Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gorenje WA63100 - Wybija różnicówkę

kaliope1234 13 Jun 2020 13:05 273 5
    kaliope1234
    Level 4  
    Gorenje WA63100

Witam, pralka ma 12 lat. Do tej pory chodziła wzorcowo. Teraz wybija różnicówkę w pierwszej sekundzie po włączeniu. Czytałem, że to może być grzałka. Czy warto inwestować w nią? Dodam, że coraz bardziej się tłucze/dudni przy wirowaniu , więc może zbliżają się kolejne koszty.
    Póki co jakie to będą koszty? Kupić grzałkę oryginał czy zamiennik? Coś do tego trzeba wymienić? Jakiś czujnik? Bardzo proszę o linki do jakieś dobrej grzałki.
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    W pierwszej sekundzie po włączeniu, to grzałka nie ma powodu do grzania. Jeśli jednak chcesz się upewnić, czy to wina grzałki, to odłącz przewody z końcówki grzałki i uruchom pralkę.
    kaliope1234
    Level 4  
    Było tak, że pralka się włączyła, zaczęła nalewać wodę i po jakiś 3 minutach wybiło różnicówkę. Pralka nawet nie zakręciła, tylko ciuchy na dole były mokre od wody, góra sucha. A teraz wywala od razu przy każdym włączeniu pralki. Czyli to może być grzałka czy nie?
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Jak najbardziej może być to grzałka, ale również przyczyną może być blokada drzwi, filtr PZ lub silnik. Jeśli sam niczego nie sprawdzisz to nikt Ci na 100% nie powie, że to grzałka. Kolega @Stanislaw1954 już napisał jakie czynności musisz wykonać. Tylko pamiętaj by przewody grzałki nie zetknęły się ze sobą gdy je odłączysz. Jeżeli grzałka nie okazała by się winna to sprawdzasz kolejne podzespoły pralki.
    kaliope1234
    Level 4  
    Tak, wypiąłem grzałkę i nie wybija różnicówki. Proszę o link na jakąś dobry zamiennik, czy tylko oryginał? Czy mogę ewentualnie wziąć z pralki używanej teściów, która leży w garażu? Też Gorenje, model bardzo podobny tylko z tych wąskich, a ja mam szeroką. Uszczelnienie jest jednorazowe?
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Śmiało możesz zastosować zamiennik i jego żywotność wcale nie będzie gorsza od oryginału: https://north.pl/karta/grzalka-do-pralki-gorenje-wa63100,I19-MM-ZLMA-9VK.html
    Jeżeli potrzebna Ci pralka jak najszybciej to możesz wyjąć ją z innej pralki, ale grzałka z pralki dawcy musi być o podobnej długości ewentualnie nieco krótsza to możesz ją zastosować, dłuższej nie wciskaj na siłę bo po prostu nie będzie się nadawać, ważne jest również to by pralka, która ma zostać dawcą miała również zbiornik z tworzywa sztucznego jak Twoja bo pod taki zbiornik są przeznaczone obecne grzałki.
    Tutaj jest pokazane jak zdemontować grzałkę: https://youtu.be/j3Giwr8_iXc
    Przed montażem sprawdź czy aby na pewno używana grzałka jest sprawna.