem do Kumpla coby naspawał mi śrubę na spust oleju. Podnosił samochód na żabie do 30-40% przechyłu - niestety zdążyłem odłączyć aku dopiero po podniesieniu pojazdu, ale przed spawaniem migomatem.
    Po wykonanym spawaniu i opuszczeniu pojazdu podłączyłem aku ustawiłam datę i czas i wszystko było ok do następnego dnia gdy po powrocie z pracy postanowiłem przepłukać silnik, wymienić filtry oraz przeozonować wnętrze. Nadal wszystko było ok. Jednak w trakcie półgodzinnego procesy w którymś momencie przestał wyświetlać się wyświetlacz - po wciśnięciu gałki głośności nadal zero reakcji ani w wymiarze audio ani video.
    Wkurzyło mnie to ale nie panikowałem ponieważ niemal dokładnie rok wcześniej miałem podobną sytuację podczas wymiany kół z wykorzystaniem Hydroactive (po znacznym przechyle wyskoczył komunikat że system potrzebuje dysku cd "please insert upgrade CD" - po wyjęciu dysku - wyzerowaniu go przeskanowaniu kilku programami z wynikiem "dysk w pełni sprawny", wgrałem wcześniej zgrany obraz złożyłem radio do kupy - włożyłem płytę z softem CD_UPG_v3580 (- chyba to była mira 8.20 ale nie jestem aż tak światły w identyfikacji softu) i radio ożyło - choć wydaje się że wcześniej miało niższy soft - po wysypaniu się oraz przy wcześniejszym załączaniu widniało logo magneti a po naprawie przy włączaniu widoczne było logo citroena.

Tym razem radio nie wyświetla żadnych komunikatów - wyświetlacz jest ciemny choć chyba działa bo w momencie włączania czy dark resetu podświetla "ciemność" - robi się poświata.

Ponowiłem procedurę z dyskiem jak rok wcześniej jednak radio nie czyta płyty którą rok temu stosowałem - dwa razy dłużej zamieli i wypluwa ją - nie sądzę że po 2-3 użyciach przestała by być czytelna - na kompach po kilku sekundach jest widoczna.

Radio chce żyć reaguje na dark, dark reset, resetuje się podczas jazdy oraz włącza przy włączeniu pojazdu.

Nie wiem jak go wskrzesić i czemu znowu się wysypało czy przechył (ten najbardziej obstawiam), czy duża różnica warunków podczas ozonowania nawiewy na max, klima na LO, a może spawanie (choć było to z odłączonym aku i ryzyko dość małe).

Radio zostało przeze mnie rozłożone i dokładnie przepatrzone z lupą pod kątem usterek widocznych gołym okiem - wszystko w rewelacyjnym stanie - na wentylatorku tylko minimalny pyłek.

Piszę tak obszernie by ułatwić diagnozę oraz dać radiu jak największą szansę do powrotu do żywych - zwłaszcza że jego wygląd najbardziej przypadł mi do gustu.

Może to radio potrzebuje niższego lub innego softu, może jest możliwość aktualizacji przez nie aktywowane w mirze usb..?

Serdecznie proszę o pomoc za co z góry dziękuję.

Ps. jeżeli dobrze odczytuje format daty - radio będzie z września 2009 - a z tego co się orientuję rt4 montowane były do pierwszego kwartału 2009 - więc powinno to być rt5 - tak czy siak z tyłu wyjścia ma w kolejności rt4.

Citroen C5 III nie działające radio RT4...
    ogrodnik6006
    Level 8  
    Witam po długiej przerwie (mega mało czasu na zajęcie się problemem),

od ostatniego posta podziałałem trochę z radiem - wyjąłem dysk, przebadałem MHDD (cały dysk w doskonałej formie) w VICTORII pokazało mi co prawda błąd dostępu do ostatniego sektora dysku. Sformatowałem dysk, wgrałem zapisany przed rokiem stary obraz dysku. Co najważniejsze przeczyściłem rolki wciągające płytę!!! - i została wciągnięta oraz odczytywana - pojawiło się logo citroena i "please insert upgrade cd" w przypadki miry 8.11 w lewym dolnym rogu cyfra 10 oraz w lewym górnym rogu disk check... po chwili płyta staje i nic dalej się nie dzieję poza tym że przestaje po chwili kręcić się wentylator i radio bardzo się nagrzewa. W przypadku miry 8.20 dzieje się dokładnie to samo bez komunikatu disk check a w dolnym lewym rogu pojawia się 4.52project:SECT39#1. Płytę za każdym razem muszę wyciągać ręcznie po wyjęciu napędu z radia - w zasadzie poza przyciskiem włącznika - nie reaguje na żaden inny przycisk. Pozostaje opcja włożenia płyty w mirą 8.31 - ale wolałbym tego nie robić bo słyszałem że jest to aktualizacja nieodwracalna oraz że jest ona problematyczna.

Czy przy zaistnieniu nowych okoliczności Ktoś życzliwy posiadający wiedzę mógłby mnie dalej poprowadzić z tym problemem..?