Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka Samsung RL33EASW1/XEO - elektronika świeci, nie chłodzi, nie mrozi

13 Cze 2020 15:21 264 1
 • Poziom 9  
  Wczorajszy powrót wieczorem do domu i taka niespodzianka. Po otwarciu lodówki okazało się, że nie chłodzi ani nie mrozi.

  Objawy są następujące lodówka wygląda jakby chodziła, jednak ani nie chłodzi ani nie mrozi. Gdy wyłączyć ja na chwilę z zasilania, to po włączeniu tradycyjna "melodyjka Samsunga, wyświetla temperatury i przez około 30sek, słychać jakby chciała załączyć sprężarkę. Po ok. 30 sek. słychać jak przekaźnik odcina zasilanie.

  Gdy wtedy włączę/wyłączę światło w lodówce, wzbudzę prąd, to znowu na chwilę próbuje się załączyć i znów przekaźnik odcina. Elektronika sprawdzona, pomierzyłem i wymieniłem podstawowe części, stabilizatory, kondensatory. Nie mogłem odnaleźć elementu, który wygląda jak tranzystor, a oznaczony jest symbolem 1951A pewnie to znaczenie producenta a co jest w środku....? Kondensator 4,5µF przy zasilaniu także wymieniałem, ale jest ok. Klawiatura sterownika działa normalnie wszelkie ustawienia temperatur także. Wygląda na to, że sprężarka próbuje wystartować, ale nie daje rady i zostaje odcięta, może macie pomysły co to może być, sprężarka, czy może coś innego...

  NIE AKTUALNE SPRĘŻARKA DZIAŁA.
  Prawdopodobnie do wymiany mam kompresor w lodówce - ZBS1115CY, Trudno taki znaleźć więc zastanawiam się czy jakiś zamiennik można wstawić? Więc pozostaje chyba sprężarka lub moduł jaki jest przy jej odpalaniu. Podstawowy duży kondensator przy zasilaniu także wymieniłem.
  .
  Podłączyłem sprężarkę na "Krótko" z ręcznym "starterem" i działa. OD zasilania lodówki odciąłem zasilanie sprężarki by widzieć temperatury Zamrażalnika i lodówki.
  .
  Czy trzeba wymienić układ sterowania, może ktoś ma jakiś pomysł.
  Zasilanie z podłączonej lodówki nie daje napięcia na sprężarkę., Ma ktoś jakiś pomysł?
 • Poziom 9  
  Przekaźnik nawalił. Sprawa zamknięta. Dziękuję za pomoc jakiej nie otrzymałem. Lodówka Samsung RL33EASW1/XEO - elektronika świeci, nie chłodzi, nie mrozi